English
Spausdinti
El.paštas Į pradžią Svetainės žemelapis
Savivaldybė

Statistika
Nuo: 2011-02-11
Iš viso: 3720254
Šiandien: 2834
Dabar: 59
Prisijungti per elektroninės valdžios vartus
Pagalba
Naujienų prenumerata
 

 

 

 
 


 
 
  
Gyventojams Turistams Verslininkams
.
Naujienos
2015-07-01 
Atliekos keliauja ne į sąvartyną, o į naujus apdorojimo įrenginius

      Alytaus regione surinktos biologiškai skaidžios atliekos jau nebepatenka į sąvartyną – jos apdorojamos baigtuose montuoti naujuose įrenginiuose. Šiuo metu vyksta jų paleidimo darbai, o liepos pradžioje prasidės eksploataciniai bandymai.

   „Esame pirmieji Lietuvoje, pasistatę biologinio apdorojimo įrenginius ir patirties nėra iš ko semtis, bet kol kas visas paleidimo procesas vyksta sklandžiai. Technologinę įrangą  įrenginiams tiekiančios olandų bendrovės „Waste Treatment Technologies“ specialistai nuolat stebi paleidimo darbus ir apmoko mūsų darbuotojus dirbti su nauja įranga“, - pasakojo Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro Biologiškai skaidžių atliekų tvarkymo padalinio vadovas Andrius Jučas.

>>
2015-07-01 
INFORMACIJA

         Informuojame, kad skelbtas seminaras "VARTOTOJŲ TEISĖS: BENDRADARBIAVIMAS ŠVIEČIANT VARTOTOJUS, PAGRINDINĖS  AKTUALIJOS“ š. m. liepos 3 d.  neįvyks.

>>
2015-06-30 
Bus kuriama Lazdijų miesto VVG

       Lazdijų rajono savivaldybės taryba vienbalsiai pritarė siūlymui inicijuoti Lazdijų miesto vietos veiklos grupės steigimą, kreiptis į Lazdijų miesto teritorijoje veikiančias bendruomenines ir kitas nevyriausybines organizacijas, asocijuotas verslo struktūras ir įmones dėl siūlymo dalyvauti Lazdijų miesto VVG steigimo konsultacijose ir tapti Lazdijų miesto VVG partneriais.  

>>
2015-06-30 
Bedradarbiaudami ugdys jaunuolių pilietiškumą

          Vakar posėdžiavusi Lazdijų rajono savivaldybės taryba vienbalsiai pritarė, kad Lazdijų rajono savivaldybės meras Artūras Margelis pasirašytų bendradarbiavimo sutartį su Lietuvos kariuomenės krašto apsaugos savanorių pajėgų Dainavos apygardos 1-ąja rinktine ir Lietuvos šaulių sąjungos karininko Antano Juozapavičiaus šaulių 1-ąja rinktine.

>>
2015-06-29 
Veisiejų gimnazijai suteiktas vardas

 

          Lazdijų rajono savivaldybės taryba, 23 nariams balsavus „už, pritarė Veisiejų lopšelio-darželio „Ąžuoliukas” reorganizavimui, prijungiant jį prie Lazdijų r. Veisiejų gimnazijos, ir Sigito Gedos vardo suteikimo Lazdijų r. Veisiejų gimnazijai. 

  Toks sprendimas priimtas Veisiejų gimnazijos prašymu suteikti Sigito Gedos vardą ir taip įamžinti mūsų kraštiečio poeto, dramaturgo, vertėjo Sigito Gedos vardą.  Su vardo suteikimu sutinka poeto dukros Uršulė Gedaitė ir Marta Naudžiūnienė. Gauti jų raštiški sutikimai. Sigito Gedos nuopelnai Lietuvai įvertinti Gedimino ordinu, Nacionaline kultūros ir meno premija. 

  Reorganizuojant Lazdijų r. Veisiejų lopšelį-darželį „Ąžuoliukas“, prijungiant jį prie Veisiejų Sigito Gedos gimnazijos, bus užtikrintas efektyvesnis mokinio krepšelio ir savivaldybės biudžeto lėšų, skirtų švietimui, panaudojimas.

>>
2015-06-29 
Bus organizuojama gyventojų apklausa

                Lazdijų rajono savivaldybės taryba savo sprendimu nustatė apklausos būdą dėl Šventežerio seniūnijos panaikinimo ir jos teritorijos priskyrimo Teizų seniūnijai.
               Pirmasis žingsnis, einant Teizų ir Šventežerio seniūnijų sujungimo link, yra tarybos narių inicijuota gyventojų apklausa. Bus apklausiama atskiru mero potvarkiu nustatytas procentas planuojamų sujungti seniūnijų gyventojų. Apklausai bus pateiktas klausimas, kuriuos bus siekiama išsiaiškinti gyventojų poziciją dėl seniūnijų jungimo.

>>
2015-06-29 
Taryba pritarė Lazdijų ligoninės restruktūrizacijai

 

                Lazdijų rajono savivaldybės taryba, devyniolikai tarybos narių balsavus „už”, trims susilaikius, pritarė viešosios įstaigos "Lazdijų ligoninė" valdymo struktūros  patvirtinimui. Siekiant supaprastinti VšĮ ,,Lazdijų ligoninė“ valdymo struktūrą ir operatyviau suteikti pacientams medicinines paslaugas, ligoninė, pritarus tarybai, apjungia Chirurginio profilio skyrių su operacine ir Intensyviosios terapijos skyriumi, Akušerijos-ginekologijos skyrių su Vaikų ligų skyriumi, Priėmimo-skubios pagalbos skyrių su Ambulatorinių konsultacijų poliklinika ir Terapijos skyrių perprofiliuoja į Terapijos-geriatrijos skyrių.

>>
2015-06-29 
Kviečiame į seminarą

    Š. m. liepos 3 d. 10.00 val. Lazdijų rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje (Seinų g. 1, Lazdijai) Lietuvos vartotojų institutas organizuoja seminarą „Vartotojų teisės: bendradarbiavimas šviečiant vartotojus, pagrindinės aktualijos“.

>>
2015-06-29 
Demeniškiuose šurmuliavo VII-ieji Tarmių ir šnektų atlaidai

                      Šeštadienį Demeniškių kaime, rašytojo, Lazdijų rajono garbės piliečio Romo Sadausko sodyboje, įvyko Septintieji tarmių ir šnektų atlaidai. Šiemet jie skirti Vinco Krėvės „Dainavos šalies senų žmonių padavimų“ pirmosios laidos šimtmečiui paminėti.

                      Atlaiduose dalyvavo ir Lazdijų rajono savivaldybės administracijos direktorius Audrius Klėjus, padėkos žodį už organizuojamus, jau tradiciniais tapusius Tarmių ir šnektų atlaidus išsakęs ir savivaldybės dovaną įteikęs sodybos šeimininkui ir renginio iniciatoriui R. Sadauskui.

>>
2015-06-29 
Kviečiame pateikti idėjas pasienio teritorijų kraštovaizdžiui tvarkyti

       Lazdijų rajono savivaldybė rengiasi įgyvendinti kraštovaizdžio pagerinimo projektą pasienio kelyje, pasirenkant projekto įgyvendinimo vietas valstybinės žemės plotuose nuo Akmenių pasienio punkto iki Lazdijų miesto ir kviečia prisidėti kiekvieną kraštietį ir Lazdijų kraštui neabejingą žmogų, pateikiant pasiūlymus.

>>
2015-06-29 
Į priekį mynė per 200 dviratininkų

              Savaitgalį Metelių regioninis parkas sukvietė gausų būrį dviračių sporto entuziastų ir mėgėjų į jau penktąjį kartą organizuotą žygį „Mink į priekį“. Jubiliejiniame žygyje dalyvavo daugiau nei 200 dalyvių.

                      Prieš paskelbiant 39 kilometrų dviračių žygio startą organizatoriai dalyviams linkėjo ištvermės, geros nuotaikos ir kaip intrigą, didesniam entuziazmui sužadinti, prakalbo apie „Mink į priekį“ medalius. Tiesa, už kokias nominacijas jie bus teikiami, paaiškėjo tik žygio pabaigoje.

>>
2015-06-29 
Liepos 6-ąją sugiedokime Tautišką giesmę kartu!

      Liepos 6 d. lygiai 21 val. lietuviai visame pasaulyje gieda „Tautišką giesmę".  Esame vienintelė tauta, kurios himnas vieną dieną metuose apskrieja Žemės rutulį.  Kviečiame prisijungti kiekvieną Lazdijų krašto žmogų, kad ir kur bebūtų, liepos 6-ąją, 21 valandą, kartu su viso pasaulio lietuviais giedoti „Tautišką giesmę". Ši autentiška tautos iniciatyva jau tapo mūsų tradicija ir yra neatsiejama Lietuvos identiteto dalimi.

    Tai mūsų tautą vienijantis įvykis ir gyvas įrodymas, kad ir nedidelė tauta gali daryti didelius, įsimintinus bei  reikšmingus savo šaliai dalykus. 

 

>>
2015-06-29 
SVEIKINIMAS

Gerbiami Valstybės sienos apsaugos tarnybos pareigūnai, darbuotojai!

 

Nuoširdžiai sveikinu Jus profesinės šventės – Pasieniečių dienos – proga. Garbinga savo tarnyba Jūs užkertate kelią piktavališkiems kėslams, o Jūsų darbo rezultatai – vieni geriausių Lietuvoje.

Dėkoju už Jūsų atsakingą, išbandymų ir iššūkių kupiną tarnybą. Linkiu išmintingų ir sąžine grįstų sprendimų.

Tegul ši šventė stiprina kiekvieno iš Jūsų apsisprendimą tarnauti Tėvynei ir jos sienų vientisumui.

 

Lazdijų rajono savivaldybės meras Artūras Margelis

>>
2015-06-26 
Paminėta Pasieniečių diena

                Iškilmingai įnešus Pasienio tarnybos vėliavą, Veisiejų kultūros namų salėje pradėtas Pasieniečių dienos minėjimas. Sugiedojus Lietuvos Respublikos himną bei tylos minute pagerbus žuvusius tarnybos pareigūnus, sveikinimo žodį tarė Valstybės sienos apsaugos Lazdijų rinktinės vadas Virgilijus Raugalė. Kolegas pasieniečius sveikinęs vadas priminė, kad birželio 29-ąją minima ne tik profesinė šventė, bet šiemet minimos ir Valstybės sienos apsaugos tarnybos 95-osios metinės bei atkurtos valstybės sienos apsaugos struktūros 25-osios metines. Kalbėdamas vadas dėkojo už atsakingą tarnybą ir pasiektus puikius rezultatus bei išreiškė visų širdyse kirbantį nerimą dėl tarnybos perspektyvų, dėl ateities. „Esame pareigūnai, kurie davę priesaiką privalome garbingai vykdyti savo pareigas, nežiūrint visų negandų“, ‒ kalbėjo V. Raugalė.

>>
2015-06-25 
Savivaldybės žinios: Išsaugoti ligoninę - įmanoma

                Lazdijų rajono savivaldybė informavo, jog po sveikatos apsaugos ministrės Rimantės Šalaševičiūtės vizito Lazdijų ligoninėje, jos vadovai ieško būdų, kaip optimizuoti įstaigos veiklą, stiprinti skyrius ir taupyti lėšas. Jau kurį laiką Lazdijų ligoninės vyr. gydytojas Vitas Šimkonis teigė bendravęs su įstaigos darbuotojais, administracija ir ieškojęs būdų, kaip pagerinti ligoninės vidaus darbą, supaprastinti valdymą bei optimaliai naudoti turimas lėšas. Tačiau neslepia, kad ir ministrės vizitas, kurio metu siūlyta, siekiant išsaugoti Lazdijų ligoninę, imtis griežto lėšų taupymo, turėjo reikšmės pertvarkoms.

                      Lazdijų rajono savivaldybės mero pavaduotojas Gintautas Salatka teigė, jog toks ligoninės vadovų ryžtingas žingsnis yra sveikintinas. „Turime patys ieškoti sprendimų ir dėti visas pastangas, kad ligoninė išliktų“, ‒ kalbėjo mero pavaduotojas G. Salatka, pabrėžęs, jog jo pozicija reformos klausimu visuomet išliko tvirta – geriau patiems imtis reformos ir ryžtingais sprendimais užtikrinti optimalų lėšų panaudojimą, negu laukti, kol dėl lėšų trūkumo ministerija nuspręs uždaryti vieną ar kitą skyrių.

>>
2015-06-25 
Joninių linksmybių lietus neišbaidė

                       Pilantis lietus Veisiejuose Joninių šventės nesugadino. Apsigaubę skaromis, susiglaudę su kaimynais ir rankose laikantys karštos arbatos puodelius – taip susirinkusieji gynėsi su vakaro vėsos. Nei merkiantis lietus, nei vėsa nesumenkino gražaus ir skambiomis dainomis ir energingais šokiais užburiančio renginio ,,Mes esam dzūkai - žolynų karaliai“, kurį organizavo Lazdijų kultūros centras, Veisiejų kultūros namai bei Veisiejų jaunimo centras. Renginį rėmė Dzūkijos VVG.

                      Veisiejų miesto parko estradoje susirinkę žiūrovai mėgavosi šventiniu Joninių koncertu ir iškilmingomis Rasų apeigomis kartu su  folkloriniu ansambliu „Packavėlė“, teatro studija „Veidai“ , tautinių šokių kolektyvais „Pušynas“ ir  „Trepsiukai“, kapelomis „Veisieja“ ir „Kapčius“. Smagios dainos linguoti kvietė, o energingi šokėjai ir kojas trepsėti priversdavo.

>>
2015-06-23 
Atidengtas paminklas partizanams pagerbti

                Penktadienį  Bagdononių kaime buvo atidengtas paminklas  partizanams pagerbti. Ceremonijos, kurią vedė aktyvi visuomenininkė Nijolė Lepeškienė, metu paminklą pašventino Seirijų parapijos klebonas Vitas Eidukaitis, tylos minute ir susikaupimu pagerbti žuvusieji už Lietuvos laisvę. Kalbą pagerbti žuvusiems partizanams tarė ir renginyje dalyvavęs Lazdijų rajono savivaldybės mero pavaduotojas Gintautas Salatka. Renginys buvo apipintas tautiškomis dainomis ir jausmingais žodžiais. Paminklo atidengime dalyvavo Lazdijų rajono savivaldybės mero pavaduotojas G. Salatka, tarybos nariai Janina Ražukienė, Ričardas Dulskas, Jūratė Juodzevičienė, Šlavantų seniūnijos seniūnė Julija Maziukienė ir kiti garbūs svečiai.

>>
2015-06-23 
Rudaminos bendruomenė šventė dešimtmetį

          Penktadienį į Rudaminos laisvalaikio salėje surengtą šventę sugužėjo gausybė svečių, jie rinkosi pasveikinti visuomeninės organizacijos „Rudaminos bendruomenė“, vadovaujamos Rūtos Cimakauskienės, su garbingu 10-ies metų jubiliejumi. Tarp svečių, sveikinusių jubiliejaus proga, buvo ir Lazdijų savivaldybės administracijos direktorius Audrius Klėjus bei savivaldybės tarybos narė  Odeta Lenkauskienė. Šventės metu buvo pristatyta Rudaminos krašto amatininkų darbų paroda,  nuo gausių vaičių linko stalai, o smagi muzika, dovanota jubiliatams, kvietė šokti.

>>
2015-06-22 
Tarp gražiausių Lietuvos ežerų - net du Lazdijų rajono ežerai

            Tarp dešimties gražiausių Lietuvos ežerų, esančių saugomose teritorijose, – net du Lazdijų rajono ežerai. GRYNAS.lt kartu su Valstybine saugomų teritorijų tarnyba sudarė gražiausių ir lankomiausių saugomose teritorijose esančių ežerų dešimtuką. „Visus šiuos ežerus vasarą tikrai verta aplankyti“, ‒ rašoma pranešime.

>>
2015-06-22 
Taupydami lėšas, imasi pertvarkos

                       Po sveikatos apsaugos ministrės Rimantės Šalaševičiūtės vizito Lazdijų ligoninėje jos vadovai ieško būdų, kaip optimizuoti įstaigos veiklą, stiprinti skyrius ir taupyti lėšas. Jau kurį laiką Lazdijų ligoninės vyr. gydytojas Vitas Šimkonis teigė bendravęs su įstaigos darbuotojais, administracija ir ieškojęs būdų, kaip pagerinti ligoninės vidaus darbą, supaprastinti valdymą bei optimaliai naudoti turimas lėšas. Tačiau neslepia, kad ir ministrės vizitas, kurio metu siūlyta, siekiant išsaugoti Lazdijų ligoninę, imtis griežto lėšų taupymo, turėjo reikšmės pertvarkoms.

>>
2015-06-19 
Pirmieji šimtukai rajone

           Lazdijų rajono savivaldybė džiaugiasi pirmaisiais šimtukininkais. Šiandien Nacionalinis egzaminų centras paskelbė pirmojo gegužės 23 d. laikyto Valstybinio užsienio kalbos (anglų) egzamino rezultatus. Egzaminą Lazdijų rajone laikė 130 mokinių. Net 3 iš jų gavo aukščiausią įvertinimą – 100 balų. Tai dvi Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos abiturientės – Giedrė Salyklytė ir Gintarė Talandzevičiūtė bei Veisiejų gimnazijos abiturientė Ugnė Mazurkevičiūtė.

            Tapusi tradicija, kad kiekvieną šimtukininką už pasiektą aukščiausią įvertinimą Lazdijų rajono savivaldybės meras Artūras Margelis išleistuvių iškilminių metu apdovanoja solidžiomis piniginėmis premijomis.

>>
2015-06-19 
Dalyvauja posėdyje Vyriausybėje

               Lazdijų rajono savivaldybės mero pavaduotojas Gintautas Salatka išvyksta į Lietuvos Respublikos Vyriausybę, kur dalyvaus darbo grupės posėdyje dėl projekto „Dujotiekių jungtis tarp Lenkijos ir Lietuvos“ dalies Lietuvos Respublikos teritorijoje darbams koordinuoti. Susitikimo metu bus aptariama projekto įgyvendinimo darbų eiga, klausimai dėl poveikio aplinkai vertinimo ataskaitos derinimo bei kiti su projektu susiję klausimai.

>>
2015-06-17 
Dar galima išvengti didelių žemės mokesčių

Lazdijų rajono savivaldybės taryba 2014 m. gegužės 30 d. sprendimu  Nr. 5TS-1170 „Dėl 2015 metų žemės mokesčio tarifų nustatymo“ patvirtino tinkamai naudojamiems žemės sklypams 1,5, o nenaudojamiems apleistiems žemės sklypams 4 procentų nuo žemės mokestinės vertės (žemės vidutinės rinkos vertės, apskaičiuotos pagal masinio žemės vertinimo metu parengtus žemės verčių žemėlapius arba žemės vertės, nustatytos atlikus individualų žemės vertinimą) mokesčio tarifą.

>>
2015-06-17 
Suvaldžius piktnaudžiavimą pašalpomis, sutaupyta beveik 100 tūkst. eurų

         Seimui priėmus Piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatymo pataisas, socialinės pašalpos teikimas kaip savarankiška funkcija nuo 2014 m. sausio 1 dienos perduotas vykdyti  savivaldybėms.

       Lazdijų rajono savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriaus vedėja Lina Margelienė sako, kad naujoji tvarka sustiprino žmonių sąmoningumą, kuomet bendruomenės nariai, turėdami žinių apie netinkamą pašalpos panaudojimą, perduoda informaciją seniūnijos darbuotojams ar Socialinės paramos skyriui, taip užkertant kelią piktnaudžiavimui.

 

>>
2015-06-17 
Pažeidėjams gresia baudos

          Alytaus regiono atliekų tvarkymo centras, nuolat vykdydamas kontrolinius patikrinimus, ar gyventojai laikosi nustatytos atliekų rūšiavimo tvarkos, Lazdijų rajono savivaldybės teritorijoje jau ne pirmą kartą randa atliekų tvarkymo taisyklių pažeidimų, kuomet mišrių komunalinių atliekų konteineriuose randama pridėtų žaliųjų atliekų.

          Informuojame, kad Lietuvos Respublikos Administracinių teisės pažeidimų kodekso 161(1) straipsnis „Savivaldybių tarybų patvirtintų atliekų tvarkymo taisyklių pažeidimas“ numato, kad atliekų tvarkymo taisyklių pažeidimas  užtraukia įspėjimą arba baudą iki 579 Eur.

>>Archyvas

Renginiai
P A T K Pn Š S
29300102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
27282930310102
Liepa
    2015     

 

 

      

 


 
       
 
     
     
     
 
LAZDIJŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS ADMINISTRACIJA
Biudžetinė įstaiga, Vilniaus g. 1, 67106 Lazdijai,
tel. (8 318) 66 108, faks. (8 318) 51 351, el.p. info@lazdijai.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188714992
Naudojama Smartweb sistema.