Spausdinti    |    VERSIJA NEĮGALIEMS
English

Šiandien posėdžiavusi rajono savivaldybės ekstremalių situacijų komisija, atsižvelgdama į Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro – valstybės lygio ekstremalios situacijos vadovo 2020 m. kovo 12 d. sprendimus dėl koronaviruso (COVID-19) valdymo priemonių, į Pasaulio sveikatos organizacijos rekomendacijas ir susidariusią virusinių susirgimų situaciją Lietuvoje, patvirtino priemones, užtikrinančias rajono gyventojų saugumą bei ligų plitimo prevenciją.

Labdaros ir paramos fondas „Maisto bankas“ informuoja, jog dėl koronaviruso grėsmės perkeliamas didžiausias šalyje labdaros renginys – kovo 20-21 dienomis turėjusi vykti kasmetinė „Maisto banko“ akcija. Apie naują renginio datą bus informuojama atskirai.

Nuo kovo 13 dienos visoje Lietuvoje privalomai stabdomas ugdymo, mokymo ir studijų procesas visose švietimo įstaigose. Lazdijų rajone nuo rytojaus ugdymo procesas nevyks mokyklose, lankyti vaikams nebus galima dienos centrų, darželių, neformaliojo švietimo įstaigų. Taip pat nebus vykdomos neformaliojo švietimo veiklos, kurias vykdo ne ugdymo įstaigos.

Startavo ekologinio maitinimo modelis

Daugeliui žinoma, kad savivaldybės merės Ausmos Miškinienės vienas iš svarbiausių veiklos prioritetų nuo pat kadencijos pradžios buvo kokybiškas moksleivių maitinimas. „Maistas turi būti užaugintas nechemizuotuose ūkiuose, atitinkantis moksleivių skonį ir poreikius, o produktai patiekalų gamybai turi būti švieži, išauginti vietos ūkininkų. Nepasinaudoti finansinėmis paramos galimybėmis ir atsisakyti kokybiškesnio mūsų vaikų maitinimo būtų ne tik neracionalu, bet ir žalinga mūsų vaikų ir ūkininkų atžvilgiu. Pažanga mūsų rajone yra reikalinga daugelyje sričių, vaikų maitinimas – ne išimtis, ir čia pozityvios permainos esminės, bet dar tikrai ne paskutinės, jų artėjančiais mokslo metais bus dar daugiau.“ – teigė A. Miškinienė.

Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerija skelbia, kad atsižvelgus į palankias šių metų pavasario hidrometeorologines sąlygas, tręšimas mėšlu ir srutomis gali būti pradėtas nuo kovo 10 dienos, o draudimo tręšti terminas yra sutrumpintas – tręšti galima nuo kovo 10 d. iki lapkričio 15 d.

 1 ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17