Spausdinti    |    VERSIJA NEĮGALIEMS
English

Birželio 14 dieną, minint 76-ąsias Lietuvos gyventojų pirmųjų masinių tremčių ir žudynių metinės, Šeštokuose vyko Gedulo ir vilties dienai paminėti skirti renginiai. Minėjimas prasidėjo šventomis Mišiomis Švnč. Mergelės Marijos, nuolatinės gelbėtojos, bažnyčioje. Po Mišių renginio dalyviai patraukė į šalia Šeštokų geležinkelio stoties esantį skverelį, kur prie Kryžiaus, skirto iš šios geležinkelio stoties 1941 m., 1944–1952 m. ištremtų Lazdijų rajono gyventojams atminti, susirinkusieji padėjo gėlių, uždegė žvakutes.

Birželio 16–18 d. Lazdijų rajono savivaldybės teritorijoje šviesiu ir tamsiu paros metu vyks  Krašto apsaugos savanorių pajėgų (KASP) karinės pratybos „TVIRTAS SKYDAS 2017“. Jų metu skraidys orlaiviai, važinės karinis transportas, kariai naudos imitacinius šaudmenis ir sprogstamuosius paketus. Pagrindiniai pratybų veiksmai Lazdijų rajono savivaldybėje bus sutelkti magistralinio kelio Nr. 132 sankryžose prie Seirijų, Straigių ir Šventežerio gyvenviečių.

Rajono savivaldybėje lankėsi Lietuvos Respublikos Prezidentūros kancleris Giedrius Krasauskas ir Personalo skyriaus vedėja Gražina Urbonienė. Vizito tikslas - įteikti ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medalį Verstaminų kaimo gyventojai Stasei Grubienei, kuri kartu su vyru Antanu Grubiu išaugino ir dorais žmonėmis išauklėjo net 12 vaikų.

„Rajone sparčiai didėja senyvo amžiaus žmonių skaičius, vis mažiau šalia yra vaikų ar kitų artimųjų, kurie galėtų jais rūpintis. Todėl yra labai svarbu ieškoti kuo daugiau galimybių, užtikrinančių kokybišką socialinės globos ir slaugos paslaugų teikimą namuose. Kuo ilgiau žmogus gali gyventi savo namuose, tuo geriau ir jam, ir valstybei. Nes tik būdamas savo namuose, savo aplinkoje kiekvienas žmogus, o ypač senas, jaučiasi daug geriau, nenutrūksta bendravimo ryšiai su vaikais, su anūkais. Į ligoninę reikia važiuoti tik tada, kai tai yra būtina.“ – taip beveik prieš metus kalbėjo rajono savivaldybės meras Artūras Margelis, sužinojęs, jog mūsų rajono savivaldybė yra viena pirmųjų respublikoje, kuriai skirtos Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšos projektui „Integrali pagalba į namus Lazdijų rajono savivaldybėje“ įgyvendinti. Praėjo keletas mėnesių – ir jau galime džiaugtis rezultatu – mūsų savivaldybėje nuo 2017 m. vasario 1 d. pradėtomis teikti integralios pagalbos namuose paslaugomis.

 1 2 3 4 5 6 7