Spausdinti    |    VERSIJA NEĮGALIEMS
English
Šešioliktoji karantino diena: į namus moksleiviams vežiojami nemokamo maitinimo daviniai, savanoriai rajono gyventojams pasiūlė platų paslaugų spektrą, susirgimų dėl koronaviruso COVID-19 rajone nenustatyta
2020-03-31

Rajone sparčiai auga savanorių gretos. Po to, kai rajono savivaldybės merė ir jaunimas  kreipėsi į gyventojus kviesdami savanoriauti,  atsiliepė 78 rajono gyventojai. Jie visi pasiruošę padėti karantino laikotarpiu silpniausiems bendruomenės nariams – vienišiems seneliams, neįgaliesiems ar dėl kitų problemų apsitarnauti negalintiems rajono gyventojams. Savanorystės koordinatoriams jie pasiūlė platų savo galimų teikti paslaugų spektrą – nuo konsultacijų teikimo, bendravimo telefonu ar elektroniniu paštu, maisto ir vaistų pristatymo iki nuotolinių konsultacijų informacinių technologijų, viešųjų pirkimų organizavimo ir vykdymo klausimais, psichologinių konsultacijų. Savanorių sąrašas – taip pat labai įvairus. Jame – rajono moksleiviai ir jaunimas, mokytojai, rajono įstaigų vadovai ir darbuotojai, savivaldybės tarybos nariai, laikinai nedirbantys rajono gyventojai. Kiekvienas savanoris yra nurodęs, kuriose seniūnijoje ar seniūnijose nori savanoriauti. Kol kas itin mažai savanorių, galinčių padėti, Noragėlių ir Kapčiamiesčio seniūnijose. Daug savanorių, netrūksta ir skambinančių, ir prašančių pagalbos. Informuojame, kad savanorių pagalbą rajono savivaldybėje koordinuoja – jaunimo reikalų koordinatorė Asta Grėbliūnienė. Kreiptis telefonu +370 619 69 463 arba el. p. asta.grebliuniene@lazdijai.lt.

Antroji mokymo nuotoliniu būdu diena buvo sėkmingesnė nei vakar.  Mokytojai, mokiniai ir jų tėvai nebejautė įtampos, kuri buvo pirmą dieną,  mažiau strigo elektroniniai dienynai. IT administratoriai – mokyklų informacinių technologijų mokytojai ir savivaldybės administracijos specialistai –  talkino šalinant trikdžius. Didžiausia problema šiuo metu yra tai, kad kai kuriose moksleivių gyvenamosiose vietose prastas internetinis ryšys. Daliai moksleivių ši problema bus išspręsta jau rytoj – internetinėmis prieigomis pasirūpins savivaldybės administracija.

Prasidėjus nuotoliniam moksleivių mokymui, tęsiamas nemokamas maitinimas.  Maisto daviniai vežami mokiniams, besimokantiems  pagal priešmokyklinio, pradinio, pagrindinio ir vidurinio ugdymo programas, kuriems įstatymų nustatyta tvarka yra skirtas nemokamas maitinimas ir tiems, kurie nuo užmokesčio už vaikų išlaikymą švietimo įstaigoje atleidžiami. Maisto daviniai suformuoti 10 mokymosi dienų ir pristatomi mokiniams į namus pagal iš anksto suderintą grafiką.

-        kovo 26-27 dienomis maisto davinius jau išdalino  Lazdijų mokykla-darželis „Kregždutė“, Lazdijų mokykla-darželis „Vyturėlis“ ir Seirijų Antano Žmuidzinavičiaus gimnazija;

-        kovo 30 dieną maisto davinius mokinimas pristatė Šventežerio ir Stebulių mokykla, Seirijų Antano Žmuidzinavičiaus gimnazijos ikimokyklinio ugdymo skyrius ir Veisiejų Sigito Gedos gimnazijos ikimokyklinio ugdymo skyrius;

-        šiandien, kovo 31 dieną, maisto davinius pristatė Aštriosios Kirsnos ir Krosnos mokyklos, Krosnos mokyklos ikimokyklinio ugdymo skyrius, Kučiūnų mokykla ir Šeštokų mokyklos,  Veisiejų Sigito Gedos  ir Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos bei Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos Šeštokų vidurinio ugdymo skyrius.  

-        rytoj, balandžio 1 dieną, maisto daviniai bus pristatyti Kapčiamiesčio Emilijos Pliaterytės mokyklos vaikams.  

Toks nemokamo maitinimo organizavimo būdas planuojamas vykdyti iki karantino pabaigos.

Rajono savivaldybės saviizoliacijai pritaikytuose būstuose  nauji gyventojai šiandien neapsigyveno . Iš viso gyvena 20 asmenų.    4 asmenys, iš anksto suderinę, saugiai saviizoliacijai  išvyko į Druskininkų savivaldybę. Šiąnakt  rajono savivaldybės vairuotojai  iš Vilniaus oro uosto parveš dar 4 asmenis – visi jie grįžta iš Londono.  Rytoj kai kuriems saviiziliacijos būstuose esantiems rajono gyventojams baigiasi nustatytas 14 dienų laikotarpis – jie keliaus namo.

Karantino dėl koronaviruso COVID-19 metu  maistas sunkiau gyvenantiems rajono bendruomenės nariams taip pat bus gautas ir dalijamas.  Šiandien iš Europos socialinio fondo agentūros gavome elektroninį laišką, kad maisto produktai nepasiturintiems gyventojams pagal patvirtintą grafiką mūsų rajonui bus atvežami balandžio 23 dieną. Tik po to planuosime jo dalijimą į seniūnijas. Tikimės, kad išdalinti, išvežioti maistą padės ne tik seniūnai ir seniūnijų darbuotojai, bet ir savanoriai.

Nė vienam rajono gyventojui susirgimas dėl koronaviruso COVID-19 sukeltos infekcijos nenustatytas. Neatsipalaiduokime, ir toliau viešose vietose vaikščiokime su medicininėmis kaukėmis ir  pirštinėmis, prekybos centruose ir vaistinėse laikykimės saugių atstumų. O svarbiausia – dalinkimės savo turimais apsaugos priemonių resursais su kitais. Ačiū visiems geradariams.

Šiandien buvo paskutinioji Noragėlių seniūnijos seniūnės Irenos Uleckienės darbo diena. Iš pareigų ji traukiasi šalių susitarimu, sukakus pensiniam amžiui. Laikinai, kol teisės aktų nustatyta tvarka bus paskirtas naujasis šios seniūnijos seniūnas, ją pavaduos Seirijų seniūnijos seniūnė Rita Matusevičiūtė – Bražinskienė, turintys klausimų prašome jai skambinti telefonu  +370 615 41 903, arba kreiptis į socialinius darbuotojus, seniūnaičius ir savivaldybės administracijos atsakingus specialistus.

Stabdoma daugkartinio ir vienkartinio naudojimo pakuočių, už kurias nustatytas užstatas, taromatų veikla  prekybos centrų patalpų viduje. Prekybos centrai yra įpareigoti prie įėjimų bei savo interneto svetainėse skelbti apie tai informaciją bei  nurodyti vietas, kur artimiausias taromatas yra įrengtas lauke.  

Atgal Spausdinimo versija Siųsti draugui Archyvas
Dalintis