Spausdinti    |    VERSIJA NEĮGALIEMS
English

Sausio 13-osios - Laisvės gynėjų dienos paminėjimas Lazdijuose prasidėjo renginiu Lazdijų Šv. Onos bažnyčioje. Kamerinio choro „Gaustas“ choristų bei Lazdijų kultūros centro projektų vadovo Arūno Maciulevičiaus atliekamos dainos ir prasmingi renginio vedėjų žodžiai priminė kokia svarbi mūsų laisvė.

Minint Laisvės gynėjų dieną Lazdijų rajono savivaldybė bei kitos įstaigos prisijungė prie jau ne pirmus metus organizuojamos organizuojamos akcijos „Atmintis gyva, nes liudija“. Įstaigų  languose sužibo po mažą atminties liepsnelę. Lazdijų rajono savivaldybės mero Artūro Margelio kvietimu Lazdijų rajono savivaldybės administracijos darbuotojai prisijungė prie visuotinės akcijos. Dešimčiai minučių užgesino šviesas savo kabinetuose ir pagerbė žuvusiųjų už mūsų laisvę atminimą.

Lazdijų rajono meras Artūras Margelis padėkojo Lazdijų miesto gyventojui Gintui Pečiuliui. Jis jau ne vienerius metus savo iniciatyva  po  Šv. Piemenėlių mišių Kūčių vakarą, atnešus kūdikėlį Jėzų į prakartėlę, esančią Lazdijų Nepriklausomybės aikštėje, visus vaišina gardžia žolelių arbata.  Meras A. Margelis dėkojo už nuolatinę nuoširdžią pagalbą ir norą dalinantis gerumu su Lazdijų miesto gyventojais ir G. Pečiuliui įteikė padėką bei piniginę dovaną. G. Pečiulis džiaugėsi, jog gali prisidėti šia iniciatyva ir kvietė nuolat kreiptis, jei reikės pagalbos ateityje.  

Ketvirtadienį Lazdijų rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje lankėsi ir knygų pristatymo ciklą pradėjo poetas, literatūros kritikas, vėliau pasukęs į verslo vadybos, administravimo ir tarptautinės prekybos sritis Gintaras Bleizgys.  Čia jis pristatė savo naująją knygą „Karmelio kalno papėdėje“. Rašytoją pasveikino Lazdijų rajono savivaldybės meras Artūras Margelis.  

Rajono savivaldybėje lankėsi ypatingi svečiai  iš Irkutsko -  Arvydas Kulikauskas ir jo žmona Nina Večer.  Kartu su jais atvyko Lietuvoje įkurtos Tarptautinės solidarumo ir demokratijos asociacijos „Mes“ pirmininkė Gitana Buividaitė. Gimusi ir augusi Karelijoje, ji net dvylika metų ten vadovavo vietinei lietuvių bendruomenei ir tik prieš ketverius metus persikėlė gyventi į Vilnių.

 1 2 3 4 5 6 7