English
Spausdinti
El.paštas Į pradžią Svetainės žemelapis
Nemokama anoniminė informavimo telefonu linija „Informuok merą" 8 80077475, I-VII 0-24 val.

Savivaldybė

Statistika
Nuo: 2011-02-11
Iš viso: 7973613
Šiandien: 8270
Dabar: 85
Prisijungti per elektroninės valdžios vartus
Pagalba
Naujienų prenumerata
 
     
           
 
 
 

 

 

 
 


 
 
  
Gyventojams Turistams Verslininkams
.
2016-09-14 Nevyriausybinės organizacijos kviečiamos dalyvauti 2017 metų Socialinės reabilitacijos paslaugų neįgaliesiems bendruomenėje projektų atrankos konkurseNaujienos
2016-09-30 
PASITARIMAS DĖL SOCIALINĖS REABILITACIJOS PASLAUGŲ NEĮGALIESIEMS BENDRUOMENĖJE PROJEKTŲ 2017 METAIS
2016-09-30 
Projekto „Lietuvos tūkstantmečio vaikai“ nugalėtojas - lazdijietis Kristupas Kalvaitis
    

             Populiaraus ir intelektualaus nacionalinio televizijos projekto  „Lietuvos tūkstantmečio vaikai“ nugalėtoju savo amžiaus grupėje tapo Lazdijų Motiejus Gustaičio gimnazijos 6a klasės mokinys Kristupas Kalvaitis. 2016 m. rugsėjo 23 d. LRT televizijoje vyko  devintasisi nacionalinio projekto  „Lietuvos tūkstantmečio vaikai“  šeštokų finalas. Dėl geriausio šalies šeštoko vardo finale varžėsi keturi mokiniai iš Lazdijų, Kauno, Vilniaus ir Anykščių. Lazdijietis  Kristupas, po įnirtingos kovos  įveikęs varžovus iš Kauno, Vilniaus ir Anykščių, pirmasis pasiekė finišą ir šeštokų finalo nugalėtoju. K. Kalvaičio ir jo klasės draugų neapsakomas džiaugsmas, apsikabinimai ir džiaugsmo ašaros  veiduose liudijo, kad pergalė lazdijiečiams buvo be galo svarbi. 

>>
2016-09-30 
Investicijos į vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo infrastruktūros plėtrą užtikrina švaresnę ir sveikesnę aplinką Lazdijų rajono savivaldybės gyventojams

                  UAB „Lazdijų vanduo“ vykdo geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo veiklą Lazdijų rajono savivaldybėje. Bendrovė, vadovaudamasi Geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo 2008-2015 metų plėtros strategija, siekia, jog ne mažiau kaip 95 procentai Lazdijų rajono savivaldybės gyventojų būtų aprūpinti viešojo vandens tiekėjo tiekiamu vandeniu ir teikiamomis nuotekų tvarkymo paslaugomis. 

>>
2016-09-29 
Valstybės garantuojama teisinė pagalba – senjorams
  

               Pagalba prisiteisiant išlaikymą iš užsienyje gyvenančių artimųjų, įvairiausių dokumentų, susijusių su turto atidalinimu ir įteisinimu tvarkymas, dokumentų sutvarkymo senaties terminų atnaujinimo problemų sprendimas, pensijų perskaičiavimas – tai tik keletas atvejų, dėl kurių senjorai dažniausiai kreipiasi pagalbos į Valstybės garantuojamos teisinės pagalbos tarnybą ir prašo advokato paslaugų. Valstybės garantuojama teisine pagalba, kuomet reikia advokato pagalbos, gali pasinaudoti daugelis senjorų, nes jų pajamos dažnai neviršija antrinei teisinei pagalbai gauti nustatyto turto ir pajamų lygio.

>>
2016-09-28 
KVIEČIAME DIRBTI BUDINČIAIS GLOBĖJAIS

               Jei esate neabejingi vaikų, patekusių į krizinę situaciją, likimui ir ieškote prasmingo darbo su vaikais, siūlome Jums tapti budinčiais globėjais. Budintys globėjai – tai asmenys, nesusiję su globojamais vaikais giminystės ryšiais, galintys priimti į savo namus nuo 1 iki 3 vaikų (vaikų skaičius neribojamas, kai vaikai yra iš vienos šeimos) laikinai (trumpalaikei) globai bei baigę mokymus pagal bendrą globėjų ir įtėvių rengimo programą.  Laikinas apgyvendinimas gali trukti iki 3 parų, laikinoji (trumpalaikė) globa – iki 12 mėnesių.

>>
2016-09-27 
Lazdijiečiai užėmė antrą vietą Lietuvos Grybavimo čempionate
  

                Rugsėjo 26 d. Ekonomikos skyriaus vyr. specialistas Rimvydas Kupstas ir vyr. ekonomistas Robertas Grigas Lazdijų rajono savivaldybės merui Artūrui Margeliui atvežė taurę ir antros vietos diplomą iš Lietuvos Grybavimo čempionato.  Rugsėjo 24 d. Varėnoje vyko keturioliktas Lietuvos Grybavimo čempionatas Varėnos savivaldybės taurei laimėti. Lazdijų komandos, pasivadinusios „Raunam ir pjaunam“, narių surinkti grybai – daugiausia raudonikiai, svėrė 11 kilogramų 553 gramus.

>>
2016-09-27 
Savivaldybės delegacija viešėjo Ukrainoje
    

               Lazdijų rajono savivaldybės delegacija, vadovaujama mero Artūro Margelio, rugsėjo 20-23 dienomis dalyvavo Ukrainos Respublikos Baranivkos miesto šventėje. Lazdijiečių delegacija vyko Baranivkos miesto mero Anatolijaus Duško kvietimu, su kurio vadovaujama savivaldybe Lazdijų rajono savivaldybė šiemet birželio mėnesį pasirašė bendradarbiavimo sutartį. Šventėje „Baranivkos miesto dienos“ dalyvavo ir  bendradarbiavimo partneriai iš Lenkijos Respublikos Lukovo bei Tuchovo miestų, taip pat Estijos Respublikos Torva miesto, su kuriuo draugiškus santykius palaiko tiek mūsų savivaldybė, tiek partneriai iš Ukrainos.

>>
2016-09-27 
Krosnoje atidengtos atminimo lentos savanoriams ir Vyties kryžiaus kavalieriams
     

                Sekmadienį, rugsėjo 25 d., Lazdijų rajono savivaldybės meras Artūras Margelis dalyvavo Krosnos  Šv. apaštalo evangelisto Mato parapijoje vykusiuose tradiciniuose šios parapijos globėjo Šv. Mato atlaiduose. Šv. mišias už parapijiečius bei visus parapijos geradarius aukojo Liudvinavo Šv. Liudviko bažnyčios klebonas teol. dr. Žydrūnas Kulpys. Po šv. mišių ant atnaujintų bažnyčios vartų sienos buvo atidengtos atminimo lentos Lietuvos Nepriklausomybės kovų savanoriams ir Vyties kryžiaus kavalieriams, gyvenusiems Krosnos valsčiuje.

>>
2016-09-26 
Rudens šventė Kapčiamiesčio seniūnijoje
  

              

                Rugsėjo 23 dienos pavakare linksmas šurmulys netilo Kapčiamiesčio laisvalaikio salėje ir jos prieigose. Kapčiamiesčio seniūnijos gyventojai rinkosi į rudens darbų užbaigimo šventę. Lazdijų rajono savivaldybės mero pavaduotojas Gintautas Salatka sveikino kapčiamiestiečius užbaigus didžiąją dalį rudeninių darbų ir perdavė Lazdijų rajono savivaldybės mero Artūro Margelio linkėjimus. G. Salatka įteikė padėkas aktyviausiems bendruomenės nariams ir linkėjo smagios šventės.

>>
2016-09-26 
Derliaus šventė Seirijuose „Rudens taku“
  

              

               Rugsėjo 23 dienos popietę Seirijų seniūnijos gyventojai rinkosi į Seirijų kultūros namų salę pasidžiaugti nudirbtais darbais. Čia vyko rudens derliaus šventė „Rudens taku“. Sveikindamas susirinkusius rudens šventės dalyvius, Lazdijų rajono savivaldybės mero pavaduotojas Gintautas Salatka dėkojo seniūnei ir jos komandai už savo krašto priežiūrą. Perdavęs linkėjimų nuo Lazdijų rajono savivaldybės mero Artūro Margelio, G. Salatka labiausiai pasižymėjusiems Seirijų seniūnijos gyventojams įteikė padėkas už puikiai tvarkomą sodybų aplinką, modernų ir pažangų ūkininkavimą ir linkėjo smagios šventės.

>>
2016-09-23 
Renginių ciklas „3 dienos su paukščiais“
  

              

               Tris pirmus spalio šeštadienius Metelių regioninio parko direkcija kviečia susipažinti su vandens paukščių gyvenimu. Dusios, Metelio ir Obelijos ežeruose sparnuočiai būriuojasi ir maitinasi keletą rudens mėnesių, o kai kurie ežerus paliks tik jiems visiškai užšalus.  

               Spalio 1, 8 ir 15 dienos rytais vyks paukščių stebėjimo išvykos apink Dusios ežerą. Dalyviai renkasi 10 val. Metelių regioninio parko Lankytojų centre, adresu Seirijų g. 2, Metelių k. (LKS 483130, 6016315 ).

>>
2016-09-21 
Dėl Europos atliekų mažinimo savaitės renginių
  

                Europos atliekų mažinimo savaitė (angl. – EWWR) pradėta rengti dar 2009 metais. Šią iniciatyvą palaiko ir jai skirtus renginius organizuoja ne tik dauguma ES šalių, bet ir Andora, Islandija, Juodkalnija, Serbija ir kitos šalys. 

               Europos atliekų mažinimo savaitės tikslas – skatinti visuomenę vengti atliekų susidarymo, mažinti kenksmingų medžiagų kiekį produktuose ir medžiagose, daiktus naudoti pakartotinai ar prailginti jų naudojimo laiką. Kasmet jos renginiuose dominuoja vis kita pasirinkta tema.

>>
2016-09-21 
Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos informacija
  

               Nuo šiol energetikos ir geriamojo vandens tiekimo bei nuotekų tvarkymo paslaugų vartotojai visą reikalingą informaciją ras naujoje interneto svetainėje www.energetikosabc.lt. Tai Komisijos iniciatyva pristatomas edukacinis projektas, skirtas gerinti vartotojų žinias energetikos srityje.

>>
2016-09-21 
Artėja šildymo sezonas – metas remontuoti krosnis ir išvalyti dūmtraukius
  

             

               Per aštuonis šių metų mėnesius Lietuvoje kilo 7648 gaisrai. Palyginti su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu, jų sumažėjo 16,5 proc. Gaisruose žuvo 62 žmonės (2015 m. – 79), iš jų 3 vaikai (6), o 126 gyventojai (148) patyrė traumų. Tai pats mažiausias per dvylika metų žuvusiųjų gaisruose skaičius.
                Nors gaisruose šiais metais žuvo 17 žmonių mažiau nei pernai per tą patį laikotarpį, atsižvelgdami į tai, jog miesteliuose ir kaimo vietovėse gyventojų žūsta daug daugiau negu miestuose, ugniagesiai su nerimu laukia netrukus prasidėsiančio šildymo sezono.

>>
2016-09-20 
Lazdijų rajono delegacija išvyko į Ukrainą
  

               Rugsėjo 19 dieną Lazdijų rajono savivaldybės delegacija vadovaujama  Lazdijų rajono savivaldybės mero Artūro Margelio išvyko į Ukrainos Respubliką. Baranivkos miesto mero Anatolijaus Duško kvietimu, mūsų rajono delegacija, kurioje Lazdijų rajono savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriaus vedėja Lina Margelienė, Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyr. specialistė etnokultūrai Neringa Rasiulienė ir Lazdijų kultūros centro projektų vadovas Arūnas Maciulevičius dalyvaus šventiniuose Baranivkos Dienų renginiuose. Pasak delegacijos vadovo Lazdijų rajono savivaldybės mero Artūro Margelio, miesto dienos tai puiki proga pasidžiaugti mūsų bendradarbiavimo partnerių, su kuriais sieja bendra istorinė praeitis, ekonominiais, socialiniais ir kultūriniais pasiekimais.

>>
2016-09-20 
Akcija „Visa Lietuva šoka“ Lazdijų miesto aikštėje
  

               Rugsėjo 16 dienos pavakarę Lazdijų miesto aikštėje susirinkę vietiniai gyventojai ir miesto svečiai smagiai sukosi lietuvių liaudies šokių sūkuryje. Čia vyko Lietuvos liaudies kultūros centro inicijuota akcija „Visa Lietuva šoka“. Pasak akcijos koordinatorės Audronės Vakarinienės, akcijos tikslas – populiarinti šokius ir stiprinti lietuvių kultūrinės tapatybės pajautą. Lietuvos liaudies kultūros centro antrą kartą surengta akcija, kaip ir pernai, sulaukė didelio visuomenės susidomėjimo – joje dalyvavo daugybė šalies įstaigų, bendruomenių, mokyklų, mėgėjų meno kolektyvų ir pavienių asmenų net iš 57 savivaldybių, taip pat užsienio lietuvių bendruomenės iš Londono ir Hiutenfeldo.

>>
2016-09-20 
Lazdijų ruduo 2016
  

      

               Rugsėjo 16 dieną Lazdijų Nepriklausomybės aikštėje šurmuliavo tradicinė šventė „Lazdijų ruduo 2016“. Šių metų tema - „Rinkimai visaip“.

       Gausiai į aikštę susirinkusius Lazdijų miesto gyventojus ir svečius sveikino Lazdijų rajono savivaldybės meras Artūras Margelis. Jis džiaugėsi, kad rudens gėrybės jau surinktos ir tai pažymima gražia švente. Derliaus šventė yra ypatingai svarbi Lazdijų rajone, nes čia vyrauja žemės ūkis. A. Margelis linkėjo visiems sveikatos ir sėkmės asmeniniame gyvenime bei darbe, o taip pat smagiai praleisti laiką, pasidžiaugti darbo vaisiais.

>>
2016-09-20 
Bėgimas mero taurei laimėti
  

               Rugsėjo 17 d. Lazdijų hipodrome vyko II-asis bėgimas „Lazdijai 2016“ Mero Taurei laimėti. Bėgimo dalyviai galėjo pasirinkti vieną trasą iš trijų galimų: trumpiausia trasa 2,8 km., vidutinė trasa 6.5 km. ir ilgoji trasa apie 10 km. Prieš bėgimą vyko šiaurietiškojo ėjimo rungtis, kurios metu buvo įveikta 2,2 km. trasa. Renginio dalyviai varžėsi moterų ir vyrų bei profesionalų ir mėgėjų kategorijose.

>>
2016-09-19 
Europos paveldo dienos Lazdijų rajono savivaldybėje
  

               Rugsėjo 16-18 dienomis visoje Lietuvoje 23-iąjį kartą vyko Europos paveldo dienos. Šių metų tema “Kultūros paveldas ir bendruomenės” ragino pažvelgti, koks yra bendruomenių vaidmuo, norint išsaugoti ir puoselėti kultūros paveldą. Lazdijų krašto muziejaus darbuotojai,  bendradarbiaudami su Kultūros paveldo departamentu ir Lazdijų rajono savivaldybės administracija, kvietė  visus registruotis ir dalyvauti ekskursijoje po Lazdijų krašto dvarus ir dvarvietes.

>>
2016-09-16 
Europos Judrioji savaitė
   

                      Rugsėjo 16–22 dienomis, kaip ir kasmet, Europoje rengiama didžiausia Judrioji savaitė – didžiausia tvaraus judėjimo kampanija pasaulyje. Gyventojai kviečiami rinktis ne keliones asmeniniais automobiliais, bet keliones kitomis fizinį aktyvumą skatinančiomis transporto priemonėmis, daugiau judėti, rinktis sveiką gyvenimo būdą. 2016 m. kampanijos metu daugiausia dėmesio skiriama temai „Pažangus ir tvarus judumas – investicija Europai“. Lazdijų rajono savivaldybė aktyviai palaiko Judėjimo savaitės iniciatyvas ir kviečia dalyvauti savivaldybės planuojamuose renginiuose. 

>>
2016-09-15 
PRAŠYMAS LIGOS PAŠALPAI GAUTI:

VIENĄ KARTĄ UŽPILDYK IR PAMIRŠK!

               Jau nuo 2016 m. rugpjūčio 16 d. galima užpildyti neterminuotą prašymą ligos ar slaugos pašalpai gauti, pagal kurį, žmogui susirgus ar slaugant šeimos narį, jam priklausanti ligos ar slaugos pašalpa bus skiriama automatiškai. Iki šiol prašymą skirti ligos pašalpą reikėjo teikti už kiekvieną nedarbingumo laikotarpį. Be to, naujajame prašyme nurodžius metais ankstesnę datą, nuo kurios prašoma pradėti skaičiuoti ir išmokėti ligos pašalpas, pašalpas galima gauti ir už ankstesnius laikotarpius, už kuriuos prašymai dar nebuvo pateikti. Siūlome nelaukti ir prašymą „Sodrai“ pateikti jau dabar – nepriklausomai nuo to, ar šiuo metu yra išduotas nedarbingumo pažymėjimas, ar ne.

>>
2016-09-14 
KONSTITUCIJOS EGZAMINAS 2016
  

 Kvietimas Lazdijų rajono savivaldybės bendruomenei

                Rugsėjo 27 d., antradienį, 12 val., Lazdijų rajono savivaldybės bendruomenė kviečiama dalyvauti Konstitucijos egzamine ir išmėginti savo Konstitucijos žinias. Jubiliejiniame 10-ame Konstitucijos egzamine taip pat kviečiami dalyvauti visi Lietuvos piliečiai, moksleiviai ir nuteistieji. Egzamino užduotys bus parengtos skirtingoms tikslinėms grupėms: teisinį išsilavinimą turintiems ir jo siekiantiems piliečiams bei piliečiams, neturintiems ir nesiekiantiems teisinio išsilavinimo. 

>>
2016-09-14 
Laisvalaikio infrastruktūros prioritetai Lazdijų rajone
  

               Rugsėjo 13 d. Lazdijų rajono savivaldybės meras Artūras Margelis kartu su Lazdijų rajono administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėju Jonu Gudžiausku, Vietinio ūkio skyriaus vyr. specialiste Indre Adomyniene ir Investicijų skyriaus vyr. specialiste Irena Eimanavičiene lankėsi Šeštokų seniūnijoje. Ruošiantis teikti projektinį pasiūlymą pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014-2020 metų programą, vizito metu buvo apžiūrėti prie Šeštokų mokyklos esanti sporto aikštė ir Šeštokų miestelio stadionas.

>>
2016-09-14 
Lazdijuose vyko tarptautinis aištoko turnyras
 

                  Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos  aištoko (bavariškojo akmenslydžio) komanda, treniruojama kūno kultūros mokytojo Žilvino Eidukaičio, vasarą startavo keliose  tarptautinėse aisštoko varžybose. Liepos 30 dieną komanda buvo išvykusi į Baltarusiją, kur Bresto mieste vyko Rytų Europos taurės aisštoko varžybos. Jose mūsų sportininkai varžėsi su 13 komandų, atvykusių iš Lenkijos, Baltarusijos ir Rusijos. Vaikinai taikinių  rungtyje užėmė aukštą trečiąją vietą, o komandinėse varžybose liko aštunti.

>>Archyvas

Renginiai
P A T K Pn Š S
29303101020304
05060708091011
12131415161718
19202122232425
26272829300102
Rugsėjis
    2016     


PRIĖMIMAS Į DARŽELIUS

 
 


       
 
     
     
     
   
 
LAZDIJŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS ADMINISTRACIJA
Biudžetinė įstaiga, Vilniaus g. 1, 67106 Lazdijai,
tel. (8 318) 66 108, faks. (8 318) 51 351, el.p. info@lazdijai.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188714992
Naudojama Smartweb sistema.