Spausdinti    |    VERSIJA NEĮGALIEMS
English
Aktuali informacija apie Alytuje gesinamą gaisrą ir oro užterštumo lygį
2019-10-21

Šiandien savivaldybėje lankėsi Lazdijų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Rimantas Bokmota. R. Bokmota pateikė aktualią informaciją apie Alytuje kilusį gaisrą ir jo gesinimo eigą. Taip pat informavo, kad didžiausias oro užterštumas išlieka Miklusėnų gyvenvietėje (Alytaus r.). Kietųjų dalelių K10 koncentracija čia svyravo nuo 37 iki 174 mg/ m³, KD2,5 koncentracija siekė nuo 27 iki 121 mg/m³.

 

Lazdijų rajone ir pačiuose Lazdijuose šiuo metu oro kokybės rodikliai geri. Oro užterštumo lygis kietosiomis dalelėmis KD10 ir K2,5 neviršija leistinų ribinių verčių. Lietuvos hidrometeorologinės tarnybos duomenimis, dūmai ir, gaisro metu, susidariusios kenksmingos medžiagos Lazdijų rajono nepasiekė. Šiandien vėjo kryptis nepastovi, tačiau esant prognozuojamam vėjo stiprumui ir krypčiai (šiuo metu vėjas pasisukęs iš šiaurės rytų) kietosios dalelės turi išsisklaidyti arba nusėsti 5 kilometrų atstumu nuo gaisro židinio vietos.

Lazdijų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas papildomai informavo, kad šiuo metu Lazdijų rajone aktyviai deginami lapai, medžių šakos ir kitos gamtinės atliekos. Kai kur juntamas nemalonus kvapas gali būti susijęs būtent su šių atliekų deginimu. Pajutus nemalonų, kvėpavimo takus erzinantį kvapą ar dūmus, gyventojams rekomenduojama likti patalpose ir užsandarinti langus. Susirinkime taip pat atkreiptas dėmesys į tai, kad deginant augalus reikia laikytis „Aplinkos apsaugos reikalavimų lauko sąlygomis deginant augalus ar jų dalis“.

Primename, kad gaisras kilo spalio 16-osios naktį. Šiuo metu gaisras lokalizuotas. Jį ketinama užgesinti artimiausiomis dienomis.

Atgal Spausdinimo versija Siųsti draugui Archyvas
Dalintis