English
Spausdinti
El.paštas Į pradžią Svetainės žemelapis
Savivaldybė
Švietimas
Statistika
Nuo: 2011-02-11
Iš viso: 2865832
Šiandien: 301
Dabar: 17
Prisijungti per elektroninės valdžios vartus
Pagalba
Naujienų prenumerata
 

 

 

 
 


 
 
  
Gyventojams Turistams Verslininkams
.
Naujienos
2014-12-19 
Parodos darbai verčia stabtelti

                 Skambiomis Lazdijų Motiejaus Gustaičio  gimnazijos  folkloro kolektyvo „Voverėlė“ melodijomis ir jaukiais bei prasmingais posmais Lazdijų rajono savivaldybės administracinio pastato antrojo aukšto fojė atidaryta Lazdijų rajono mokinių ir mokytojų technologijų darbų paroda – konkursas „Žiemos puokštė“. Paroda skirta Lazdijų rajono gyventojams bei svečiams, savivaldybės darbuotojams ir visiems, kurie užsuka čia, į savivaldybę, tvarkyti vienokių ar kitokių reikalų.

>>
2014-12-18 
Daugiabučių bendrijoms - savivaldybės parama apšvietimo modernizavimui

       Paskutinėmis lapkričio mėnesio dienomis per vieną savaitę Lazdijų mieste įsisteigė ir Juridinių asmenų registre įsiregistavo 3 daugiabučių gyvenamųjų namų savininkų bendrijos šiuose Lazdijų miesto daugiabučiuose gyvenamuosiuose namuose: Sodų g. 4, Vilniaus g. 4 ir Vilties g. 1. Iš Lazdijų rajono savivaldybės specialiojo daugiabučių namų savininkų bendrijų rėmimo fondo buvo kompensuotos bendrijų steigimo (notarų paslaugų ir įregistravimo Juridinių asmenų registre) išlaidos.

>>
2014-12-18 
Bendradarbiavime – stiprybė

       Praėjusią savaitę rajono socialiniai darbuotojai bei socialiniai pedagogai rinkosi į prieššventinę konferenciją atnaujintame Verstaminų daugiafunkciame centre. Lazdijų rajono savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriaus vedėja Lina Margelienė džiaugėsi, jog konferencija apėmė dvi giminingas profesijas, taip sudarydama prielaidą dar artimesniam institucijų bendradarbiavimui, kuris yra labai svarbus dalinantis gerąja patirtimi. Pasak vedėjos, tiek socialiniai darbuotojai, tiek socialiniai pedagogai savo darbe susiduria su daugybe iššūkių, problemų, ir nors šiek tiek skiriasi grupės, su kuriomis dirbama, tačiau tiek vienų, tiek kitų darbe svarbiausia – surasti socialiai teisingą sprendimą ir padėti žmonėms.

>>
2014-12-17 
Ir Šokių menės atidarymas, ir asociacijos vakaronė

           Praėjusio ketvirtadienio vakarą Lazdijuose netrūko veiklos nei jaunam, nei senam. Lazdijiečiai turėjo progą apsilankyti naujosios Šokių menės atidaryme Lazdijų kultūros centre. Atidarymo ceremonijoje, kuri prasidėjo smagiu šokiu, dalyvavęs Lazdijų rajono savivaldybės meras Artūras Margelis prilygino ją mini Valdovų rūmams. „Linkiu, kad šioje menėje būtų sušoktas dar ne vienas šokis“, – tokiais žodžiais meras pasveikino Lazdijų kultūros centro direktorių Arūną Sujetą bei menės atidarymo proga įteikė dovanų stilizuotą lėlę, kurią įvardijo „lietuvaite šokėja“. Po sveikinimo kalbų Lazdijų rajono savivaldybės meras Artūras Margelis ir Lazdijų kultūros centro direktorius Arūnas Sujeta buvo paprašyti drauge perkirpti simbolinę atidarymo juostelę.

>>
2014-12-17 
Eglučių šakos - jau rytoj

              Kaip ir kasmet, taip ir šiais metais kalėdinę nuotaiką Lazdijų krašto žmonėms sukurti padės Veisiejų miškų urėdijos atstovai, organizuojantys rajone jau tradicine tapusią akciją „Parsinešk Kalėdas į savo namus“. Rytoj, gruodžio 18 dieną, nuo 13 iki 17 valandos miškininkai atveš eglės šakų Lazdijų ir Veisiejų miesto gyventojams, kurios nemokamai bus dalinamos miestų aikštėse. Ši graži akcija, skatinanti saugoti miškuose augančias eglutes, jau ne vienerius metus vyksta visose Lietuvos miškų urėdijose.

>>
2014-12-15 
Ugniagesiai: puošdami eglutes ir laukdami švenčių, nepamirškime saugumo

        Kad eglutės teiktų tik džiaugsmą, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas primena gyventojams, kad ją galima statyti tik ant tvirto pagrindo, saugiu atstumu nuo elektrinių šildymo prietaisų ir kitų šilumos židinių. Natūrali eglutė turi būti įstatyta į indą su vandeniu, o augančią vazone būtina palaistyti, nes jei išdžiūvusi eglutė bus padabinta elektros lempučių girliandomis, ji gali virsti liepsnojančiu deglu. Prieš puošdami eglutę elektrinių lempučių girliandomis, atidžiai perskaitykite naudojimo instrukciją. Jei girlianda naudojama ne pirmus metus, būtina įsitikinti, ar nepažeista izoliacija. Nepuoškite eglutės savadarbėmis elektrinių lempučių girliandomis, taip pat nedekite ant eglutės žvakių ir nekabinkite ant jos šakų „šaltųjų ugnelių“, nes ir nuo menkos žiežirbos ji gali suliepsnoti. Nepalikite mažų vaikų ir naminių gyvūnėlių be priežiūros šalia žaliaskarės eglutės, o eidami miegoti ar išeidami iš namų, elektrines girliandas visada išjunkite, nes tai padės išvengti gaisro.

>>
2014-12-12 
Pasirašyta bendradarbiavimo sutartis

   Valstybės kontrolė stiprina bendradarbiavimą su savivaldybių kontrolės ir auditų tarnybomis. Tarp šių institucijų jau pasirašytos kitų metų bendradarbiavimo sutartys. Rajono savivaldybės kontrolierius Arūnas Markūnas tvirtino, kad jo vadovaujama tarnyba tokią bendradarbiavimo sutartį pasirašė jau trečią kartą. „Nauja tai, kad sutartis parengta vadovaujantis 600 Tarptautinio audito standarto reikalavimais ir numato, kad savivaldybių kontrolieriai turi galimybę naudotis ir Valstybes kontrolės auditorių atliktu darbu. Taigi, jeigu anksčiau Valstybės kontrolė galėjo naudotis mūsų atliktais auditais, tai dabar pagal šią sutartį ir mes jau galime remtis valstybės kontrolierių surinkta informacija ir medžiaga. Tai praplečia mūsų galimybes“, - sakė A. Markūnas.

>>
2014-12-12 
Lazdijuose vyko Alytaus apskrities jaunųjų matematikų komandinė olimpiada mokytojo K. Klimavičiaus taurei laimėti ir mokinių kūrybinių darbų konkursas

Yra pažinimo aistra, lygiai kaip aistra muzikai. Be šios aistros nebūtų nei matematikos, nei tiksliųjų mokslų. (A. Einšteinas)

 Gruodžio 6 dieną, šeštadienį, nuo ankstyvo ryto ligi vakaro Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos kiemas buvo pilnas mokyklinių autobusiukų iš Druskininkų, Varėnos, Alytaus, Lazdijų miestų ir rajonų mokyklų, nes šioje gimnazijoje vyko aštuonioliktoji Alytaus apskrities jaunųjų matematikų komandinė olimpiada  mokytojo Kazio Klimavičiaus taurei laimėti ir Alytaus apskrities jaunųjų matematikų kūrybinių darbų konkursas. Šiemet šioje olimpiadoje varžėsi vienuolika stipriausių Dzūkijos matematikų komandų.

>>
2014-12-12 
Kviečiame kurti kalėdinę aplinką

 Antrus metus iš eilės Lazdijų rajono savivaldybės administracija ir Lazdijų meno mokykla inicijuoja gražiausioms metų šventėms skirtą Kalėdinės aplinkos kūrimo konkursą. Jame dalyvauti kviečiami individualių ir daugiabučių namų gyventojai, įmonių, įstaigų ir organizacijų vadovai, darbuotojai, bendruomenės.

       Konkurso tikslas – ugdyti kūrybingumą ir norą estetiškai, patraukliai bei šventiškai puošti aplinką: gyvenamųjų namų, butų, įstaigų, įmonių fasadus ir vitrinas, balkonus, langus. Taip pat šiuo konkursu siekiama skatinti privačių valdų ir daugiabučių namų gyventojus, įmones, įstaigas, organizacijas puoselėti šventės kūrimo, aplinkos puošimo ir gražinimo tradicijas, kurti šventinį įvaizdį, papuošti miestą Šv. Kalėdų ir Naujųjų metų šventėms.

>>
2014-12-12 
Vėl stipriausi lazdijiečiai

   Jau aštuntąjį kartą vyksta  Alytaus apskrities bendrojo ugdymo  mokyklų klasių krepšinio varžybos, prie kurių organizavimo  prisideda ir Lazdijų rajono savivaldybė. Šiuo metu pasibaigė pirmasis ir antrasis krepšinio varžybų etapai. Pirmasis varžybų etapas buvo vykdomas bendrojo ugdymo mokyklose, tarpusavio rungtynėse išsiaiškinant stipriausią mokyklos klasę. Antrojo etapo varžybas organizavo Lazdijų rajono savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyrius bei Lazdijų sporto centras. Lazdijų rajono savivaldybėje, II varžybų etape, Lazdijų sporto centre varžėsi Lazdijų Motiejaus Gustaičio, Seirijų A. Žmuidzinavičiaus ir Veisiejų gimnazijų bei Šeštokų mokyklos stipriausios klasės.

>>
2014-12-12 
Krosnos miestelis gyvena įkurtuvių nuotaikomis

        Krosnos miestelis jau kurį laiką gyvena įkurtuvių nuotaikomis - prieš keletą mėnesių duris atvėrusiame atnaujintame Kultūros namų pastate jau įsikūrė Lazdijų kultūros centro Laisvalaikio salė, kurioje jau organizuojami visą bendruomenę suburiantys renginiai. Į atnaujintas modernias patalpas taip pat įsikėlė ir Krosnos biblioteka. Tuo įstaigų kraustymosi metas Krosnoje nesibaigė. Naujuose namuose kaip tik šiomis dienomis kuriasi ir miestelio seniūnija, kuri nuo šiol veiks buvusios bibliotekos patalpose, esančiose Krosnos vaikų darželio „Eglutė“ pastate.

>>
2014-12-12 
Pasisemti patirties: rajone viešėjo svečiai iš Ispanijos

    Lazdijų rajono savivaldybėje šią savaitę vieši svečiai iš Ispanijos. Ir nors pietiečius Lietuvoje pasitiko šiek tiek žvarbus oras, svečiai su dideliu džiaugsmu sakė, kad jų šaltukas neišgąsdino, priešingai, jiems, matantiems sniegą du tris kartus per metus, tai buvo tikra atrakcija. Ispanų Eugenio Garcia Rojo ir Eduardo Centeno vizitas atsakomasis po to, kai Dzūkijos kaimo plėtros partnerių asociacijos (Dzūkijos VVG) atstovai spalio pabaigoje lankėsi Ispanijoje. Dalykinės išvykos tikslas – susipažinti su Kastilijos ir Leono regionų VVG veikla, aplankyti pagal LEADER metodą jau įgyvendintus projektus, aptarti bendradarbiavimo galimybes. Mūsų rajono delegaciją sudarė Dzūkijos VVG tarybos nariai, Dzūkijos VVG darbuotojai, aktyvūs Lazdijų rajono bendruomenių atstovai. Kartu vyko ir Lazdijų rajono savivaldybės meras Artūras Margelis.

>>
2014-12-12 
Baigiamųjų darbų parodos uždarymas

          Lazdijų rajono savivaldybės pastato antrame aukšte ilgą laiką darbuotojai bei čia reikalus tvarkantys rajono gyventojai turėjo galimybę pasigrožėti jau tradicija tapusia Lazdijų meno mokyklos Dailės skyriaus moksleivių  darbų paroda. Joje buvo pristatomi Lazdijų meno mokyklos absolventų, praėjusiais mokslo metais baigusios negausios XXII laidos – 6 mokinių, baigiamieji darbai. Kadangi artėja gražiausios metų šventės, kurių metu mus džiugina „Žiemos puokščių“ paroda, todėl šį trečiadienį moksleivių baigiamųjų darbų paroda buvo uždaryta, užleidžiant vietą naujų darbų ekspozicijai.

>>
2014-12-11 
Reitinge Lazdijų raj. savivaldybė išlaikė aukštą poziciją

         Lietuvos savivaldybių indeksas – vertybinis indeksas, matuojantis žmonių ekonominę laisvę savivaldybėse. Indekse savivaldybės vertinamos dešimtyje sričių: komunalinis ūkis, transportas, švietimas, sveikata, socialinė rūpyba, investicijos, mokesčiai, turto valdymas, administracija, biudžetas. Kiekviena sritis sudaryta iš rodiklių, kuriems savivaldybė gali daryti tiesioginę įtaką savo sprendimais. Pastarųjų reikšmės įvertinamos balais nuo 0 iki 100, taip išrikiuojant savivaldybes nuo geriausios iki blogiausios. Lietuvos savivaldybių indeksas 2014 sudarytas remiantis 2013 metų duomenimis.

>>
2014-12-09 
Šou dalyviams iššūkiai ir Lazdijų krašte

       Praėjusią savaitę Vytaro Radzevičiaus vedamame realybės šou „Didysis pasivaikščiojimas“, kurį transliuoja Lietuvos ryto televizija, lietuvių bei latvių komandos, besivaržančios dėl kelionės aplink pasaulį, apsilankė ir Lazdijų krašte.

 

>>
2014-12-09 
Lazdijai – tarp geriausių Pietų Lietuvoje

      Penktadienį rajono savivaldybės delegacija, vadovaujama mero Artūro Margelio, viešėjo Centrinės projektų valdymo agentūros organizuotame renginyje -  geriausių Pietų Lietuvoje įgyvendintų projektų apdovanojimo ceremonijoje, kuri vyko Kaišiadorių rajono Stasiūnų kaime, turizmo sodyboje „Roko sodyba“.  Iš ten parvežė gerą žinią – rajone įgyvendintas projektas, kurio metu buvo sutvarkyta Veisiejų, Kapčiamiesčio, Seirijų ir Krosnos miestelių infrastruktūra, pripažintas geriausiu projektu visoje Pietų Lietuvoje.

>>
2014-12-09 
Seirijų kultūros namų atidarymas: laukti buvo verta

    Šeštadienio vakaras Seirijuose buvo išties šventiškas. Čia po rekonstrukcijos duris atvėrė neatpažįstamai pasikeitęs – išgražėjęs – Seirijų kultūros namų pastatas. Nors renovuota Kultūros namų salė išties įspūdingo dydžio, šeštadienio vakarą čia nebuvo nei vienos laisvos atsisėsti vietos. Ir nors organizatoriai stengėsi, iš visų kampų sunešdami, matyt, visas turimas kėdes, žmonių buvo tiek, kad sunkiai betilpo.

    Ir ne be reikalo jų tiek sugužėjo. Šventinis šeštadienio vakaras, sujungęs Seirijų kultūros namų atidarymo bei Padėkos vakaro iškilmes, išties nenusileido prašmatniems didmiesčių renginiams. Čia susirinkusiems muzikinius kūrinius dovano smuikininkė Simona Alksninytė, akomponuojant pianistui Vytautui Sakalauskui.

>>
2014-12-09 
Sužibo kalėdinė eglė

        Penktadienio vakarą Lazdijų miesto Nepriklausomybės aikštėje įvairiausiomis spalvomis sužibo miesto Kalėdų eglė. Šiemet žaliaskarę miestui padovanojo  Lazdijų kaimo gyventoja Nijolė Patackienė. Atgabenta eglė beveik 40 metų augo N. Patackienės kieme. Kadangi buvo gaila tokį gražų medį tiesiog supjauti ir sukūrenti, šeimininkė nusprendė prisidėti prie Lazdijų miesto gražinimo ir padovanoti šią puikią eglę.  Nupjaunant, pakraunant bei pervežant į Lazdijų Nepriklausomybės aikštę šį puošnų medį  prireikė net keturių firmų pastangų.

      Šventinis eglutės įžiebimas į Nepriklausomybės aikštę sukvietė gausų būrį mažųjų iš viso Lazdijų rajono. Čia jie kartu su tėveliais ir artimaisiais ne tik stebėjo gražų ir žaismingą koncertą, bet ir turėjo galimybę pabendrauti ar net nusifotografuoti su animacinių filmų personažais – Kempiniuku plačiakelniu, taupiuoju kurmiu ir kitais.

>>
2014-12-08 
Lazdijų švietimo centre šurmuliavo advento rytmetis

         Lazdijų švietimo centre gruodžio  3 d. vyko advento rytmetis – kūrybinės dirbtuvės „Atbėga elnias devyniaragis“. Šis renginys įgyvendintas Lazdijų rajono savivaldybės remiamo etnokultūros projekto „Atbėga elnias devyniaragis“ lėšomis. Pagrindinis projekto tikslas – ugdyti tautinį tapatumą etnokultūrinį raštingumą, pažinti ir vertinti savo tautos tradicinę kultūrą, suprasti jos gyvybingumą ir nuolatinį atsinaujinimą, sąsajas ir skirtumus su kitomis kultūromis, suvokti save kaip kultūros puoselėtoją, ugdytis pasididžiavimą ja ir pagarbą kitoms kultūroms.

>>
2014-12-08 
Susitikime bus sprendžiami rajono ūkininkams aktualūs klausimai

         Šiandien Lazdijų rajono savivaldybės meras Artūras Margelis lankysis LR Žemės ūkio ministerijoje, kur susitiks žemės ūkio ministre Virginija Baltraitiene. Šio susitikimo iniciatorius yra Lazdijų rajono savivaldybės meras. Jo tikslas susitikimo metu su ministre išnagrinėti nenašių žemių 2014-2020 metais klausimą. Taip pat susitikimo metu bus aptariamas Lazdijų rajone plėtojamas mėsinių galvijų auginimo projektas, bus diskutuojama ir dėl pagalbos ūkininkams įsigyjant mėsinius galvijus, atkreipiant dėmesį, jog rajono ūkininkai, net ir norėdami įsilieti į mėsinių galvijų augintojų gretas, neturi pakankamai tam reikalingų lėšų.

>>
2014-12-08 
Sveiki vaikai – sveika visuomenė

     Lazdijų rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje vyko konferencija „Sveiki vaikai – sveika ateities visuomenė“, kurią organizavo Lazdijų rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras bei Alytaus visuomenės sveikatos centro Lazdijų skyrius. Prie renginio organizavimo taip pat prisidėjo VšĮ Lazdijų švietimo centras ir Lazdijų biblioteka.

>>
2014-12-05 
Ką turite žinoti apie eurą

   Nuo 2015-ųjų sausio 1 dienos Lietuvoje bus įvesta bendroji Europos valiuta – euras. Čia rasite su euro įvedimu susijusias aktualijas, praktinius patarimus, atsakymus į dažniausiai užduodamus klausimus.

>>
2014-12-05 
Neįgaliųjų stiprybė - bendrystėje

         Gruodžio 2 dieną Lazdijų rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje vykęs Tarptautinės žmonių su negalia dienos minėjimas pritraukė gausią minią Lazdijų rajono Neįgaliųjų draugijos narių. Renginyje taip pat dalyvavo Lazdijų rajono savivaldybės administracijos direktorius Gintautas Salatka, Seimo narės Kristinos Miškinienės padėjėjas Saulius Petrauskas, Lazdijų socialinių paslaugų centro direktorė Jolanta Marcinkienė bei Socialinės paramos skyriaus vyriausioji specialistė Agnė Mickevičiūtė.

>>
2014-12-05 
Sporto aikštynų atidarymas įgauna pagreitį

             Giedrą trečiadienio popietę Šventežerio mokykla ir miestelio bendruomenė susirinko į mokyklos stadioną, kur simboliškai atidarė naujai sutvarkytą mokyklos sporto aikštyną. Nors Šventežerio mokyklos sporto aikštynu mokiniai džiaugiasi jau senokai, oficiali atidarymo ceremonija įvyko gruodžio 3 dieną. Naująją krepšinio aikštelės dangą ir futbolo vartus pirmieji išbandė Lazdijų rajono savivaldybės meras Artūras Margelis bei administracijos direktorius Gintautas Salatka, o Šventežerio parapijos klebonas Egidijus Juravičius, linkėdamas išvengti traumų, pašventino naująjį sporto aikštyną.

>>
2014-12-04 
Neišpildytų vaikų svajonių liko vos 22

     Projektas ,,Vaikų svajonės“ skirtas sudėtingomis socialinėmis sąlygomis gyvenančių šeimų vaikams nuo 2 iki 14 metų amžiaus. Lietuvoje jis startuoja jau penkti metai. Socialiniai darbuotojai susitikimų su vaikais metu sužino apie vaikų svajones, išsiaiškina priežastį, kodėl ji turi būti įgyvendinta,  užpildo vaiko svajonės anketą. Anketai yra suteikiamas kodas,  ji išsiunčiama savanoriams ir tik tada vaiko svajonė įkeliama į internetinę svetainę www.vaikusvajones.lt. Todėl kiekvienas svetainės lankytojas gali susipažinti su vaikų svajonėmis, jos publikuojamos pagal savivaldybes,  ir pasirinkti jas įgyvendinti.

>>Archyvas

Renginiai
P A T K Pn Š S
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
29303101020304
Gruodis
    2014     

 
 


 
       
 
     
     
 
LAZDIJŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS ADMINISTRACIJA
Biudžetinė įstaiga, Vilniaus g. 1, 67106 Lazdijai,
tel. (8 318) 66 108, faks. (8 318) 51 351, el.p. info@lazdijai.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188714992
Naudojama Smartweb sistema.