English
Spausdinti
El.paštas Į pradžią Svetainės žemelapis
Nemokama anoniminė informavimo telefonu linija „Informuok merą" 8 80077475, I-VII 0-24 val.

Savivaldybė

Statistika
Nuo: 2011-02-11
Iš viso: 6834284
Šiandien: 1318
Dabar: 95
Prisijungti per elektroninės valdžios vartus
Pagalba
Naujienų prenumerata
 
     
           
 
 
 

 

 

 
 


 
 
  
Gyventojams Turistams Verslininkams
.
2016-06-22 Kviečiame

     

>>Naujienos
2016-07-01 
Gyventojai suskubo renovuoti daugiabutį

Pagal Lazdijų rajono savivaldybės 2014 metų investicinį planą, Lazdijų rajone planuojama atnaujinti (modernizuoti) apie 20 daugiabučių gyvenamųjų namų. Džiugu, kad valstybės skiriama parama dar suspėjo pasinaudoti Gustaičio gatvėje antruoju numeriu pažymėto namo gyventojai, nusprendę renovuoti savo namą.

>>
2016-07-01 
Kapčiamiesčio globos namams – 20 metų

                Liepos 1 d. Kapčiamiesčio globos namai minėjo 20-ties metų jubiliejų. Šventė prasidėjo šv. mišiomis Kapčiamiesčio Dievo Apvaizdos bažnyčioje. Mišioms pasibaigus globos namų direktorė Lina Janulevičienė pristatė savo vadovaujamos įstaigos istoriją ir padėkos raštais apdovanojo nusipelniusius darbuotojus. Pasveikinti jubiliejų švenčiančios įstaigos kolektyvą atvyko Lazdijų rajono savivaldybės meras Artūras Margelis bei kiti garbingi svečiai. 

>>
2016-07-01 
Suburkime bendruomenę vieningai „Tautiškai giesmei“

               Liepos 6-ąją, lygiai 21:00, lietuviai visame pasaulyje, kur bebūtų, vienu metu gieda „Tautišką giesmę”. Tai unikali mūsų tautos tradicija visiems drauge švęsti Valstybės dieną. Vieningas Lietuvos himno giedojimas šiandien jau yra veiksmas, tvirtai apjungiantis tautiečius Lietuvoje ir išeivijoje. Jis jau beveik dešimtmetį kasmet patvirtina, kad Lietuva nesibaigia ties savo geografine siena.

>>
2016-06-30 
Kviečiame į jaunimo vasaros stovyklą

               Dėmesio, Lazdijų rajono jaunime! Skelbiama pakartotinė registracija į Lazdijų rajono savivaldybės organizuojamą JAUNIMO VASAROS STOVYKLĄ, nes atsirado laisvų vietų. Pateks pirmieji užsiregistravę. Į stovyklą registruotis gali tik Lazdijų rajone gyvenantys 14-21 amžiaus asmenys. Stovykla vyks prie Dusios ežero, kaimo turizmo sodyboje „Mėta“, Seirijų g. 4 ,Metelių k., Seirijų sen., Lazdijų r.

>>
2016-06-30 
Savivaldybė sieks išsaugoti Aštriosios Kirsnos paštą

          Lazdijų rajono Būdviečio seniūnijos gyventojus pasiekė liūdna žinia, jog AB Lietuvos paštas nuo birželio pabaigos naikina Aštriosios Kirsnos paštą, kuris yra vienintelis Būdviečio seniūnijoje. Gyventojai sunerimę, jog artimiausias pašto skyrius bus tik Lazdijuose. Prieš keletą metų buvo sunaikintas pašto skyrius Būdviečio kaime, į kurį dabar neatvažiuoja net pašto autobusiukas.

>>
2016-06-30 
Rajono gyventojai turi galimybę laimėti riedlenčių parką

                Šią vasarą Lazdijų rajono gyventojai turi galimybę laimėti savo bendruomenei riedlenčių parką dalyvaudami didžiausiame Baltijos šalyse dviračių renginyje „Velomaratonas“.  Šį konkursą organizatoriai skelbia jau antrą kartą ir suteikia galimybę mažesnių miestų ir miestelių bendruomenėms laimėti 5000 JAV dolerių riedlenčių parkui įrengti.

>>
2016-06-28 
informacija valstybinę žemės ūkio paskirties žemę išsinuomojusiems ūkininkams

                 Padaugėjus skundų ir būgštavimų dėl to, kad nuosavybės teisės atkuriamos į tokius žemės ūkio paskirties valstybinės žemės sklypus, kuriuose ūkininkaujama, juos dirba ūkininkai ir tokiais sklypais žemdirbiai naudojasi pagal ilgalaikes valstybinės žemės nuomos sutartis, Nacionalinė žemės tarnyba pažymi, kad ūkininkai turėtų būti ramūs.

>>
2016-06-28 
Išmokų vaikams įstatyme - naujos išmokų rūšys

            Seimas priėmė Išmokų vaikams įstatymo pakeitimus (projektas Nr. XIIP-3267(2), kuriais nutarta nustatyti naujas išmokų rūšis - išmoką gimus vienu metu daugiau kaip vienam vaikui ir išmoką besimokančio ar studijuojančio asmens vaiko priežiūrai.

>>
2016-06-27 
Gauti šimtuką sunkiau nei tikėtasi

               Pirmąją darbo dieną po Joninių Lietuvos abiturientai sužinojo valstybinio anglų kalbos rezultatus. Lazdijų rajono savivaldybė džiaugiasi pirmuoju šimtu balų, kurį surinko Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos abiturientas Rokas Jančiauskas. Egzaminui mokinį ruošė Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos anglų kalbos mokytoja Ilona Akromienė.

>>
2016-06-27 
Joninių šventė Seirijuose

                 Praėjusį ketvirtadienį Seirijų miesto A.Žmuidzinavičiaus stadiono estradoje vykęs energingais šokiais ir skambiomis dainomis užburianti Joninių šventė džiugino seirijiškius bei miestelio svečius. Susirinkusieji dalyvavo iškilmingose Rasų apeigose ir  mėgavosi koncertu. Visų varduvininkų pasveikinti  atvyko Lazdijų rajono savivaldybės meras Artūras Margelis.

>>
2016-06-27 
Magiška Rasos galia

                Joninių išvakarėse Veisiejų miesto gyventojai ir svečiai skubėjo į Veisiejų dvaro parke vyksiančią Joninių šventę „Magiška Rasos galia“. Saulelei pakrypus vakarop susirinkusiuosius  švęsti trumpiausios metų nakties pasveikino Veisiejų seniūnijos seniūnas Zenonas Sabaliauskas. Lazdijų rajono savivaldybės mero pavaduotojas Gintautas Salatka perskaitė Lazdijų rajono savivaldybės mero Artūro Margelio sveikinimą šventės proga ir įteikė šventės kaltininkams Lazdijų rajono savivaldybės suvenyrus.

>>
2016-06-26 
Būdviečio vardo paminėjimo 427-osios metinėms skirtos iškilmės

              Birželio 24 d. Būdviečio kaime vyko Būdviečio vardo paminėjimo 427-osios metinėms skirtos iškilmės.   Prasidėjusios  šv. Mišiomis Būdviečio Jėzaus Nazaretiečio bažnyčioje jos tęsėsi  šalia bažnyčios esančioje aikštelėje. Čia susirinkę kaimo gyventojai, kraštiečiai ir svečiai dalyvavo paminklinio akmens, įamžinančio  kaimo vardo paminėjimo istoriniuose šaltiniuose datą,  bei koplytstulpio  ,,Medkirtys“, simbolizuojančio Būdviečio kaimo vardo atsiradimą, atidengimo ceremonijoje.

>>
2016-06-22 
Lazdijų rajono atstovai Lietuvos kaimo bendruomenių sąskrydyje

                 Birželio 17-19 dienomis Karklėje vyko Lietuvos kaimo bendruomenių sąjungos sąskrydis. Jame dalyvavo Lazdijų rajono bendruomenių atstovai iš Barčių,  Jukneliškės, Gegutės, Naujosios Kirsnos, Krikštonių, Varnėnų, Salų, Seirijų, Šeštokų, Veisiejų  bendruomenių. Iš viso net 38 aktyvūs Lazdijų rajono bendruomenių atstovai, kuriuos dalyvauti šiame sąskrydyje subūrė Dzūkijos kaimo plėtros partnerių asociacija (Dzūkijos VVG).

>>
2016-06-22 
Unikali proga pamatyti tikrą balinį vėžį

                Metelių regioninis parkas skelbia, jog šią vasarą jo teritorijoje ir aplinkiniuose draustiniuose į natūralią aplinką bus išleidžiama 119 vėžliukų, kurie Lietuvos zoologijos sode gyvena nuo praėjusių metų. Parko darbuotojų teigimu, 18 vėžliukų išauginti iš kiaušinių, o kiti 101 rudenį prieš šalčius buvo paimti iš dėtaviečių ir nuvežti peržiemoti į Lietuvos zoologijos sodą.

>>
2016-06-21 
Ką daryti, kad endoprotezavimo netektų laukti keletą metų

                 Pacientai, kenčiantys skausmus dėl sąnarių pažeidimų, kuriems reikalingos sąnarių keitimo operacijos, gali rinktis gydymo įstaigą, kurioje jie būtų įrašyti į eilę. Svarbu žinoti, kad vienose gydymo įstaigose sąnario endoprotezas paskiriamas per 1 mėnesį, tuo tarpu kitose gali tekti laukti ilgiau nei metus. Valstybinė ligonių kasa ragina žmones nekentėti skausmų ir kreiptis į tą gydymo įstaigą, kurioje dirbtinis sąnarys būtų paskirtas greičiausiai.

>>
2016-06-21 
Kapčiamiestis atšventė 500 metų jubiliejų

                 Tokios gausybės žmonių, kiek buvo susirinkę šį šeštadienį, Kapčiamiestis ko gero dar niekuomet nebuvo regėjęs. Ir kažin, ar greit kita tokia svarbi proga pasitaikys suvesti draugėn tiek vietos gyventojų, čia gimusių ar augusių, čia kažkada dirbusių ar tiesiog šiaip sentimentų šiam kraštui turinčių žmonių. Proga susieiti buvo neeilinė – Kapčiamiestis šventė 500 metų sukaktį.

>>
2016-06-16 
Lazdijiečių delegacija viešėjo Gardine

                 Lazdijuose šurmuliuojant didžiausiai metų šventei Pasienio fiestai 2016, šventinių renginių sūkuryje savo gimtajame mieste sukosi ir kaimyninės Baltarusijos Gardino miesto gyventojai bei svečiai. Čia vyko XI respublikinis nacionalinių kultūrų festivalis. Aplankyti kaimynų bei pasveikinti šventės proga į bendradarbiavimo sutartį su Lazdijų rajono savivaldybe pasirašiusį Gardino miestą  buvo nuvykusi ir mūsų rajono delegacija: savivaldybės administracijos direktorius Audrius Klėjus, mero patarėjas Valdas Petras Mikelionis, tarybos narė Daiva Ambrazevičienė bei Lazdijų ligoninės vyriausiasis gydytojas Vitas Šimkonis.

>>
2016-06-16 
Konkursas „Pasidalink istorija apie tautinį rūbą tremtyje“

                Minint Gedulo ir vilties dienos 75 metų sukaktį, per visą Lietuvą nuvilnijo atminties ir vilties renginiai. Šie trėmimai į nebūtį ir mirtį palietė kas trečią Lietuvos šeimą. Šiuo metu LR Seime veikia Gedulo ir vilties sukakčiai skirtos parodos: moksleivių dailės kūriniai bei tremtį patyrusių liudininkų pasakojimai, iliustruoti nuotraukomis ir laiškais. Dėmesį patraukė tautiniais drabužiais apsirengę moterys ir vyrai. Kyla įvairiausių minčių ir klausimų: iš kur tie drabužiai, audiniai; kas tuos drabužius ir kaip siuvo? Tai aktualu mums visiems sutinkant 2017–uosius Tautinio kostiumo metus.

>>
2016-06-15 
Ką būtina žinoti apie sveikatos draudimą šiemet mokyklas ir studijas baigiantiems jaunuoliams

                Įpusėjus brandos egzaminams mokyklose ir atsiskaitymų sesijoms universitetuose bei kolegijose, Vilniaus teritorinė ligonių kasa (Vilniaus TLK) atkreipia šiemet mokyklas ir nuolatines studijas baigiančių jaunuolių dėmesį į privalomąjį sveikatos draudimą. Jie valstybės lėšomis apdrausti iki šių metų rugpjūčio 31 dienos (imtinai).

>>
2016-06-15 
Gedulo ir vilties dienos paminėjimas Šeštokuose

                  Birželio 14 dieną, minint 75-ąsias Lietuvos gyventojų pirmųjų masinių tremčių ir žudynių metinės, Šeštokuose vyko Gedulo ir vilties dienai skirti renginiai. Minėjimas prasidėjo šventomis mišiomis Švnč. Mergelės Marijos, nuolatinės gelbėtojos, bažnyčioje. Po mišių renginio dalyviai patraukė į šalia Šeštokų geležinkelio stoties esantį skverelį, kur prie Kryžiaus, skirto iš šios geležinkelio stoties 1941 m., 1944–1952 m. ištremtų Lazdijų rajono gyventojams atminti, susirinkusieji padėjo gėlių, uždegė žvakutes. Vėliau minėjimas buvo tęsiamas Šeštokų kultūros namų salėje.

>>
2016-06-14 
Gedulo ir vilties dienai paminėti

Brangūs Lazdijų krašto žmonės,

su didžiuliu skauduliu mūsų tautos žmonių širdy prisimenama 1941 metų vasara, kuomet buvo pradėtos Lietuvos gyventojų pirmosios masinės tremtys ir žudynės. Minėdami Gedulo ir vilties dieną, šių įvykių 75 metų sukaktį, bei Lietuvos okupacijos ir genocido dieną, kiekvienas privalome įvertinti ir suvokti mūsų laisvės ir nepriklausomybės kainą, kurią sumokėjo tūkstančiai Lietuvos žmonių.

Tūkstančiai mūsų šalies, mūsų krašto šeimų, išgyvenę rūsčiomis tremties ir nelaisvės sąlygomis, gali papasakoti skaudžią savo giminės istoriją. Turime pasimokyti iš šių žmonių stiprybės, tikėjimo, vilties ir begalinės meilės Tėvynei.

Šiandien galime didžiuotis gyvendami nepriklausomoje Lietuvoje. Linkiu visiems branginti laisvę, puoselėti šalies istorinę atmintį ir tautos vienybę. Atsakingai vertinkime grėsmes iš Rytų, būkime drąsūs, solidarūs ir sąmoningi savo valstybės piliečiai.

 

 Lazdijų rajono savivaldybės meras                Artūras Margelis

>>
2016-06-14 
Lazdijiečiai dalyvavo Juodojo birželio akcijoje

                  Birželio 13 d. Lazdijų miesto Nepriklausomybės aikštėje vyko Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos inicijuota Juodojo birželio akcija. Jos metu visoje šalyje  20 val. miestuose ir miesteliuose prie paminklų bei memorialų tremtiniams, Laisvės kovotojams ir geležinkelio stotyse iš ilgai degančių žvakelių buvo sudedamas tremtiniams brangiausias žodis – LIETUVA, kad per naktį žvakelių šviesa liudytų ir primintų skaudžią mūsų tautos istorinę praeitį.

>>
2016-06-14 
Renginys kunigui A. Milukui atminti

                 Etnografinėje Prano Dzūko sodyboje, esančioje Šeštokų seniūnijos Delnicos kaime, penktadienį vyko renginys „Po priegloba darbštaus vyro kunigo Miluko...“, skirtas paminėti kunigo, leidėjo, lietuviškos spaudos platintojo Antano Miluko 145-osioms metinėms. Minėjime dalyvavo gausus būrys rašytojų, poetų bei kitų garbių svečių, susirinkusių ne tik iš Lazdijų rajono, bet ir atvykusių iš Kauno, Druskininkų, Vilkaviškio, Šakių, Vilniaus bei Akmenės.

>>
2016-06-13 
Saugus elgesys prie vandens telkinių

               Prasidėjus maudymosi sezonui, Lazdijų rajono savivaldybės administracija kartus su  Vidaus reikalų ministerija (VRM) bei Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentu prie VRM ragina gyventojus saugiai elgtis prie vandens telkinių, kad vis mažiau nelaimių įvyktų  vandenyje.

>>Archyvas

Renginiai
P A T K Pn Š S
27282930010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Liepa
    2016     

 

 

      

 

 


 
       
 
     
     
     
   
 
LAZDIJŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS ADMINISTRACIJA
Biudžetinė įstaiga, Vilniaus g. 1, 67106 Lazdijai,
tel. (8 318) 66 108, faks. (8 318) 51 351, el.p. info@lazdijai.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188714992
Naudojama Smartweb sistema.