Spausdinti    |    VERSIJA NEĮGALIEMS
English
Savivaldybininkai pažymėjo profesinę šventę
2018-10-12

Rajono savivaldybės darbuotojai užvakar, spalio 10 –ąją,  atšventė savo profesinę šventę – Vietos savivaldos dieną.Ta proga po darbo dienos gausus būrys savivaldybės darbuotojų rinkosi Lazdijų kultūros centre. Į šventę, kaip ir jau ne vieneri metai iš eilės, buvo pakviesti visi savivaldybės darbuotojai – dirbantys savivaldybės administracijoje, taip pat seniūnijose. Šiemet nepamiršti ir ilgamečiai rajono savivaldybės tarybos nariai, kurie po Nepriklausomybės atkūrimo jau 8 kartus, nuo 1990 – ųjų, buvo renkami į rajono savivaldybės tarybą.

 

Pirmoji taryba, dirbusi 1990-1995 metais, buvo pati gausiausia – rajono žmonėms atstovavo net 50 tarybos narių, kurie tuomet dar buvo vadinami deputatais. Nuo  1995 – ųjų iki šiol rajono savivaldybės tarybą sudaro 25 tarybos nariai. Pirmajai rajono tarybai vadovavo, tarybos pirmininko pareigas ėjo  Romas Leščinskas, antrajai – Artūras Margelis, kuris jau buvo tituluojamas rajono savivaldybės meru. Trečias meras, dirbęs 2000-2003 metais – Jonas Matulevičius, nuo 2003 iki 2007 metų meru buvo išrinktas Romas Apanavičius, nuo 2007 ųjų iki šiol, tris kadencijas iš eilės, meru renkamas Artūras Margelis. Ilgiausiai, net 7 kadencijas  į savivaldybės tarybą yra renkamas Artūras Margelis, 6 kadencijas – Romas Apanavičius.

„Šiemet Vietos savivaldos diena – jubiliejinė šventė. 100 metų atkurtai Lietuvai – 100 metų vietos savivaldai“, - sakė renginio vedėja Neringa Rasiulienė. „Visų kadencijų tarybos narių bendras darbas lėmė, kad pasiektas toks rezultatas“, - sakė sveikindamas savivaldybės administracijos darbuotojus, buvusius ir esančius rajono savivaldybės tarybos narius savivaldybės meras Artūras Margelis. Pasak jo, nesvarbu, kuriai partijai tarybos nariai atstovavo vienoje ar kitoje kadencijoje, darbų tęstinumas išliko. Todėl šiandien Lazdijus, kaip pažangią, naujausiais technologijas savo darbe naudojančią savivaldybė, pastebi ir Vyriausybė, ministerijos, pas mus konsultuotis atvyksta kolegos iš kitų savivaldybių. Kažkada buvęs geografinis užkampis ir mažai kam žinomas  kaip rajonas, Lazdijai savo nuosekliu darbu išsikovojo teisę būti pastebimi.

Sveikinimo žodžius tarė ir savo įspūdžiais apie darbo metus, praleistus dirbant savivaldybės žmonėms, dalijosi buvęs rajono savivaldybės meras Romas Apanavičius, savivaldybės vyr. kalbos tvarkytoja Jurgutė Muliuolienė, Veisiejų seniūnijos seniūnas Zenonas Sabaliauskas, - vieni ilgiausiai vietos savivaldoje dirbę ar dirbantys žmonės.

Šventės metu koncertavo Lazdijų kultūros centro, Lazdijų meno mokyklos  kolektyvai, Lazdijų sporto centro aerobikos grupė, Seinų šokių ansamblis „Seina“ . Visų jų pasirodymas šį kartą buvo padėka rajono savivaldybės tarybai bei rajono savivaldybės merui Artūrui Margeliui, skyrusiems finansinę paramą įsigyti tautinius drabužius ar parėmusiai keliones į respublikinę, Lietuvos 100- mečiui skirtą Dainų šventę, į sporto varžybas, pasaulio čempionatus, festivalius, kitus renginius.

 

 

Atgal Spausdinimo versija Siųsti draugui Archyvas
Dalintis