English
Spausdinti
El.paštas Į pradžią Svetainės žemelapis
Nemokama anoniminė informavimo telefonu linija 8 80077475, I-VII 0-24 val.

Savivaldybė

Statistika
Nuo: 2011-02-11
Iš viso: 4260053
Šiandien: 3427
Dabar: 3
Prisijungti per elektroninės valdžios vartus
Pagalba
Naujienų prenumerata
 

 

 

 
 


 
 
  
Gyventojams Turistams Verslininkams
.
Naujienos
2015-09-04 
Socialinės apsaugos ir darbo ministrė A. Pabedinskienė gyrė Lazdijus

    Rajono savivaldybės meras Artūras Margelis ir savivaldybės administracijos direktorius Audrius Klėjus lankėsi Vilniuje, Socialinės apsaugos ir darbo ministerijoje, kur vyko respublikos  savivaldybių vadovų susitikimas su Socialinės apsaugos ir darbo ministre Algimanta Pabedinskiene. Susitikime buvo pristatyti savivaldybių nuveikti institucinės globos pertvarkos darbai, aptarti artimiausiu metu planuojamos veiklos prioritetai, nes būtent savivaldybė pagal galiojančius teisės aktus atsako už socialinės paramos užtikrinimą savo teritorijos gyventojams. Todėl ji įpareigota mobilizuoti visus socialines paslaugas teikiančias įstaigas, institucijas, bendruomenes, sveikatos priežiūros, ugdymo įstaigas ir privačius asmenis tam, kad socialinė pagalba būtų suteikta operatyviai ir tiems asmenims, kuriems jos labiausiai.   Rajono savivaldybės mero A.Margelio teigimu,  susitikime savivaldybių atstovai tikslinosi, koks bus jų vaidmuo pertvarkoje ir ar neliks šiuose pokyčiuose vieni.

>>
2015-09-03 
Kviečiame

>>
2015-09-02 
2015 M. LAZDIJŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS GYVENAMŲJŲ VIETOVIŲ IR SODYBŲ APŽIŪRA-KONKURSAS IR KONKURSAS „METŲ ŪKIS 2015“
2015-08-31 
Šarūnas Birutis palinkėjo moksleiviams uždegti kultūros iniciatyvomis savo bendraamžius

     Riešės gimnazijos dvyliktokė Gabija Mušeikytė ir Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos dvyliktokas Rokas Jančiauskas baigė savaitės trukmės praktiką Kultūros ministerijoje. Projekto „Moksleiviai – į Vyriausybę“ dalyviai penktadienį ministerijos vadovybei ir specialistams pristatė praktinę užduotį ir siūlymus, kaip dar labiau paskatinti moksleivius ir jaunimą aktyviau lankyti muziejus ir kultūros renginius.

>>
2015-08-28 
Kviečiame teikti paraiškas neformaliojo vaikų švietimo programoms

          Nuo 2015 m. spalio 1 d. įvedamas Neformaliojo vaikų švietimo (toliau – NVŠ) finansavimas Mokinio krepšelio principu. NVŠ programų teikėjais galės būti visos organizacijos, išskyrus bendrojo ugdymo mokyklas, ir pavieniai asmenys (laisvieji mokytojai), turintys teisę vykdyti neformaliojo švietimo programas.  Organizacijos, norėdamos tapti NVŠ programų tiekėjomis, turi užsiregistruoti Švietimo ir mokslo institucijų registre www.smir.smm.lt. Laisvieji mokytojai turi kreiptis į Lazdijų rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyrių ir pateikti užpildytą 1 priedą.

>>
2015-08-28 
„Lietuvos draudimas“ ir Lazdijų rajono savivaldybė kviečia saugoti vaikus kelyje

           Jau 16-tą kartą mokslo metų pradžią didžiausia ne gyvybės draudimo bendrovė „Lietuvos draudimas“ ir Lazdijų rajono savivaldybė kviečia pasirūpinti vaikų saugumu keliuose ir gatvėse, o vairuotojus ragina vairuoti saugiau ir atidžiau. Rugsėjis skelbiamas akcijosApsaugok mane“ mėnesiu, kurio metu „Lietuvos draudimas“ visus Lazdijų rajono  savivaldybės moksleivius apdraus asmens draudimu. Savivaldybė „Apsaugok mane“ ženklu jau pažymėjo pavojingiausias perėjas prie mokyklų.

>>
2015-08-27 
Pasienio teritorijai tvarkyti pasitelkiama specialisto pagalba

          Šiandien Lazdijų rajono savivaldybėje viešėjo Lietuvos kraštovaizdžio architektų sąjungos pirmininkas Alvydas Mituzas. Svečią kartu su rengiamo pasienio kraštovaizdžio sutvarkymo grupe – Investicijų skyriaus vedėju Vidmantu Pilviniu, vyr. specialistu Aivaru Tulaba bei Architektūros skyriaus vedėja Laura Urbanskaite – priėmė Lazdijų rajono savivaldybės meras Artūras Margelis. Susitikime taip pat dalyvavo ir administracijos direktorius Audrius Klėjus. Su Lietuvos kraštovaizdžio architektų sąjungos pirmininku A. Mituzu buvo aptarta rengiamo pasienio kraštovaizdžio projekto vizija, numatyti tolimesni pasiruošimo projektui darbai. Vėliau kartu su administracijos direktoriumi A. Klėjumi bei specialistais buvo apžiūrėtos tvarkytinos pasienio teritorijos.

>>
2015-08-27 
"Skraidinant" kamuolį išreikštas palaikymas rinktinei

 

             Šiandien Lazdijų Nepriklausomybės aikštėje „skraidė“ kamuoliai. Krepšinio mylėtojai su Lazdijų rajono savivaldybės meru Artūru Margeliu priešakyje dalyvavo projekto „Kamuolio skrydis, suvienijęs Lietuvą“ akcijoje. Kamuolį, prisidėdamas prie projekto idėjos išreikšti palaikymą Lietuvos vyrų krepšinio rinktinei, „skraidino“ meras A. Margelis. Prieš perduodant kamuolį kitam miestui, mero A. Margelio buvo paprašyta pasirašyti ant kamuolio, taip tampant tikra akcijos dalimi.

>>
2015-08-27 
Gardiniečiai džiaugėsi glaudžiu bendradarbiavimu

          Praėjusį savaitgalį Lazdijų rajono savivaldybės delegacija – Lazdijų rajono savivaldybės mero patarėjas Valdas Petras Mikelionis bei Lazdijų miesto seniūnė Vaida Gazdziauskienė – dalyvavo Gardino rajone, prie Augustovo kanalo, vykusioje „Trijų kultūrų“ šventėje. Šventėje kaip kviestiniai svečiai taip pat dalyvavo Lazdijų suaugusiųjų tautinių šokių kolektyvas "Lazdija", susirinkusiems padovanojęs net 5 nuotaikingus šokius ir sulaukęs audringų plojimų. Nuvykusius delegacijos narius pirmiausiai priėmė  Gardino rajono meras, kuris pasidžiaugė glaudžiu ir nuoširdžiu bendradarbiavimu tarp savivaldybių.

>>
2015-08-26 
Seime už ligoninės likimą meras stojo mūru

Šiandien Lazdijų rajono savivaldybės meras Artūras Margelis lankėsi Seimo Sveikatos reikalų komiteto organizuotame posėdyje, kuriame tarp aptariamų klausimų buvo ir itin aktualus rajono žmonėms – dėl Lazdijų ligoninės ir atskirų jos skyrių išlikimo.

       Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijai skubos tvarka Vyriausybei pateikus nutarimo projektą „Dėl ketvirto sveikatos sistemos plėtros ir ligoninių tinklo konsolidavimo etapo plano patvirtinimo“ Lazdijų rajono savivaldybės meras Artūras Margelis nedelsiant kreipėsi į Sveikatos apsaugos ministeriją, Vyriausybę, Savivaldybių asociaciją bei Lazdijų-Druskininkų rinkimų apygardoje išrinktą Seimo narę Kristiną Miškinienę, prašydamas tarpininkauti, kad Vyriausybė atsižvelgtų į Lazdijų rajono savivaldybės pateiktus pasiūlymus Ketvirto sveikatos sistemos plėtros ir ligoninių tinklo konsolidavimo etapo planui.

     Dalyvaudamas Seimo Sveikatos reikalų komiteto posėdyje Lazdijų rajono savivaldybės meras A. Margelis dar kartą mūru stojo už Lazdijų ligoninės išsaugojimą, išdėstydamas aiškius motyvus, kodėl Lazdijų rajono savivaldybė, išanalizavusi Lietuvos Respublikos Vyriausybei pateiktą nutarimo projektą, siūlo nepritarti itin svarbiems parengto Ketvirto sveikatos sistemos plėtros ir ligoninių tinklo konsolidavimo etapo plano papunkčiams, kurie turėtų neigiamos įtakos Lazdijų ligoninės ateičiai.

>>
2015-08-26 
KIAULIŲ AUGINTOJŲ MAŽUOSE KIAULININKYSTĖS ŪKIUOSE DĖMESIUI

      Informuojame, kad šalyje siaučiant afrikiniam kiaulių marui,  gautas Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus, valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo Jono Miliaus sprendimas „Dėl afrikinio kiaulių maro prevencijos ir padarinių šalinimo“, kuriuo nustatomi reikalavimai kiaulių laikytojams mažuose kiaulininkystės ūkiuose.

>>
2015-08-26 
Dalyvauja konferencijoje

                         Šiandien Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Jonas Gudžiauskas kartu su Lazdijų rajono savivaldybės tarybos Kultūros, švietimo ir sporto komiteto pirmininku Juozu Pilecku, tėvų atstove psichologe Kristina Cibulske bei moksleivių atstove Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos mokinių tarybos pirmininke Brigita Burbaite dalyvauja Lietuvos edukologijos universitete vykstančioje   savivaldybių švietimo padalinių vadovų, savivaldybių tarybų švietimo komitetų pirmininkų, tėvų ir mokinių atstovų respublikinėje konferencijoje „Mokinių pasiekimai. Ką turime daryti kitaip?“.

>>
2015-08-26 
Kamuolį skraidins ir lazdijiečiai

                      Jau rytoj Lazdijų Nepriklausomybės aikštėje rinksis krepšinio mylėtojai su Lazdijų rajono savivaldybės meru Artūru Margeliu priešakyje. Čia 9.30 val. bus filmuojamas projekto „Kamuolio skrydis, suvienijęs Lietuvą“ video. „Kamuolio skrydis, suvienijęs Lietuvą" - projektas, siekiantis morališkai paremti Lietuvos vyrų krepšinio rinktinę, sukuriant palaikymą išreiškiantį video.  Iniciatyvūs jaunuoliai aplankys 53 šalies miestus ir miestelius, ten įamžindami kamuolio „metimą". Tam ryžosi ne tik vietiniai moksleiviai, bet ir įžymūs sportininkai, tokie kaip Giedrius Titenis, Virgilijus Alekna bei kiti. Prie kilnios akcijos sutiko prisijungti ir aukščiausi šalies vadovai.

>>
2015-08-26 
Laukiame sugrįžtančių moksleivių

              Vos už kelių dienų nuskambės Rugsėjo 1-osios skambutis  ir į mokyklinius suolus sugužės moksleiviai. Švietimo, kultūros ir sporto skyrius džiaugiasi, kad mokslo metus rajone pradės toks pats bendrojo ugdymo mokyklų skaičius kaip ir praėjusiais metais. Tai yra – 13 bendrojo ugdymo mokyklų, iš jų 3 gimnazijos. Šiais mokslo metais startuos  ir 1 ikimokyklinio ugdymo įstaiga – tai Seirijų lopšelis-darželis „Žibutė“. Kaip jau skelbta, Veisiejų lopšelis-darželis „Ąžuoliukas“ Lazdijų rajono savivaldybės tarybos sprendimu, taupant administravimui reikalingas išlaidas,  buvo reorganizuotas ir prijungtas prie Veisiejų gimnazijos. Pastarajai nuo rugsėjo pirmosios suteiktas garbingas Sigito Gedos gimnazijos vardas.

>>
2015-08-25 
Jaunieji šauliai dalyvavo renginiuose, skirtuose kario savanorio Artūro Sakalausko žūties 24-osioms metinėms paminėti

                             2015 metų rugpjūčio 21 d. Vilniuje paminėtos paskutinės Lietuvos okupacijos aukos, Aukščiausiosios Tarybos - Atkuriamojo Seimo gynėjo, kario savanorio Artūro Sakalausko 24-osios žūties metinės, kuriose dalyvavo  Artūro Sakalausko tėvai ir artimieji, LR Seimo pirmininko pavaduotojas Algirdas Sysas, Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius, Krašto apsaugos ministras Juozas Olekas, Krašto apsaugos savanorių pajėgų (KASP) vadas pulkininkas leitenantas Artūras Jasinskas, kiti krašto apsaugos sistemos vadai, Lietuvos kariuomenės Garbės sargybos kuopos kariai, KASP kariai, Lietuvos kariuomenės kūrėjų savanorių sąjungos, Nepriklausomybės gynėjų sąjungos, Šaulių sąjungos nariai ir Lietuvos Šaulių sąjungos  Alytaus apskrities karininko Antano Juozapavičiaus šaulių 1-osios rinktinės Lazdijų generolo Adolfo Ramanausko-Vanago šaulių 4-osios kuopos jaunieji šauliai (Lazdijų Motiejaus Gustaičio, Veisiejų Sigito Gedos gimnazijų, Šventežerio mokyklos mokiniai) bei jų vadovas atsargos kapitonas Kęstutis Pileckas.

>>
2015-08-25 
Skelbiamas konkursas „Darni aplinka 2015″

        Darnios plėtros akademija kartu su Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacija ir DELFI portalu GRYNAS.LT skelbia  konkursą „Darni aplinka 2015″. 

>>
2015-08-25 
Dalyvavo diskusijoje su jaunimu

               Praėjusį trečiadienį, rugpjūčio 19 dieną, Dusios ežero pakrantėje šurmuliuojančioje  dešimtojoje Lazdijų rajono savivaldybės Jaunimo vasaros stovykloje vyko diskusija jaunimui aktualiomis temomis. Penkiasdešimt jaunuolių pristatė savo nuomones bei diskutavo drauge rajono išskirtinumo, jaunimo laisvalaikio, švietimo bei ateities klausimais. Jie itin džiaugėsi sutvarkyta rajono sporto aikštynų infrastruktūra,  tačiau išreiškė norą, kad rajone vyktų daugiau šokių vakarų, nes dabar vykstančiomis diskotekomis gali pasigirti tik Būdvietis.

>>
2015-08-25 
Prisiminimuose atgimęs „Europos kelias“

               Šį sekmadienį, rugpjūčio 23-ąją, Lazdijų rajone buvo iškilmingai paminėtas „Europos kelio“ 25-metis. Veisiejuose, Lietuvos Sąjūdžio ąžuolyne, buvo pasodintas „Europos kelio“ 25-mečiui skirtas ąžuolas, kurį kartu su meru Artūru Margeliu sodino jaunieji šauliai bei Veisiejų seniūnas Zenonas Sabaliauskas.

                      Lazdijų mieste renginiai prasidėjo šv. mišiomis Lazdijų šv. Onos bažnyčioje, kur buvo aukojamos simbolinės atnašos – vienybę simbolizuojanti duona, kovotojams už laisvę pagerbti skirta žvakė bei gėlių kompozicija, vėliau padėta šalia paminklo Nepriklausomybės aikštėje.

>>
2015-08-21 
Seniūnai paraginti vengti konfliktiškų situacijų
 

      Trečiadienį į susirinkimą su Lazdijų rajono savivaldybės administracijos direktoriumi Audriumi Klėjumi rinkosi seniūnai. Susirinkime taip pat dalyvavo ir direktoriaus pavaduotoja Justina Greblikaitė. Susirinkimo metu buvo sprendžiamos įvairios aktualios problemos, aptarti darbiniai klausimai.

      Seniūnai įpareigoti, vykstant kelių remonto darbams jų prižiūrimoje teritorijoje, sekti ir kontroliuoti atliekamus darbus ir parašą dėti tik tuomet, kai visi darbai atlikti tinkamai.

   Pastebėta, kad Šlavantų seniūnija, atlikus joje auditą, gavo pastabų dėl kapinių eksploatavimo. Seniūnė įpareigota reaguoti į išsakytas pastabas ir jas pašalinti.

>>
2015-08-20 
GYVENIMO KOMFORTAS TIEMS, KURIE ATSINAUJINA NAMUS

        Šiandien Lazdijų rajono savivaldybės didžiojoje salėje vyko susitikimas su Aplinkos ministerijos ir Būsto energijos agentūros atstovais. Šio renginio iniciatorius – Lazdijų rajono savivaldybės mero pavaduotojas Gintautas Salatka. Susitikime dalyvavo aplinkos viceministrė Daiva Matonienė, kuruojanti daugiabučių namų renovacijos klausimus, Būsto energijos taupymo agentūros direktorius Valius Serbenta ir specialistės  Rasa Bazarauskienė bei Neringa Andrijauskaitė, Lazdijų rajono savivaldybės administracijos direktorius Audrius Klėjus, Vietinio ūkio skyriaus specialistai, Lazdijų švietimo centro darbuotojai, atsakingi už renovacijos projektų įgyvendinimą, techniniai prižiūrėtojai, rangovų atstovai.

>>
2015-08-19 
Apribotas lankymasis rajono miškuose

               Lazdijų rajono savivaldybė informuoja, kad šiandien Lazdijų rajono administracijos direktorius Audrius Klėjus pasirašė įsakymą „Dėl laikino fizinių asmenų lankymosi miškuose apribojimo”.

            Atsižvelgus į VĮ Veisiejų miškų urėdijos raštą „Dėl lankymosi miškuose apribojimo ar uždraudimo“, apribojamas fizinių asmenų lankymasis Lazdijų rajono savivaldybės teritorijoje esančiuose miškuose, esant  aukštam arba labai aukštam miškų gaisringumo pavojui, t.y., IV ir V miškų gaisringumo klasei.

>>
2015-08-19 
Patirties sėmėsi Žemaitijoje

                              Lietuvos melioracijos įmonių asociacija, kaip ir kasmet, organizavo praktinį seminarą melioracijos darbų klausimais. Į seminarą buvo kviečiami melioracijos ir hidrotechnikos įmonių statybos ir projektų vadovai, ekspertai, mokslininkai, Žemės ūkio ministerijos atstovai, savivaldybių melioracijos bei kiti specialistai.

                      Praktiniame seminare dalyvavo ir mūsų savivaldybės atstovai – Žemės ūkio ir melioracijos skyriaus vedėjas Algimantas Pipiras bei vyr. specialistas Gintas Žukauskas. Pasak vedėjo, tokio pobūdžio seminarai organizuojami siekiant, kad specialistai neprarastų savo kvalifikacijos, priešingai – keltų ją ir, Žemės ūkio ministerijos patvirtintu įsakymu, turėtų pakankamą skaičių valandų melioracijos ir hidrotechninės statybos klausimais, kad galėtų prasitęsti savo kvalifikacijos atestatus.

>>
2015-08-19 
Padovanok būsimiems pirmūnams mokyklinių prekių

        Jau septintus metus iš eilės startuoja socialinė akcija „Būk pirmūnas!”. Jos metu, rugpjūčio 28 - 29 dienomis, savanoriai prekybos centruose: Maxima, Rimi ir IKI rinks mokyklines prekes, kurios bus skirtos vaikams iš sunkiai besiverčiančių šeimų.

       Kiekvienais metais prieš mokslo metų pradžią tėvams tenka didelis uždavinys, kaip nupirkti savo atžaloms būtiniausias mokyklines prekes. Toli gražu ne visiems pavyksta sėkmingai tai išspręsti.

       Daugelis tėvų prieš mokyklą į prekybos centrus skuba rankose turėdami apgalvotą būtiniausių mokyklinių prekių sąrašą. Nors ir labai bandoma taupyti, įsigijus vaikui reikiamas prekes mokyklai, ypač tai pajunta tėvai ištuštėjusiomis piniginėmis.

>>
2015-08-19 
Prisiminti „Europos kelio“ akcijos atvyks ir profesorius Vytautas Landsbergis

             Rugpjūčio 23-ąją minėsime „Europos kelio“ 25-metį. Ta proga Lazdijuose jau nuo pat ryto šurmuliuos įvairūs renginiai. Vienas svarbiausių – Lazdijų krašto muziejuje 14 valandą prasidėsianti konferencija „Kaip toli nuėjome Europos keliu“. Joje pranešimus skaitys tokie garbūs svečiai, kaip Aukščiausiosios Tarybos – Atkuriamojo Seimo Pirmininkas Vytautas Landsbergis, Seimo kanceliarijos Parlamentizmo istorijos ir atminimo įamžinimo skyriaus vedėja Angonita Rupšytė, Latvijos okupacijos muziejaus direktorius Ginars Nagels bei kiti.

>>
2015-08-18 
Į jubiliejinę stovyklą susirinko pusšimtis jaunuolių
 

                    Saulės spinduliais nukaitinta, jaunimo juoku papuošta Dusios ežero pakrantėje šiandien startavo jau dešimtoji Lazdijų rajono savivaldybės Jaunimo vasaros stovykla. Ją oficialiai pradėjo ilgametė stovyklos iniciatorė Lazdijų rajono savivaldybės administracijos Vaiko teisių apsaugos skyriaus jaunimo reikalų koordinatorė Indrė Jarmalienė. Šiemet į jubiliejinę stovyklą susirinko net 50 jaunuolių – 27 vaikinai ir 23 panelės. Juos tris dienas prižiūrės, veiklas kuruos ir visą reikiamą pagalbą suteiks stovykloje dirbantys savanoriai. Taip pat visos stovyklos metu bus užtikrintas mediko budėjimas bei bendrai drausmei palaikyti bendradarbiaujama su Lazdijų rajono policijos komisariato pareigūnais.

>>Archyvas

Renginiai
P A T K Pn Š S
31010203040506
07080910111213
14151617181920
21222324252627
28293001020304
Rugsėjis
    2015     

 

 

      

 

 


 
       
 
     
     
     
 
LAZDIJŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS ADMINISTRACIJA
Biudžetinė įstaiga, Vilniaus g. 1, 67106 Lazdijai,
tel. (8 318) 66 108, faks. (8 318) 51 351, el.p. info@lazdijai.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188714992
Naudojama Smartweb sistema.