Spausdinti    |    VERSIJA NEĮGALIEMS
English

Šiandien Lazdijų Nepriklausomybės aikštėje jau pastatyta pagrindinė ne tik miesto, bet ir viso rajono Kalėdų eglė. Ji šiemet atkeliavo iš Lazdijų kaime gyvenančių Mildos ir Jono Margelių kiemo. Padėkoti žaliaskarės savininkams atvyko pats savivaldybės meras Artūras Margelis. Jis džiaugėsi išvydęs tokią dailią eglę ir dėkojo sodybos šeimininkams už dovaną, kuria ne tik šventiniu laikotarpiu, bet ir visą žiemą galės gėrėtis tiek miesto gyventojai, tiek svečiai. Atsidėkodamas už dosnumą, meras įteikė šeimininkui knygą apie iškilius žmones, kurie savo prasmingais darbais prisidėjo prie gimtojo krašto kūrimo ir puoselėjimo.

Antradienį Lazdijų rajono savivaldybės ugdymo įstaigų moksleiviai rinkosi į viešojoje bibliotekoje vykusias etninės kultūros varžytuves „Ritas Rėdos Ratas“. Šių metų varžytuvių tema – „Tradicinės lietuvių rudens šventės ir darbai“. Pasveikinti jaunųjų etnokultūros puoselėtojų atvyko Lazdijų rajono savivaldybės meras Artūras Margelis. Jis džiaugėsi matydamas tokį gausų būrį vaikų ir jaunimo, kurie neabejingi savo gimtojo krašto tradicinei kultūrai ir siekia pažinti senolių papročius, bei dėkojo mokytojoms, ugdančioms vaikų tautinę savimonę.

Lapkričio 30 d. Lazdijų rajono neįgaliųjų draugija pakvietė į šventinį renginį Tarptautinės neįgaliųjų žmonių dienos proga. Lazdijų rajono neįgaliųjų draugijos narius ir šventės svečius pasveikino Lazdijų rajono savivaldybės meras Artūras Margelis, tarybos narės Janina Ražukienė ir Jūratė Juodzevičienė, Lietuvos neįgaliųjų draugijos valdybos narė Alytaus miesto neįgaliųjų draugijos pirmininkė Daiva Latvytė, Alytaus miesto neįgaliųjų draugijos tarybos narė Aldona Šerkšnienė, Lazdijų rajono savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriaus vedėja Lina Margelienė ir vyr. specialistė Rima Šukienė, Lazdijų Socialinių paslaugų centro direktorė Jolanta Marcinkienė, verslininkė Birutė Jurkevičienė.

Lazdijų krašto ūkininkai, jų artimieji, draugai ir pažįstami penktadienio vakarą rinkosi į kasmetinę Lazdijų rajono savivaldybės organizuojamą Ūkininkų šventę. Į Seirijų kultūros namus gausiai susirinkusius žemės ūkio atstovus sveikino Lazdijų rajono savivaldybės meras Artūras Margelis, Seimo nariai Paulius Saudargas, Laurynas Kasčiūnas, Zenonas Streikus, LR Žemės ūkio ministerijos viceministrė Lina Kujalytė, Vyriausybės atstovė Alytaus apskrityje Ona Balevičiūtė bei kiti garbingi svečiai. Renginys tradiciškai pradėtas šiųmečio derliaus pagerbimu – duonos pašventinimu. Duonos kepalą merui  A. Margeliui įteikė ūkininkė Alma Rutkauskienė su sūnėnu. Duoną pašventino ir maldą sukalbėjo Metelių Kristaus Atsimainymo parapijos klebonas kanauninkas, Lazdijų dekanas Vytautas Prajara.

Lapkričio 26 d. Vilniuje, Lietuvos edukologijos universitete vyko III-iasis Senjorų chorų ir ansamblių festivalis "Jei daina širdy - esame jauni". Jame dalyvavo ir Lazdijų trečiojo amžiaus universiteto ansamblis, vadovaujamas Birutės Gražulienės. Lazdijų trečiojo amžiaus universiteto ansamblis atliko dvi dzūkų dainas - ,,Ainu per kiemų“ ir ,,Po vyšnių sodų vaikščiojau“. Lazdijų trečiojo amžiaus universitetas dėkoja Lazdijų rajono savivaldybės administracijai už skirtą transportą nuvykti į festivalį. Nuoširdus ačiū muzikos mokytojai Birutei Vžesniauskienei už pagalbą ansambliui ruošiantis šiam festivaliui.

 1 2 3 4 5 6 7 8  
.