Spausdinti    |    VERSIJA NEĮGALIEMS
English

 

Sveikatos apsaugos ministerijos  pateiktais duomenimis, per pastarąsias 14 dienų naujų susirgimų dėl COVID-19 mūsų rajone nebuvo nustatyta. 

Koronavirusine infekcija COVID-19  dar serga 2 tos pačios šeimos asmenys. Iš viso šioje šeimoje sirgo 3 žmonės, 1 iš jų laikomas pasveikusiu, nes jo pakartotinio tyrimo rezultatai du kartus iš eilės buvo neigiami. Kaip informavo Lazdijų savivaldybės pirminės sveikatos priežiūros centro direktorė Aušra Dainauskienė, šiandien pakartotiniai tyrimai bus atlikti ir kitiems dviem šios šeimos nariams, tikimasi, kad jie bus neigiami.  Apie tyrimų rezultatus informuosime. Šiuo metu mūsų rajono savivaldybė patenka į mažos sergamumo dėl COVID-19 rizikos zoną. Primename, jog pagal susirgimų lygio nustatymo metodiką, rizikos zonos skaičiuojamos pagal  susirgimų skaičių 100 tūkst. gyventojų. Kadangi mūsų savivaldybėje gyventojų  skaičius yra nedidelis, todėl  100 tūkst. gyventojų tenkantis susirgimų rodiklis yra didesnis nei daug gyventojų turinčiose savivaldybėse. Savivaldybėms, kurios patenka į didesnės rizikos zoną,  skiriama daugiau mėginių – gyventojai turi daugiau galimybių profilaktiškai  išsitirti ir taip apsaugoti save ir aplinkinius.

Lazdijuose įsikūrusioje karščiavimo klinikoje nuo rytojaus bus aptarnaujami ir Alytaus miesto gyventojai. Dėl to savivaldybių vadovai susitarė, kai Alytuje įsikūrusiai karščiavimo klinikai organizuojant veiklą iškilo nesklandumų.

 

 

Šiandien visoje Lietuvoje minima viena skaudžiausių ir tragiškiausių  tautos istorijos datų – 79-osios lietuvių tremties į Sibirą metinės.  Lazdijų rajono žmonės, kaip ir kasmet, paminėti jos atvyko į Šeštokų geležinkelio stotį, iš kurios  riedėjo vagonai į nežinią, išveždami geriausius mūsų krašto žmones – jų  likimus, viltis, svajones.  Iškilmingame minėjime dalyvavo rajono savivaldybės merė Ausma Miškinienė, vicemeras Audrius Klėjus, rajono savivaldybės tarybos nariai, kiti garbūs svečiai.

 

Šiandien sukanka jau 79 metai nuo tragiškos 1941 metų birželio 14 dienos, kai okupacinis sovietų režimas  pradėjo masinius Lietuvos gyventojų trėmimus į Sibirą. Per vieną savaitę iš Lietuvos buvo ištremta apie 17 500 žmonių – daugiausia civilių išsilavinusių gyventojų, mokytojų, verslininkų, valstybės tarnautojų, dvasiškių. Tokiu būdu buvo siekiama palaužti mūsų mažą, bet tvirtą, savo žemę, tradicijas, kalbą ir tikėjimą  branginančią tautą.  Vagonai į baisią nežinią tą dieną pajudėjo ir iš Šeštokų geležinkelio stoties. Vyresniojo amžiaus rajono gyventojų prisiminimuose iki šiol gyvos tos praradimų akimirkos, palietusios daugelio mūsų šeimas, gimines, kaimynus.  Minėdami šią datą, mes saugome savo istorinę atmintį bei primename, kad reikia branginti  istorines tautos pamokas  ir mūsų Lietuvos nepriklausomybę.

Kviečiu  rajono gyventojus pažymėti šią datą ir pagerbti ją, kaip minime visus tautos gedulo įvykius – iškeliant iki pusės stiebo nuleistą ir juodu kaspinu perrištą vėliavą.

                                                                                     Lazdijų rajono savivaldybės merė Ausma Miškinienė

Savivaldybės tarybos sprendimas dėl mokinių paskirstymo į klases gali būti pakeistas atsižvelgus į tėvų išsakytą nuomonę.

„Paskutiniu metu aš ir kiti savivaldybės darbuotojai bei specialistai sulaukia daugybės tėvų klausimų dėl mokinių paskirstymo į klases bei prašymų nekeisti įprastos tvarkos. Atsakingai pasakau, kad tėvų nuomonė bus lemiama formuojant klasių komplektus“, – kalbėjo savivaldybės merė Ausma Miškinienė.

 1 ... 8 9 10 11 12 13 14 15