Spausdinti    |    VERSIJA NEĮGALIEMS
English

Šiandien vyko Lazdijų rajono savivaldybės 9-osios tarybos 9 posėdis, kurio metu ne tik buvo priimti bendruomenei aktualūs sprendimai, bet ir pasveikinti asmenines šventes šventę Tarybos nariai. Merė Ausma Miškinienė, visos tarybos narių vardu, sveikino gimtadienius jau šventusius Evaldą Brusoką, Rimą Kauzoną ir Arūną Vaišnorą. Tarybos posėdžio metu svarstyti 29 klausimai. Dauguma jų priimti vienbalsiai.

„Tik pasitarus su gyventojais galima kiek įmanoma teisingiau paskirstyti lėšas rajono keliams asfaltuoti bei remontuoti, nustatyti prioritetus“, – sako savivaldybės merė Ausma Miškinienė, akcentuodama, jog tai – vienas sudėtingiausių metų darbų, nes problema didelė ir reikalaujanti daug lėšų. Svarbiausiais prioritetais, kuriais bus vadovaujamasi skirstant lėšas, merė įvardijo gyventojų, kurie jais važiuoja, srautą, dabartinio kelio būklę ir visų pirma – kad asfaltas būtų per gyvenvietes. Asfaltuoti būtina tuos kelius, kurie veda į miestus, t. y. į vietas, kur gyventojai dažniausiai vyksta tiek dirbti, tiek rūpintis sveikata, tiek spręsti turimų problemų įstaigose.

Šiandien Šventežerio mokykloje apdovanoti geografijos žinių konkurso „Pažink Lietuvą ir pasaulį“ trečiųjų vietų laimėtojai – Rytis Baliulevičius ir Gintarė Varaniūtė. Už šių mokinių paruošimą padėka įteikta ir mokytojai Violetai Klebrauskienei.

Artimiausiuose rajono savivaldybės planuose – autobusų stoties perkėlimas į miesto centrą. Šiuo metu keleivių pavėžėjimo paslaugas Lazdijų rajone teikia ne savivaldybė ar jos įstaiga, o UAB „Lazdijų autobusų parkas“. Tai privataus kapitalo įmonė, kuri rajono gyventojų pavėžėjimo paslaugas teikia pagal 2018 m. spalio 25 d. tarp UAB „Lazdijų autobusų parkas“ ir Lazdijų rajono savivaldybė pasirašytą sutartį. Joje  yra numatyti savivaldybės įsipareigojimai kompensuoti tam tikrą jų išlaidų dalį. Vien už moksleivių pavėžėjimą į mokyklas savivaldybė 2019 metais sumokėjo daugiau nei 103 tūkst. eurų, už transporto lengvatas, priklausančias neįgaliesiems bei pensinio amžiaus žmonėms – beveik 7 tūkst. eurų, subsidijų dengti nepelningiems maršrutams – beveik 125 tūkst. eurų. Taigi  gyventojų pavėžėjimui savivaldybė per metus vidutiniškai skiria apie 234 tūkst. eurų. Vežėjas nėra įsipareigojęs rekonstruoti stotį ar jo infrastruktūrą, dėl to savivaldybė negali įtakoti, kad šiuo metu itin nykiai atrodantis autobusų stoties pastatas bei visa stoties teritorija būtų tvarkoma. Savivaldybė tiesiog sumoka už paslaugas, kurios reikalingos mūsų rajono gyventojams. Sprendimų ieškoti galima tik tariantis ir bendradarbiaujant su UAB „Lazdijų autobusų parkas“ vadovais.

 1 ... 6 7 8 9 10 11 12 13