Spausdinti
El.paštas Į pradžią Svetainės žemelapis
| VERSIJA NEĮGALIESIEMS |
Nemokama informavimo telefonu linija 8 800 77475, I-VII 0-24 val.
Savivaldybė
Švietimas
Statistika
Nuo: 2011-02-11
Iš viso: 2642219
Šiandien: 3887
Dabar: 10
Prisijungimas
Prisijungimo vardas: 
Slaptažodis: 

Prisijungti per elektroninės valdžios vartus
Pagalba
EL.PRAŠYMAS
Naujienų prenumerata
 

 

 

 
 


 
 
  
Gyventojams Turistams Verslininkams
.
Naujienos
2014-09-30 
Kad grybaudami nepasiklystumėte

      Kasmet grybavimo sezono metu Bendrasis pagalbos centras (BPC)  numeriu 112 gauna daug pagalbos prašymų iš miškuose pasiklydusių asmenų. BPC operatoriai siekia padėti kiekvienam pasiklydusiajam – pagal galimybes nurodo judėjimo kryptį konkrečių objektų (kelių, sodybų, vandens telkinių ir kt.) link. Vis dėlto, žinant skambinančiojo koordinates su kelių ar keliolikos kilometrų paklaida, BPC operatoriams yra sudėtinga tiksliai nurodyti reikiamą kryptį ir išvesti skambinantįjį į žinomą vietovę. Siekdamas, kad pasiklydusių žmonių būtų kuo mažiau, Bendrasis pagalbos centras parengė patarimus ir prašo į juos atsižvelgti rengiantis išvykai į mišką.

>>
2014-09-30 
Egzaminams persikeliant į virtualią erdvę, savivaldybė atnaujins kompiuterius mokyklose

         Lazdijų rajono savivaldybės meras Artūras Margelis kartu su savivaldybės administracija ėmėsi iniciatyvos pakeisti kompiuterius ir jų programinę įrangą daugelyje rajono švietimo įstaigų. Iniciatyvąos technologijų skyrių specialistai.  Kaip informavo Informacinių technologijų skyriaus vedėjas Žydrūnas Rutkauskas, šiuo metu atliekamas tyrimas, analizuojama situacija ir renkama informacija iš mokyklų: kokie kompiuteriai yra turimi, kuriuos iš jų reikia pakeisti bei domimasi interneto sparta.

>>
2014-09-30 
Važiuojant autobusu – būtina turėti bilietą

             Lazdijų rajono savivaldybė yra įsipareigojusi UAB „Lazdijų autobusų parkas“ kompensuoti vežėjo patiriamas išlaidas (negautas pajamas) dėl keleiviams taikytų važiavimo lengvatų bei nuostolių, susidariusių dėl Lazdijų rajono savivaldybės visuomenei teikiamų keleivinio kelių transporto paslaugų.  Kitaip tariant, Lazdijų rajono savivaldybė, siekiant užtikrinti reguliarų ir nenutrūkstamą keleivinio transporto srautą, sutartimi yra įsipareigojusi „Lazdijų autobusų parkui“ kompensuoti jų patiriamus nuostolius, jei vietinio (priemiestinio) reguliaraus susisiekimo autobusų maršrutas yra nuostolingas.  Nenutrūkstamas ir reguliarus keleivinio transporto srautas yra ypač reikalingas atokiose rajono savivaldybės vietose gyvenantiems žmonėms, vyresnio amžiaus gyventojams, taip pat dirbantiems toliau nuo savo namų.

>>
2014-09-29 
Pirmą kartą Lietuvoje vykusiame tarptautiniame renginyje „Darnus judrumas geresnei sveikatai ir aplinkai“ Lazdijų rajono savivaldybės atstovai

Lietuva garsėja savo natūraliais miškais ir parkais, žmonės čia daugelį amžių gyveno santarvėje su gamta. Tačiau augant ekonomikai ir didėjant žmonių skaičiui miestuose tampa sunku valdyti ir išvengti miesto aplinkos taršos, kurti palankias sveikatai sąlygas. Europos Komisija ragina šalis nares, regionus ir miestus neatidėlioti sprendimų šioje srityje ir imtis tinkamų priemonių įgyvendinant tvaraus judrumo mieste planavimo pagrindus ir principus.

>>
2014-09-26 
SVEIKINIMAS
                                     Gerbiami socialiniai darbuotojai,

 

dirbdami atsakingą, daug kantrybės ir atsidavimo reikalaujantį darbą, Jūs visada esate arčiausiai tų, kuriems labiausiai reikia šilumos, supratimo ir atjautos. Jūs geriausiai suprantate žmogaus problemas ir galite padėti jas spręsti.

Dėkodamas už Jūsų atsidavimą darbui bei profesionalumą, sveikinu su Lietuvos socialinių darbuotojų diena ir linkiu nepavargti kasdienybės rūpesčiuose ir toliau dalintis tuo, ką turite geriausio ir gražiausio.

                         Telydi Jus  puiki sveikata, visuomenės pagarba ir dėkingumas.

 

 

 

                                   Lazdijų rajono savivaldybės meras Artūras Margelis >>
2014-09-26 
Aptartas socialinių paslaugų efektyvinimas

Lietuvos socialinių darbuotojų dienos išvakarėse Lazdijuose suorganizuota Lazdijų rajono savivaldybės mero Artūro Margelio inicijuota konferencija „Lazdijų rajono savivaldybės socialinės paslaugos Alytaus regiono ir Lietuvos socialinių paslaugų infrastruktūros išvystymo kontekste: dabartis ir ateities vizija”. Konferencija buvo skirta Lazdijų rajono savivaldybės seniūnijų socialiniams darbuotojams, socialinių paslaugų įstaigų vadovams ir socialiniams darbuotojams, nevyriausybinių organizacijų atstovams bei kitiems suinteresuotiems asmenims.

>>
2014-09-26 
Viltiečių 25-metis

Lietingą antradienio rytą Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos salėje jaukiai ir gražiai paminėtas Lietuvos sutrikusios intelekto žmonių globos bendrijos „Viltis“ veiklos 25-metis. Šventiniame renginyje dalyvavo Lazdijų padalinio įkūrėjas bei ilgametis vadovas Vytautas Stacevičius kartu su žmona Birute, Dana Migaliova, Lietuvos sutrikusio intelekto žmonių globos bendrijos „Viltis“ vadovė, Socialinės globos centro „Židinys“ pirmoji direktorė Onutė Lukoševičienė, Lazdijų rajono savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriaus vedėja Lina Margelienė bei daug kitų garbių svečių, bičiulių, viltiečių.

>>
2014-09-26 
Kviečiame laikyti Konstitucijos egzaminą
          Jau aštuntus metus iš eilės Teisingumo ministerija visus Lietuvos piliečius kviečia laikyti Konstitucijos egzaminą, kuris organizuojamas atskiroms tikslinėms dalyvių grupėms: moksleiviams, studijuojantiems ir teisinį išsilavinimą turintiems asmenims, likusiems piliečiams ir įkalinimo įstaigose esantiems asmenims. >>
2014-09-25 
„Lazdijų rudens 2014“ karoliai

           Savaitgalį nušurmuliavęs „Lazdijų ruduo 2014“ sulipdė gausius renginių karolius visame rajone. Už tokią jų gausą ypatingai dėkojame didiesiems rėmėjams, be kurių mūsų šventės nebūtų tokios smagios ir spalvingos. Tad didžiausias ačiū elektros perdavimo sistemos operatoriui AB „Litgrid“, UAB „Mockavos terminalas“, UAB „Alkesta“, UAB „Komunalinių įmonių kombinatas“ Lazdijų padaliniui.

>>
2014-09-23 
Spalio 1 - ąją senjorai grįžta į Trečiojo amžiaus universitetą! Prisijunk!

        Spalio 1 - ąją minėsime Tarptautinę pagyvenusių žmonių dieną. Simboliška, bet tą dieną švęsime ir naujų mokslo metų pradžią Lazdijų Trečiojo amžiaus universitete. Universiteto studentai kviečiami rinktis į šventę spalio 1 - ąją 10 val. Lazdijų viešosios bibliotekos salėje (II aukšte). Anot universiteto koordinatorės Editos Gudišauskienės, maloniai laukiami ne tik esami, bet ir nauji studentai.

>>
2014-09-23 
Bus aptarti dvišalio bendradarbiavimo klausimai

                  Šiandien Lazdijų rajono savivaldybės meras Artūras Margelis dalyvaus Lietuvos ir Lenkijos tarpvyriausybinės bendradarbiavimo per sieną komisijos posėdyje Vilniuje. Posėdžio metu bus aptartas dvišalis bendradarbiavimas, pristatyti abiejų šalių delegacijų pranešimai, taip pat savo darbo rezultatus apžvelgs Darbo grupės: Pasienio bendradarbiavimo, Tarpregioninio bendradarbiavimo, Teritorinio bendradarbiavimo bei  Bendradarbiavimo ir abipusės pagalbos įvykus katastrofoms, gaivalinėms nelaimėms bei kitiems ypatingiems atsitikimams. Posėdžio metu numatyta aptarti ir dvišalius projektus.

>>
2014-09-19 
„Lietuvos muziejų kelio“ baigiamieji akordai Lazdijuose

Šiais metais „Lietuvos muziejų kelio“ projektu „Atrastieji lobiai ir įmintos paslaptys“ Lietuvos muziejai žengia į naują etapą ir pradeda penkerių metų ciklą, skirtą Lietuvos valstybės atkūrimo 100-ajam jubiliejui. Šių metų „Muziejų kelio“ projektas „Atrastieji lobiai ir įmintos paslaptys“, gegužę prasidėjęs Valdovų rūmuose, atkeliavo į Dzūkiją. Šio kelio vienijanti mintis – kvietimas susipažinti su muziejuose sukauptomis archeologinėmis vertybėmis, atidengiančiomis ir baltų kultūros atmintį, ir krikščioniškąją Lietuvą.

>>
2014-09-18 
Reportažas
Apsilankyti Lazdijuose jau šį savaitgalį šurmuliuosiančiame "Lazdijų ruduo 2014" bei įvairiuose renginiuose kviečia patys Vytaras Radzevičius bei Martynas Starkus: http://tv.lrytas.lt/?id=14109757381410064904#.VBnaTCC74R8.facebook >>
2014-09-18 
Parko atidarymo iškilmėse pats Rytis Cicinas

Lazdijų miesto parke įgyvendinus projektą „Ekoturizmo vystymas Lietuvos – Lenkijos pasienio regione”  galima džiaugtis akivaizdžiais rezultatais. Čia naujai įrengtos poilsio zonos, tinklinio ir krepšinio aikštelės. Puikiai sutvarkytas didžiulis futbolo stadionas kas vakarą sulaukia gausybės šio sporto entuziastų. Mažuosius parko lankytojus vilioja net keturios žaidimų aikštelės, kuriose galima smagiai pasisupti, pasikarstyti specialiose vaikams pritaikytose žaidimų sienelėse bei išbandyti kitų pramogų.   Dar viena naujovė – tai įrengta paplūdimio zona su persirengimo kabina. Miesto renginiams ir šventėms organizuoti pastatyta moderni lauko estrada. Taip pat miesto parke įrengti pėsčiųjų-dviračių takai, kuriais vaikštinėjant/važinėjant galima grožėtis parko gamta bei šalia čiurlenančiu upeliu. 

>>
2014-09-18 
Filmukas
Kviečiame susipažinti su Verstaminų daugiafunkciame centre teikiamomis paslaugomis - https://www.youtube.com/watch?v=OrH5LtlewJU  >>
2014-09-17 
Europos judrioji savaitė jau Lazdijuose: keliaukime dviračiais, viešuoju transportu ar pėsčiomis

            Lazdijų rajone rugsėjo 16–22 dienomis, kaip ir visoje Lietuvoje, prasideda Europos judrioji savaitė, kurios metu gyventojai raginami atsisakyti savo automobilių ir miestuose keliauti dviračiais, viešuoju transportu ar pėsčiomis. Šiemet prie šios akcijos prisijungė maždaug 2 tūkstančiai miestų. Tokia akcija Europoje nuo 2000 metų rengiama kasmet. Šiemet Europos judriosios savaitės rengėjai kelia klausimą, kaip žmonės gali pagerinti savo gyvenimo kokybę mieste ir kurti jį tokį, kokiame norėtų gyventi. Kaip viešosios erdvės planavimo projekto įkūrėjas ir prezidentas Fredas Kentas yra pasakęs: „Jei planuosim miestus automobiliams – turėsim automobilius. Jei planuosim žmonėms – turėsim žmones.“

>>
2014-09-17 
Knygos pristatymas dzūkiškai

Vakar po darbų į Lazdijų rajono viešąją biblioteką sugužėję žmonės buvo pasveikinti dzūkiškai. Čia vyko kraštiečio, kapčiamiestiečio Juozo Žitkausko eilėraščių knygos „Budintis kalendorius" pristatymas. Tiesa, ne pirmasis, pirmadienį svao eilėraščių knygą, kaip sakė pats autorius, pristatė savo susiedams Kapčiamiestyje, Eigulių gatvėje, šalia savo trobelės.

Dzūkiškai susirinkusiems prabilęs Juozas pristatė savo atsivežtus svečius - knygos redaktorių Dainių Gintalą bei bardą Gytį Ambrazevičių.

Pasak renginio vedėjos, bibliotekos direktorės Renatos Rudienės, pasidalinusios įspūdžiais iš knygos pristatymo Juozo Žitkausko gimtinėje, rinkinyje sudėti ieškojimai siekia ir Kapčiamiestį, ir net Skandinaviją. Gausu ieškojimų, net nevisai skaitytojo ausiai įprastų, tačiau čia be galo derančių. „Ir viskas dėl žodžio“, ‒ cituodama eilėraščio eilutę patvirtino R. Rudienė.

>>
2014-09-16 
Meras dalyvauja Alytaus regiono plėtros tarybos posėdyje

      Šiandien Lazdijų rajono savivaldybės meras Artūras Margelis dalyvauja Alytaus regiono plėtros tarybos posėdyje, vykstančiame Druskininkuose. Posėdžio metu bus pristatyta regioninės politikos plėtotė 2014-2020 metams, aptartas Europos Sąjungos struktūrinės paramos paskirstymas regionams naujuoju 2014-2020 metų finansiniu laikotarpiu bei aptarti kiti Alytaus regionui aktualūs klausimai. Susitikime dalyvauja visų Alytaus regione esančių savivaldybių merai.

>>
2014-09-16 
Baigiamųjų darbų paroda savivaldybėje

             Lazdijų rajono savivaldybės pastato antrame aukšte, kaip ir kasmet, gyventojai turi galimybę pamatyti jau tradicija tapusią Lazdijų meno mokyklos Dailės skyriaus moksleivių darbų parodą. Parodoje pristatomi Lazdijų meno mokyklos absolventų, praėjusiais mokslo metais baigusios negausios XXII laidos – 6 mokinių, baigiamieji darbai. Ekspozicijoje galima pamatyti ne tik Meno mokyklos auklėtinių baigiamuosius darbus, bet ir keletą grafikos ir tapybos darbų, atliktų mokslo metų eigoje. Kiekvienas absolventas originalus, individualus, išskirtinis savo sumanymais, savo išraiška – kaip ir jo atliktas baigiamasis darbas.

>>
2014-09-12 
Apčiuopiama gyvulių augintojų kooperatyvo nauda - didesnės supirkimo kainos
            Rajono ūkininkai, susijungę į kooperatyvą ,,5000 aubrakų Lazdijams“, jau pajuto pirmąją jo naudą. Šią savaitę mėsinius galvijus su kooperatyvo narių pagalba pardavęs ūkininkas Juozas Dainauskas džiaugiasi beveik 7000 litų siekiančiu didesniu uždarbiu negu būtų gavęs galvijus parduodamas įprastai. Kaip teigė ūkininkas, ne paslaptis, jog Lietuvoje už kilogramą gyvo svorio mokama 3,70 Lt, daugiausiai 4,50 lito (kaina nurodyta be PVM). Tačiau jam kartu su dar 10 galvijų pardavusiu ūkininku Ignu Baltuškoniu, eksportuojant mėsinius galvijus į Lenkiją, pavyko išsiderėti net 5,50 - 6,50 zloto siekiančią kainą, kas pavertus litais, vidutiniškai reiškia apie 5,3 lito. 13 mėsinių galvijų, svėrusių 8 600 kg, pardavęs J. Dainauskas neslepia iš kooperatyvo kolegų gavęs  realią naudą. >>
2014-09-11 
Daugiabučių namų gyventojams – galimybė susipažinti su renovacijos Programa
2014-09-11 
Meras A. Margelis: saugos diržai gali išgelbėti gyvybę

Vakar Lazdijų miesto aikštėje veikusius saugos diržų efektyvumo įrenginius išbandė ir pats Lazdijų rajono savivaldybės meras Artūras Margelis. Kaip teigė meras, atkreipti dėmesį į vairuotojų elgesį keliuose ypatingai svarbu, ypač į prevencines priemones įtraukiant jaunimą, kurie išties noriai išbandė Nepriklausomybės aikštėje įrengtus eismo įvykio imitatorius. „Svarbu, kad jau mokyklinio amžiaus vaikai suvoktų, kaip svarbu pasirinkti saugų greitį bei kaip viena akimirka neatsakingo elgesio kelyje gali sugriauti žmogaus gyvenimą“, ‒ teigė meras ir pats išbandęs saugos diržų efektyvumo eismo įvykio metu imitatorių.

>>
2014-09-11 
Sutarta dėl paramos Rudaminos bažnyčiai

Antradienį Lazdijų rajono savivaldybės mero Artūro Margelio  kabinete buvo sutarta dėl itin svarbaus sprendimo Rudaminos miestelio bendruomenei. Susitikime dalyvavę meras A. Margelis, administracijos direktorius Gintautas Salatka, Rudaminos parapijos klebonas Alfredas Nėnius, Kultūros paveldo departamento Alytaus teritorinio departamento vedėjas Alius Baranauskas, visuomenininkas Nerijus Narauskas bei Lietuvos elektros sistemų perdavimo operatorių AB „Litgrid“ atstovai Komunikacijos skyriaus vadovė Vilija Railaitė, Komunikacijos skyriaus projektų vadovė Laura Šebekienė ir Strateginės infrastruktūros departamento projektų vadovas Audrius Tamolis, atsakingas už elektros jungties „LitPol Link“ projektą, sutarė dėl paramos Rudaminos Švnč. Trejybės bažnyčios remontui. Kaip teigė dalį paramos bažnyčios remontui skyrę AB „Litgrid“ atstovai, planuojama atlikti ne tik vadinamąjį kosmetinį bažnyčios remontą, bet ir atstatyti istorinį bažnyčios vaizdą.

>>
2014-09-11 
Tarp švariausių Lietuvos ežerų ir Lazdijų rajono ežerai

Mėgstame didžiuotis, kad Lietuva ežerų kraštas, nes čia tyvuliuoja beveik 3000 ežerų, tačiau ar pakankamai jais rūpinamės? Per paskutinius 100 metų yra nemažai sunykusių ežerų ir kitų vandens telkinių, o net trečdalio Lietuvos ežerų ekologinė būklė yra bloga arba labai bloga, o iki šiol vykdomi valymo darbai neduoda norimų rezultatų, nes ilgą laiką į juos buvo leidžiamos nevalytos nuotekos. Šią padėtį dar labiau pablogina ir neatsakinga ūkinė veikla, nes į vandens telkinius patenka įvairiausių trąšų, kitų cheminių medžiagų. Specialistai pripažįsta, jog didžiajai daliai mūsų šalies ežerų iškilusi grėsmė.

>>
2014-09-10 
DĖMESIO - KONKURSAS „METŲ ŪKIS 2014“

      Lazdijų rajono savivaldybės meras Artūras Margelis 2014 m. rugsėjo 10 d. potvarkiu Nr. 7V-43 sudarė konkurso „Metų ūkis 2014“ darbo grupę ir įpareigojo ją pagal Lietuvos ūkininkų sąjungos išplėstiniame prezidiumo posėdyje š. m. balandžio 29 d. patvirtintus nuostatus organizuoti konkursą „Metų ūkis 2014“ rajono savivaldybėje ir išrinkti geriausius rajono ūkininkų ūkius.

>>Archyvas

Renginiai
P A T K Pn Š S
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
2930     
Rugsėjis
    2014     

TEISĖS AKTAI

 
SKELBIMAI
 
ŽEMĖS SKLYPAI INVESTUOTOJAMS

 
Dienos
klausimas
Ar jums yra naudinga rajono savivaldybėje veikianti nemokama anoniminė informavimo telefonu linija?

Naudinga, nes galima paskambinti bet kuriuo paros metu.

Naudinga, nes nereikia prisistatyti, tačiau galima išsakyti savo problemas ar kritines pastabas.

Esu girdėjęs apie šią liniją, tačiau nesinaudojau.

Naudojausi ir sulaukiau pagalbos.

Nežinau, kad tokia nemokama  anoniminė informavimo telefonu linija yra.

Rezultatai
 


 
 
         
 
               

 

 

 

 

     

 

 

 

 

 

 

 

 

   
 
LAZDIJŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS ADMINISTRACIJA
Biudžetinė įstaiga, Vilniaus g. 1, 67106 Lazdijai,
tel. (8 318) 66 108, faks. (8 318) 51 351, el.p. info@lazdijai.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188714992
Naudojama Smartweb sistema.