Spausdinti    |    VERSIJA NEĮGALIEMS
English

 

Šiandien vyko rajono savivaldybės tarybos 12-asis posėdis. Po ilgo laiko tarybos nariai vėl rinkosi posėdžių salėje, tačiau posėdžiavo su kaukėmis, sėdėdami saugiais atstumais. Apsvarstyti 25 klausimai. Priimti sprendimai turės didelės įtakos daugeliui rajono gyvenimo sričių, jų kokybės gerėjimui:

Patvirtintas  COVID-19 ligos sukeltų padarinių Lazdijų rajono savivaldybėje poveikio mažinimo trumpalaikių veiksmų planas. Jame numatytos priemonės, skirtos rajono savivaldybės verslo subjektams, nevyriausybinėms organizacijoms, gyventojams. Šį planą, išanalizavusi rajone karantino metu  susidariusią situaciją, parengė savivaldybės merės A. Miškinienės potvarkiu sudaryta darbo grupė. Bendra plane pateiktų priemonių įgyvendinimui numatomų lėšų suma siekia 130 tūkst. Eur. Su planu galite susipažinti čia:  www.lazdijai.lt/lit/Del-covid-19-ligos-sukeltu-padariniu-lazdiju-rajono-savivaldybeje-poveikio-mazinimo-trumpalaikiu-veiksmu-plano patvirtinimo/8/159/41255475.

Vyriausybės inicijuota padėkos akcija „Ačiū, Lietuva“ pirmadienio vakarą suvienys visą šalį, o jos metu skambanti muzika simbolizuos padėką visiems, padėjusiems kovojant su COVID-19. Padėką, prie akcijos prisijungę Lazdijai, skiria ir visiems rajono gyventojams už susitelkimą ir pagalbą vienas kitam.

Vyriausybė šiandien surengė nuotolinę konferenciją šalies savivaldybėms, kuriose suminis sergamumo dėl koronavirusinės infekcijos COVID-19 per 14 dienų rodiklis yra padidintas.  Mūsų savivaldybė dėl to, kad  turime 3 dėl koronavirusinės infekcijos sergančius  gyventojus,  patenka į šią grupę. Konferencijoje dalyvavo savivaldybės merė Ausma Miškinienė, kiti savivaldybės ir gydymo įstaigų vadovai. Jos metu pristatytas šiuo metu rengiamas Sveikatos apsaugos ministro – operacijų vadovo sprendimo ,,Dėl tikslinio ir profilaktinio testavimo dėl COVID-19 ligos (koronaviruso  infekcijos) organizavimo“ projektas ir jame numatytos profilaktinės COVID-19 priemonės:  atsitiktinis testavimas, atnaujintas medikų ir socialinių darbuotojų, turinčių tiesioginius kontaktus su globotiniais ar pacientais, testavimas. Mūsų rajono savivaldybės ir gydymo įstaigų vadovai dėl šio sprendimo projekto po  konferencijos aptarė ir  Sveikatos apsaugos ministerijai išsiuntė pasiūlymus.  

Šiais metais paaiškėjus, kad pritarta net 5 iš 6 Interreg V-A Lietuvos ir Lenkijos bendradarbiavimo programos finansavimo siekusiems Lazdijų projektams, darbai nesustoja. Šiandien pateiktos dvi savivaldybės įstaigų paraiškos pagal Interreg V–A Lietuvos ir Lenkijos bendradarbiavimo programą. Dar dvi paraiškos pateiktos praėjusios ir šios savaitės pirmomis dienomis. Gavus finansavimą šiems projektams pokyčius pajustų daugybė rajono gyventojų. Daugiau lėšų būtų skiriama negalią turinčių asmenų užimtumui bei lavinimui, turizmui, prasmingoms rajono gyventojų laisvalaikio veikloms bei kokybiškoms priešgaisrinės tarnybos paslaugoms.

Lazdijai jungiasi prie tarptautinės ir jau antrus metus Lietuvoje vykstančios akcijos „River Cleanup“, kurios metu švarinamos upės bei kiti vandens telkiniai. Lietuvoje švelnėjant karantino metu įvestiems draudimams gyventojai vis dažniau laiką leidžia gamtoje, tad birželio 6 dieną, minint Tarptautinę aplinkos dieną, kviečiame visus rajono gyventojus kartu su šeimos nariais rinkti šiukšles prie artimiausios upės ar vandens telkinio ir taip užkirsti kelią atliekų patekimui į jūras bei vandenynus.

 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... 16