Spausdinti    |    VERSIJA NEĮGALIEMS
English
A. Miškinienė: „Finansavimas trečiojo amžiaus universitetui yra būtinas“
2019-10-10

Lazdijų trečiojo amžiaus universitetui kitąmet, pirmą kartą per septynerius gyvavimo metus, bus siūloma skirti finansavimą iš Lazdijų rajono savivaldybės biudžeto. Iki šiol minėto universiteto veikla ir finansavimas Lazdijų rajone buvo palikti VšĮ „Lazdijų švietimo centro“ išradingumui ir kūrybiškumui. Kelionėms buvo skiriamas finansavimas parašius prašymą rajono vadovams, o veikla buvo dalinai finansuojama iš projektų lėšų. Dauguma lektorių savo patirtimi ir žiniomis dalindavosi neatlygintinai.

Merės A. Miškinienės nuomone, ši praktika ydinga. Senjorai visuomet yra „prašytojai“, o veiklą planuojantys asmenys negali racionaliai ir naudingai planuoti trečiojo amžiaus universiteto veiklos, atliepti jų lūkesčius. Įvertinusi tai, merės iniciatyva, bus teikiamas siūlymas Lazdijų rajono savivaldybės tarybai skirti lėšų trečiojo amžiaus universiteto veikloms. Kam panaudoti gautą finansavimą turėtų spręsti VšĮ „Lazdijų švietimo centras“ bei trečiojo amžiaus universiteto studentai. Jų bus prašoma iki šių metų pabaigos parengti 2020 m. veiklos planą su pageidaujamomis veiklomis.

„Mane žavi aktyvi Lazdijų rajono senjorų bendruomenė, kurios dalis Lazdijų trečiojo amžiaus universitetas. Manau, kad nėra lengva sugalvoti naujų ir įdomių veiklų jau septintą kartą mokslo metus pradedantiems universiteto studentams. Ypač, kai veikloms nėra skirtas finansavimas. Ir taip jau septyneri metai. Finansavimas jiems yra būtinas. Būtent todėl siūlysiu Lazdijų rajono savivaldybės tarybos nariams palaikyti mano iniciatyvą ir skirti lėšų minėto universiteto veikloms. Šią žinią, trečiojo amžiaus universiteto mokslo metų pradžios šventės dalyviams, mano prašymu, perdavė mano pavaduotojas Audrius Klėjus“, – apie planuojamą trečiojo amžiaus universiteto finansavimą kalbėjo merė A. Miškinienė.

Atgal Spausdinimo versija Siųsti draugui Archyvas
Dalintis