English
Spausdinti
El.paštas Į pradžią Svetainės žemelapis
Nemokama anoniminė informavimo telefonu linija 8 80077475, I-VII 0-24 val.

Savivaldybė

Statistika
Nuo: 2011-02-11
Iš viso: 4816856
Šiandien: 6000
Dabar: 173
Prisijungti per elektroninės valdžios vartus
Pagalba
Naujienų prenumerata
 

 

 

 
 


 
 
  
Gyventojams Turistams Verslininkams
.
2015-11-12 Kviečiame

>>Naujienos
2015-11-24 
Lazdijų skola sumažėjo daugiausia

          Lietuvos laisvosios rinkos institutas praėjusią savaitę pateikė savivaldybių indekso tyrimą, kuriame vienas iš kriterijų buvo biudžetai. Lietuvos savivaldybių indekso tyrimo vadovė Aistė Čepukaitė, pasakoja, kad biudžeto kriterijus nėra sudarytas vien iš skolos dydžio. Į jį taip pat įeina skolos pokytis, pradelsti mokėjimai, vertinama, kaip vykdyti viešieji pirkimai.

>>
2015-11-24 
LAZDIJUOSE IR LAZDIJŲ RAJONE BAIGIAMAS ĮGYVENDINTI PROJEKTAS „VANDENS TIEKIMO IR NUOTEKŲ TVARKYMO INFRASTRUKTŪROS PLĖTRA LAZDIJŲ MIESTE IR RAJONE (ŠEŠTOKUOSE IR VEISIEJUOSE)“

               UAB „Lazdijų vanduo“ nuo 2014 m. birželio sėkmingai vykdė ir įgyvendino projektą "Vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo infrastruktūros plėtra Lazdijų mieste ir rajone (Šeštokuose ir Veisiejuose)", Nr. VP3-3.1-AM-01-V-05-026 (toliau – Projektas).

>>
2015-11-24 
Veisiejuose palydėtas ruduo

                      Jau penkioliktąjį kartą smagioje Veisiejų bendruomenės šventėje palydėtas ruduo. Renginio vedėjai Lina Kvedaravičienė ir Saulius Lukošiūnas džiaugėsi gausiai susirinkusiais bendruomenės nariais bei garbiais svečiais, papuošusiais šventinį renginį. „Rudens palydėtuvėse“ dalyvavo Lazdijų rajono savivaldybės mero pavaduotojas Gintautas Salatka, profesorius Juozas Galdikas, Punsko viršaitis Vytautas Liškauskas.

>>
2015-11-23 
Seirijuose vyko jubiliejinis PADĖKOS VAKARAS

                 Šeštadienį Seirijų kultūros namų salėje vyko dešimtasis Seirijų bendruomenės organizuojamas Padėkos vakaras.  Į jubiliejinę šventę, kurios metu tradiciškai buvo įteikti Gerumo obuoliai, susirinko gausus būrys šios seniūnijos gyventojų bei svečių: LR Seimo nariai Kristina Miškinienė ir Vytautas Juozapaitis, Lazdijų r. savivaldybės meras Artūras Margelis bei Tarybos nariai Jūratė Juodzevičienė ir Ričardas Dulskas, Lazdijų dekanato dekanas, Metelių klebonas Vytautas Prajara, profesorius Juozas Galdikas, Seirijų parapijos klebonas Vitas Eidukaitis, Lazdijų savivaldybės administracijos direktorius Audrius Klėjus, Seirijų seniūnijos verslininkai, įmonių bei įstaigų vadovai, seniūnaičiai. Visus atvykusius pasitiko vakaro šeimininkė Seirijų seniūnė ir bendruomenės pirmininkė Česlova Šmulkštienė.

>>
2015-11-23 
Gaisrinės atidarymo šventėje Kapčiamiestyje įteiktas garbingas apdovanojimas merui

                Kapčiamiesčio bei aplinkinių kaimų gyventojai nuo šiol jausis dar saugiau. Penktadienį iškilmingai buvo atidaryta naujoji Lazdijų rajono Kapčiamiesčio ugniagesių komandos gaisrinė. Į atidarymo iškilmes pasveikinti ugniagesių atvyko Lazdijų rajono savivaldybės meras Artūras Margelis, Alytaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos viršininkas vidaus tarnybos pulkininkas Algirdas Bautronis,  Lazdijų rajono priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos vadovas Rimantas Bokmota, Lazdijų rajono tarybos nariai, administracijos darbuotojai, Kapčiamiesčio seniūnijoje esančių įstaigų atstovai bei kiti svečiai. 

>>
2015-11-23 
Veisiejų TVM moksleiviai profesijos paslapčių mokėsi Lenkijoje
 

   Lapkričio pradžioje trys Veisiejų technologijos ir verslo mokyklos mokinės - Gintarė Valentukevičiūtė, Dovilė Muliuolytė ir Vilma Siniauskaitė - sugrįžo iš stažuotės Lenkijoje, Lubske. Merginos mėnesio trukmės stažuotėje dalyvavo  įgyvendinant Erasmus+ programos projektą „Sužinok! Išmok! Tobulėk!“ (projekto nr. 2015-1-LT01-KA102-013287). Stažuotėje taip pat dalyvavo Gabrielė Ščikno, Loreta Sinkevičiūtė ir Indrė Petiulytė iš Varėnos technologijos ir verslo mokyklos ir Viktorija Vasilevskaja, Simona Grigaitė ir Arūnas Indrišiūnas iš Druskininkų amatų mokyklos. Šios mokyklos projekte dalyvauja partnerio teisėmis.

>>
2015-11-23 
Sėmėsi patirties tarptautinėje konferencijoje

             Penktadienį Lazdijų ligoninėje vyko tarptautinė  konferencija „Šiuolaikiniai nervų sistemos ligų diagnostikos ir gydymo principai“, kurioje dalyvavo gydytojai, medicinos specialistai, taip pat Lazdijų rajono savivaldybės meras Artūras Margelis. Sveikinimo kalbą sakęs meras džiaugėsi, kad sėkmingai bendradarbiaudami, įgyvendindami bendrus projektus medikai gali semtis gerosios patirties vieni iš kitų.

>>
2015-11-20 
Konferencija apie nevyriausybines organizacijas ir jaunimą

          Lazdijų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos salėje vyko konferencija „Nevyriausybinės organizacijos (NVO) ir jaunimas: patirtys, iššūkiai ir galimybės“.  Susirinkusius į renginį  pasveikino konferencijos iniciatorė Lazdijų rajono savivaldybės jaunimo reikalų koordinatorė Indrė Jarmalienė. Pristačiusi konferencijos programą, sveikinimo žodį tarti ji pakvietėi Lazdijų rajono savivaldybės merą Artūrą Margelį. Meras pasidžiaugė gražia iniciatyva draugėn suburti  aktyvų ir novatorišką jaunimą su gyvenimiškos patirties turinčiai vyresnio amžiaus žmonėmis, kad būtų pasiektas kuo geresnis rezultatas.

 

>>
2015-11-19 
Paminėta Tarptautinė nerūkymo diena

                 Kiekvienais metais trečiąjį lapkričio ketvirtadienį visame pasaulyje minima Tarptautinė nerūkymo diena.  Norėdami priminti suaugusiems, kaip yra svarbu saugoti savo sveikatą ir atsisakyti žalingų įpročių, Lazdijų mokyklos – darželio „Vyturėlis“ 3 klasės mokiniai, lydimi Lazdijų rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro visuomenės  sveikatos priežiūros specialistės Jadvygos Jarmalienės ir Lazdijų mokyklos – darželio „Vyturėlis“ socialinės pedagogės Laimos Kelmelienės, lankėsi Lazdijų rajono savivaldybėje.

>>
2015-11-19 
Akcija „Antibiotikai: vartok atsakingai“

               2015 metais lapkričio 18 d. Lietuvoje ir visoje Europoje jau aštuntą kartą buvo minima Europos supratimo apie antibiotikus diena. Pasaulio Sveikatos Organizacija (PSO) pirmą kartą šiais metais lapkričio 16-22 d. pažymi Pasaulio supratimo apie antibiotikus savaitę. Akcija „Antibiotikai: vartok atsakingai“ siekiama didinti informuotumą apie visuotiną atsparumą antibiotikams ir skatinti geriausią praktiką tarp plačiosios visuomenės, sveikatos apsaugos darbuotojų ir politikų, kad būtų išvengta tolesnio atsparumo antibiotikams atsiradimo ir plitimo.

>>
2015-11-19 
Seminaras apie korupcijos prevenciją

               Trečiadienį Lazdijų rajono savivaldybės aktų salėje vyko seminaras „Korupcijos prevencija vietos savivaldoje“. Pasiklausyti Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnybos Kauno valdybos Korupcijos prevencijos poskyrio viršininkės Dainos Paštuolienės skaitomo pranešimo susirinko Lazdijų rajono savivaldybės administracija, skyrių vedėjai bei įvairių rajono įstaigų vadovai. Seminaro metu D. Paštuolienė pristatė atliktą tyrimą “Lietuvos korupcijos žemėlapis”, kalbėjo apie labiausiai paplitusias korupcijos formas Lietuvoje bei efektyviausias priemones korupcijai mažinti.

>>
2015-11-19 
Dėl jaunųjų ūkininkų meras A. Margelis kreipėsi į žemės ūkio ministrę

               Lazdijų rajono savivaldybės meras Artūras Margelis kreipėsi į Lietuvos Respublikos Vyriausybės žemės ūkio ministrę Virginiją Baltraitienę dėl jaunųjų ūkininkų įsikūrimo taisyklių pakeitimo. Savo rašte meras A. Margelis išreiškė nuogąstavimą, jog  pagal ministrės 2015 m. spalio 16 d. įsakymu Nr. 3D-783 „Dėl žemės ūkio ministro 2015 m. kovo 24 d. įsakymo Nr. 3D-211 „Dėl Lietuvos kaimo plėtros 2014-2020 metų programos priemonės „Ūkio verslo plėtra“ veiklos srities „Parama jaunųjų ūkininkų įsikūrimui“ įgyvendinimo taisyklių patvirtinimo pakeitimo“ patvirtintas taisykles neliko prioritetinių balų ūkininkaujantiems mažiau palankiose vietovėse, neliko balų už išsilavinimą, atsirado amžiaus diferencijavimas, todėl netenkama prioriteto plėtoti gyvulininkystę mažiau palankiose ūkininkauti vietose.

 

>>
2015-11-18 
Projekto veiklos tęsiamos Turkijoje

 

                    Šią savaitę Erasmus+: Comenius Strateginių partnerysčių projekto Nr. 2014-1-LT01-KA201-000552 „HELP AND BE HELPED“ („Padėk ir gauk pagalbą“) komanda: 10 Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos mokinių ir 6 pedagogai – lankosi Turkijoje, Gebze mieste. Tai atsakomasis projekto komandos vizitas po to, kai Gebze Anatolian vidurinės mokyklos mokiniai bei mokytojai birželio pradžioje lankėsi Lazdijuose.

>>
2015-11-17 
Meras išgirdo pažadą: lėšų viadukui bus

                      Lazdijų rajono savivaldybės meras Margelis Artūras šiandien lankėsi Lietuvos Respublikos susisiekimo ministerijoje, kur susitiko su viceministru Algiu Žvaliausku. Susitikimo metu buvo aptartas ypač  svarbus klausimas dėl  pėsčiųjų viaduko per geležinkelį Šeštokų miestelyje statybos. Taip pat susitikimo metu aptarta rajone esančių kelių būklė. Kaip viceministrui sakė meras A. Margelis, visi parengiamieji darbai bei dokumentai reikalingi viaduko statyboms jau yra paruošti, šiuo metu yra skelbiamas konkursas pėsčiųjų viaduko per geležinkelį Šeštokų miestelyje statybos rangovui parinkti. Susisiekimo ministerijos viceministras A. Žvaliauskas merą A. Margelį užtikrino, kad lėšų šiam projektui įgyvendinti Lazdijų rajono savivaldybei iš 2014-2020 metų Europos Sąjungos fondų bus skirta.

>>
2015-11-17 
Diskusija apie suaugusiųjų mokymosi galimybes

               Lietuvos suaugusiųjų švietimo asociacija ir Lazdijų švietimo centras lapkričio 16–22 d. kviečia švietimo, kultūros, meno, verslo įstaigas, kitas institucijas bei organizacijas ir visus suaugusiuosius jungtis į šešioliktosios suaugusiųjų mokymosi savaitės judėjimą. Šiai savaitei paminėti pirmadienį Lazdijų švietimo centre surengta apskritojo stalo diskusija „Aktyvus mokymasis aktyviam gyvenimui“. Į diskusiją susirinkę įvairių Lazdijų rajono įstaigų vadovai bei darbuotojai aptarė suaugusiųjų mokymosi situaciją ir galimybes Lazdijų rajono savivaldybėje.

>>
2015-11-17 
Būk atsakingas – pasirūpink atliekomis tinkamai!

               2015 m. lapkričio 30 d. Lazdijų rajono savivaldybėje, įgyvendinant Aplinkos ministerijos nustatytus aplinkosauginius reikalavimus, organizuojama  gaminių atliekų surinkimo akcija, kurios metu iš gyventojų, įmonių, įstaigų ir organizacijų nemokamai bus surenkama:

  • Elektros ir elektroninės įrangos atliekos;

  • Nešiojamųjų baterijų ir akumuliatorių atliekos;

  • Alyvų atliekos.

    >>
2015-11-17 
Startuoja konkursas ,,Sveikuolių sveikuoliai 2015“

                    Startuoja mokinių, mokytojų ir visuomenės sveikatos priežiūros specialistų konkursas ,,Sveikuolių sveikuoliai 2015“. Konkurso organizatoriai yra Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerija, Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija, Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras, Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras bei savivaldybės. Konkurso tikslas – ugdyti vaikų ir mokinių gebėjimus saugoti ir stiprinti savo bei kitų sveikatą, skatinti vaikų, mokinių, mokytojų ir visuomenės sveikatos priežiūros specialistų bendradarbiavimą, vertinti savo ir kitų galimą potencialią dirbant komandoje.

>>
2015-11-16 
Šventėje „Netgi vakaruškos“ apdovanotos visos Lazdijų rajono kapelos

               Penktadienį Seirijų kultūros namuose vyko Lazdijų rajono liaudiškos muzikos kapelų šventė-varžytuvės „Netgi vakaruškos 2015“. Dėl šauniausios rajono kapelos titulo varžėsi net devynios Lazdijų kultūros centro kapelos. Kapelų kapelos ir žiūrovų simpatijų titulai bei Lazdijų rajono savivaldybės mero Artūro Margelio pagrindinis prizas 300 eurų bei padėkos raštas atiteko Šeštokų kultūros namų kapelai “Griežlė” (vadovas Vitas Trampas). 

>>
2015-11-16 
Lazdijuose lankėsi Švedijos Karalystės ambasadorė

                      Pirmą kartą Lazdijų rajono savivaldybėje oficialiu vizitu lankėsi Švedijos Karalystės ambasadorė Lietuvoje Cecilia Ruthström-Ruin, Business Sweden vadovas Lietuvoje Lukas Danielevičius bei Švedijos ambasados Informacinių ir kultūros projektų koordinatorė Giedrė Berželionytė. Susitikimo tikslas – susipažinti su Lazdijų rajono savivaldybe, jos geografine, socialine bei ekonomine situacija bei kurti glaudesnius bendradarbiavimo  santykius.

>>
2015-11-16 
Tylos minute pagerbtos išpuolių Prancūzijoje aukos

             Lazdijų rajono savivaldybės administracijos darbuotojai prisijungė prie Vyriausybės sprendimu Lietuvoje pirmadienį 13 val. (12 val. Paryžiaus laiku) paskelbtos pagarbos akcijos, kurios metu tylos minute buvo pagerbtos teroro išpuolių aukos.

                      Vyriausybė griežtai pasmerkė teroro aktus ir kvietė solidarizuotis su Prancūzija šią sunkią valandą. Į Posėdžių salę susirinkę Lazdijų rajono savivaldybės administracijos darbuotojai, paraginti mero A. Margelio, pagerbė Prancūzijos sostinėje įvykdytų išpuolių aukas tylos minute.

>>
2015-11-16 
Baiminamasi dėl nacionalinio saugumo: Lazdijų r. sav. taryba kreipėsi net į Prezidentę
 
 

            Skubiai į neeilinį susirinkimą sukviesti Lazdijų rajono savivaldybės tarybos nariai įgaliojo Lazdijų rajono savivaldybės merą Artūrą Margelį pasirašyti kreipimąsi į Prezidentę Dalią Grybauskaitę, Lietuvos Respublikos Vyriausybę, Seimo komitetus, kuriuo nepritariama tiesiogiai valstybės sieną saugančios Lazdijų rinktinės likvidavimui.

>>
2015-11-16 
Paroda Seime ir karūna Lazdijams

                    Antradienį Seimo rūmų Jungiamojoje galerijoje buvo pristatyta lazdijietės Linos Kabelkaitės ir druskininkietės Dianos Lukošiūnaitės kūrybos darbų paroda „Laiškai iš Dzūkijos“. Itin jaukią ir dzūkiškumu dvelkiančią parodą inicijavo Lazdijų – Druskininkų rinkimų apygardoje žmonių pasitikėjimą per praėjusius rinkimus pelniusi Seimo narė Kristina Miškinienė.

        Parodoje „Laiškai iš Dzūkijos“ eksponuojami druskininkietės Dianos Lukošiūnaitės karpiniai. Tautodailininkės darbuose vyrauja įvairios spalvos, kurios pasitelkiamos tarsi norint sukurti erdvės įspūdį. Karpinių meistrė kūriniais perteikia savo apmąstymus, mintis. Daugumoje darbų užšifruotos filosofinės mintys apie gyvybę, jos atsiradimą, puoselėjimą, meilę ir tikėjimą.

>>
2015-11-12 
Šurmuliuos Atliekų mažinimo savaitės renginiai

                  Šių metų lapkričio  21–29 dienomis Europos Sąjungoje vyks Atliekų mažinimo savaitės renginiai, kurių metu bus teikiama informacija visuomenei, kaip keičiant įpročius galima taupyti išteklius ir mažinti susidarančių atliekų kiekį. Šiais metais pirmą kartą prie Atliekų mažinimo savaitės renginių prisidės ir Lietuva. Pagrindinės šių metų Atliekų mažinimo savaitės renginių temos –  kalėdinių žaislų gamyba iš atliekų ir  keitimosi panaudotais daiktais mugės („blusturgiai“).

>>
2015-11-11 
Socialinė reklama „Nepralošk savo gyvenimo!“

               Lošimų priežiūros tarnyba prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos  (toliau – Priežiūros tarnyba) siekia mažinti piktnaudžiavimą lošimais, kurie gali sukelti žalą žmonių sveikatai, socialinei ir ekonominei gerovei, bei skatina atsakingą lošimą. Gerindama visuomenės informavimą apie galimas problemas, susijusias su nekontroliuojamu pomėgiu lošti, Priežiūros tarnyba, bendradarbiaudama su Vokietijos Lošimų priklausomybių biuru Bavarijoje, Miunchene (Vokietija) gavo išskirtines teises Lietuvoje viešinti minėtos organizacijos ir Vokietijos sveikatos apsaugos ministerijos užsakymu sukurtą vaizdo klipą „Nepralošk savo gyvenimo“.

>>Archyvas

Renginiai
P A T K Pn Š S
26272829303101
02030405060708
09101112131415
16171819202122
23242526272829
30010203040506
Lapkritis
    2015     

 

 

      

 

 


 
       
 
     
     
     
 
LAZDIJŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS ADMINISTRACIJA
Biudžetinė įstaiga, Vilniaus g. 1, 67106 Lazdijai,
tel. (8 318) 66 108, faks. (8 318) 51 351, el.p. info@lazdijai.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188714992
Naudojama Smartweb sistema.