English
Spausdinti
El.paštas Į pradžią Svetainės žemelapis
Savivaldybė
Statistika
Nuo: 2011-02-11
Iš viso: 3429247
Šiandien: 1395
Dabar: 22
Prisijungti per elektroninės valdžios vartus
Pagalba
Naujienų prenumerata
 

 

 

 
 


 
 
  
Gyventojams Turistams Verslininkams
.
2015-04-14 Prisiekė naujai išrinkti 25 Lazdijų rajono sav. tarybos nariai

>>Naujienos
2015-04-21 
Pirmosios vagos šventėje – artojai iš Lietuvos ir Lenkijos

Jau šį šeštadienį, balandžio 25-ąją, Lazdijų hipodrome šurmuliuos 15-oji tradicinė tarptautinė Pirmosios vagos šventė, skirta pagerbti pabudusią žemę ir prisiminti senovinius Jurginių papročius. Dabartinės Jurginių šventimo tradicijos turi daug bendra su pagoniškoje Lietuvoje švęsta Jorės arba Jūrės švente. Jorė valdo žemės raktus, prikelia augmeniją, „atrakina“ žemę ir siunčia lietų. Jorė globoja arklius, gyvulius ir žvėrelius.   

>>
2015-04-17 
Šilumos vartotojų dėmesiui

          Informuojame, jog, vadovaujantis Lazdijų rajono savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu Nr.10V-238 „Dėl 2014-2015 m. patalpų šildymo sezono pabaigos“, patalpų šildymas visiems rajono savivaldybės šilumos vartotojams bus nutrauktas nuo 2015 m. balandžio 20 d.

>>
2015-04-17 
Akordeonistai laurus skynė Italijoje

             Iš Italijoje vykusio Tarptautinio instrumentalistų konkurso ,,Giocvani Musicisti - Citta di Treviso" su medaliais grįžę mūsų rajono akordeonistai pergale pasidžiaugti ir už solidžią finansinę paramą padėkoti atvyko pas Lazdijų rajono savivaldybės merą Artūrą Margelį. Svečius su jų vadove, mokytoja Irina Gudebskiene priešakyje, priėmęs meras džiaugėsi solidžiomis, tarptautinėse arenose Lazdijų vardą garsinančiomis pergalėmis. Italijoje vykusiame konkurse Lazdijų meno mokyklos Veisiejų skyriaus akordeonistų ansamblis „Oktava“ iškovojo trečiąją vietą, o akordeonistas Mangirdas Kundrotas – antrąją.

>>
2015-04-16 
Jubiliejus, kupinas džiaugsmo, dainų ir dovanų

        Seirijų socialinių paslaugų centras „Šilas“ praėjusį penktadienį buvo pilnas džiugesio ir gimtadienio dovanų.  Mat įstaiga mini 10-ies metų jubiliejų. Pasveikinti garbinga proga susirinko gausus būrys svečių: Seirijų parapijos klebonas Vitas Eidukaitis, Lazdijų rajono savivaldybės meras Artūras Margelis,  Lazdijų kultūros centro direktorius Arūnas Sujeta, Seirijų seniūnė Česlava Šmulkštienė, Seirijuose veikiančių ugdymo įstaigų vadovai bei kiti garbūs svečiai.

 

>>
2015-04-16 
Ką privalo žinoti kiekvienas šuns ir/ ar katės laikytojas

    Lazdijų rajono savivaldybės teritorijoje galioja administracijos direktoriaus Gintauto Salatkos pasirašytos gyvūnų laikymo taisyklės, kurių privalu laikytis visiems gyvūnų savininkams ir naudotojams. Taisyklėse nurodytos gyvūno laikytojo pareigos, draudžiami veiksmai, specialieji reikalavimai ir kita. Žemiau jas priminsime kačių ir/ar šunų laikytojams.

>>
2015-04-15 
Prisiekė aštuntoji taryba

           Vakar darbą oficialiai pradėjo 8-oji 2015-2019 metų Lazdijų rajono savivaldybės taryba. Pirmajame naujai išrinktos atstovaujamosios valdžios posėdyje iškilmingai, padėję ranką ant Lietuvos Respublikos Konstitucijos, savivaldybės rinkimų komisijos pirmininkui Daliui Mockevičiui prisiekė 25 tarybos nariai, tarp jų ir pirmą kartą nepriklausomos Lietuvos istorijoje tiesiogiai išrinktas meras Artūras Margelis.

                      8-sios Lazdijų rajono savivaldybės tarybos nariais tapo: Daiva Ambrazevičienė, Marija Bakšienė, Daiva Barkauskienė, Ričardas Dulskas, Jonas Edvardas Juodis, Jūratė Juodzevičienė, Artūras Kašalynas, Odeta Lenkauskienė, Joalita Lynikienė, Valdas Petras Mikelionis, Gintautas Mirijauskas, Justas Pankauskas, Juozas Patašius, Saulius Petrauskas, Juozas Pileckas, Janina Ražukienė, Benius Rūtelionis, Gintautas Salatka, Vitalius Simanynas, Aldona Šerėnienė, Arūnas Vaišnoras, Valdas Žička, Albinas Žymančius, Dainius Žukauskas ir Artūras Margelis.

>>
2015-04-15 
SVEIKINIMAS

Gerbiami kultūros puoselėtojai ir skleidėjai,

  

                      šiandien minime Kultūros dieną, kurios tikslas – ugdyti supratimą, jog tikroji kultūra yra taikaus gyvenimo ir darnios visuomenės išraiška, kuri prasideda kiekvieno iš mūsų šeimoje, aplinkoje, kurioje gyvename.

                      Šie, 2015-ieji, metai paskelbti Etnografinių regionų metais. Tad švęsdami Kultūros dieną prisiminkime dzūkų visais laikais puoselėtas tradicijas, mūsų krašto savitumą ir jo išsaugojimo ateities kartoms reikšmę. Mūsų savitumas – tai mūsų stiprybė.

                      Kūrėjams, saviveiklininkams – visiems kultūros skleidėjams – linkiu neišsemiamo įkvėpimo virš kasdienybės pakylėjančiame darbe. Lai Jūsų idėjos, sumanymai ir darbai nuskaidrina žmonių sielas ir pripildo jas grožiu.  

 

Lazdijų rajono savivaldybės meras Artūras Margelis

>>
2015-04-14 
Į Lazdijus atvyks Ekomiestelis

     Kiekvienas iš mūsų esame vienaip ar kitaip prisidėję prie mus supančios aplinkos puoselėjimo. Kiekvienam svarbu gyventi gražioje, estetiškoje ir darnioje aplinkoje. Ką dar galėtume padaryti, formuodami savo atliekų tvarkymo įpročius, kad ši sritis duotų kuo didesnę grąžą ateinančioms kartoms?

2015 m. gegužės 14 d., ketvirtadienį, 11 val., Nepriklausomybės aikštėje, Lazdijuose, duris atvers unikalus ekomiestelis, kuriame Jus ir Jūsų bičiulius kviečiame apsilankyti.

>>
2015-04-14 
Lazdijuose vieši delegacija iš Turkijos

        Šią savaitę Lazdijuose vieši tarptautinio projekto „Help and be helped“ („Padėk ir gauk pagalbą“) delegacijos nariai iš Turkijos. Praėjusių metų rudenį Lazdijų rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyrių pasiekė gera žinia: kad Švietimo mainų paramos fondas skyrė paramą parengto Erasmus+: Comenius programos Strateginių partnerysčių projekto Nr. 2014-1-LT01-KA201-000552 „Help and be helped“ įgyvendinimui. 

>>
2015-04-14 
Ūkininkai turėjo daugybę klausimų

          Penktadienį rajono ūkininkai, seniūnijų žemės ūkio specialistai bei Lazdijų rajono savivaldybės Žemės ūkio ir melioracijos skyriaus darbuotojai susirinko į seminarą „Priemonių, skirtų jauniesiems ūkininkams ir smulkiems ūkiams paramos galimybės iš Lietuvos kaimo plėtros 2014-2020 metų programos lėšų“. Seminaras buvo organizuotas, nes jau prasidėjęs Europos Sąjungos paramos jauniesiems ūkininkams ir smulkiems ūkiams paraiškų pateikimo laikotarpis, todėl pasikeitusias taisykles ir gaires suskubta aptarti seminare.

>>
2015-04-13 
Vyks gyventojų perspėjimo sistemos patikrinimas
 

Vykdant Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2005 m. gruodžio 22 d. nutarimą Nr. 1384 „Dėl perspėjimo ir informavimo sistemos techninio patikrinimo“, šių metų balandžio 15 d. (trečiadienį) vyks gyventojų perspėjimo ir informavimo sistemos patikrinimas, kurio metu bus jungiamos sirenos.

Patikrinimo metu gyventojai bus informuojami per Lietuvos nacionalinį radiją ir televiziją, regioninius transliuotojus, o taip pat ir per gyventojų perspėjimo ir informavimo, naudojant viešųjų judriojo telefono ryšio paslaugų teikėjų tinklus, sistemą trumpaisiais pranešimais į mobiliuosius telefonus, jeigu juose yra įjungta korinio transliavimo funkcija.

>>
2015-04-10 
Mažėjantis mokinių skaičius verčia imtis permainų

         Praėjusiame Lazdijų rajono savivaldybės tarybos posėdyje patvirtinti Lazdijų rajono savivaldybės švietimo įstaigų klasių bei grupių komplektai. Kiekvienais kalendoriniais metais iki kovo 31 d. savivaldybė bendrojo ugdymo mokykloms, taip pat jų skyriams, filialams, privalo nustatyti priėmimo laiką, klasių skaičių ir mokinių skaičiaus vidurkį klasėse pagal vykdomas bendrojo ugdymo programas, priešmokyklinio ugdymo grupių ir vaikų skaičiaus vidurkį grupėse kitiems mokslo metams. Iki rugsėjo 1 d. klasių (grupių) skaičių patikslina.  Jei mokykla nesurinks tarybos sprendimu nustatyto mokinių skaičiaus ir nesudarys patvirtinto klasių ar grupių skaičiaus, klasių ar grupių skaičius bus mažinamas. Į mokyklą atėjus didesniam mokinių skaičiui, komplektų skaičius galėtų būti didinamas.

>>
2015-04-10 
Gabiausi rajono mokiniai vos tilpo didžiojoje salėje

             Tradiciniais tapusiuose „Mero pusryčiuose“ ketvirtadienio rytą dalyvavo pusšimtis mokinių. Tai olimpiadose, konkursuose nugalėtojų laurus ne tik rajone, Lietuvoje, bet ir už jos ribų skynę vaikai. „Mero pusryčių“ rytmetį muzikiniu sveikinimu pradėjo Seirijų Antano Žmuidzinavičiaus gimnazijos mokinės. O nuotaikingą dzūkišką pasakojimą apie Lazdijus porino Lazdijų mokyklos-darželio Kregždutė mokinukas Martynas Čepulis.

                      Pirmą kartą toks didelis būrys talentingų ir savo pasiekimais rajono vardą garsinančių mokinių susirinko iš 12 rajono mokyklų. Moksleivius į renginį atlydėjo 38 į aukštumas pakylėjantys mokytojai.

>>
2015-04-09 
LAIKU PASTEBĖTA PROBLEMA-PUSĖ ATLIKTO DARBO

        Lazdijų rajono savivaldybės administracijos Vaiko teisių apsaugos skyrius (toliau - VTAS) dėkingas bendruomenės nariams, kurie pastebėję įvairius pažeidimus šeimose, kuriose auga nepilnamečiai vaikai, operatyviai informuoja skyriaus darbuotojus. Kovo 17,19, 25 dienomis  šio skyriaus  vyr. specialistės Dalia Kasiulionienė ir Ramunė Gurevičienė ne darbo metu kartu su Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Lazdijų rajono policijos komisariato Viešosios policijos skyriaus Prevencijos poskyrio vyresniąja specialiste Rasita Skripkauskiene ir specialiste Renata Ribinskiene  lankėsi šeimose, įrašytose į Lazdijų rajono savivaldybės socialinės rizikos šeimų, auginančių vaikus, apskaitą ir  šeimose, dėl kurių pastaruoju metu gaunami pranešimai, kad jose girtaujama, neprižiūrimi bei paliekami be suaugusiųjų priežiūros vaikai.

>>
2015-04-09 
Ruošiamasi Kalniškės mūšio 70-mečiui

             Vakar Lazdijų rajono savivaldybės meras Artūras Margelis savo darbo kabinete priėmė atstovus iš Lietuvos Respublikos Krašto apsaugos ministerijos. Čia kartu su savivaldybės specialistais bei Lazdijų kultūros centro direktoriumi Arūnu Sujeta buvo aptarti artėjantys Kalniškės mūšio minėjimo renginiai. Jiems, šiemet minint 70-ies metų Kalniškės mūšio sukaktį, skirta ypač daug dėmesio.  Tradiciškai iškilmingas jubiliejinio renginio atidarymas bei bėgimo ir važiavimo dviračiais į Kalniškės mūšio vietą startas bus duodamas Lazdijų Nepriklausomybės aikštėje.

>>
2015-04-09 
Moksleivių konferencijoje - ir savivaldybės atstovai

          „Už pinigus galima nusipirkti lovą, bet ne miegą, puošnių rūbų, bet ne grožį, vaistų, bet ne sveikatą“, ‒ tokiais Polio Brego žodžiais trečiadienio rytą Lazdijų viešosios bibliotekos salėje buvo atidaryta Tarptautinė sveikos gyvensenos konferencija-paroda „Atrakink sveikatos skrynią“. Gausų būrį svečių net iš kaimyninės Lenkijos sukvietusį renginį organizavo Lazdijų rajono biologijos mokytojų metodinis būrelis, Lazdijų švietimo centras bei savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyrius.

>>
2015-04-08 
Kviečia į atvirų durų dienas

      Pažymint balandžio 7 – ąją, Pasaulinę sveikatos dieną, Lazdijų rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras tradiciškai visus balandžio 15-16 d. nuo 8.30 val. - 11.30 val. maloniai kviečia užeiti. Pamatuosime Jums kraujo spaudimą, nemokamai atliksime bendrojo cholesterolio, gliukozės tyrimus. Nustatysime kūno masės indeksą, riebalų ir raumenų santykį, vidaus organų riebalų kiekį, rekomenduojamą dienos kalorijų poreikį, pagal kompetenciją konsultuosime sveikatos stiprinimo klausimais, vaišinsime žolelių arbata.

>>
2015-04-08 
Kviečiame dalyvauti širdies ir kraujagyslių ligų rizikos grupės asmenų sveikatos stiprinimo programoje

        Nuo 2015 metų sausio 1 dienos, vadovaujantis LR sveikatos apsaugos ministro įsakymu, yra vykdoma širdies ir kraujagyslių ligų rizikos grupės asmenų sveikatos stiprinimo programa. Už šios programos įgyvendinimą atsakingos pirminės asmens sveikatos priežiūros įstaigos ir Lazdijų rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras.

      Programos tikslas – integruojant pirminės asmens sveikatos priežiūros įstaigų bei savivaldybių visuomenės sveikatos biurų vykdomą sveikatinimo veiklą, efektyviau stiprinti rizikos grupės asmenų sveikatą, supažindinti juos su širdies ir kraujagyslių ligų rizikos veiksniais, sveikos gyvensenos principais, išmokyti keisti gyvenseną, valdyti stresą, pasirinkti sveikatai palankią mitybą bei fizinį aktyvumą.

>>
2015-04-07 
Pasaulinę sveikatos dieną - saugaus maisto taisyklės

        Šiandien, balandžio 7-ąją, visame pasaulyje minima Pasaulinė sveikatos diena. Šią šventę inicijuoja Pasaulinė sveikatos organizacija nuo 1950 metų. Diena minima siekiant supažindinti visuomenę su tam tikromis su sveikata susijusiomis temomis, taip pabrėžiant PSO prioritetines sritis. Šiemet Pasaulinė sveikatos diena skirta maisto saugumui. Pateikiame pagrindines saugaus maisto taisykles.

>>
2015-04-07 
Kviečia visuotinė talka

            Balandžio 24 d. (penktadienį) kviečiame prisijungti prie jau aštuntus metus iš eilės organizuojamos aplinkos tvarkymo akcijos „Darom 2015“. Švarinimosi akcijos pradžia Lazdijuose – 8.30 val.

                      Kadangi  miestai, miesteliai, gyvenvietės ir miškai  rajone per 7-erių metų „Darom“ egzistavimą tapo ne tik gražesni, bet ir švaresni, „Darom“ komanda kelia sau naują tikslą – valykim vandens telkinius. Juk maudytis švariame vandenyje ar kaitintis neprišiukšlintoje pakrantėje – daug maloniau ir sveikiau.

                      Šių metų akcijos šūkis – „Vanduo – Lietuvos auksas“. Todėl pagrindiniai tvarkymo taškai bus ežerų ir upelių pakrantės. Pačius vandens telkinius, traukiant iš dugno esančias atliekas, kviečiame valyti profesionalius nardytojus, taip pat žvejus, turinčius ilgaaulius guminius batus ir galinčius įbristi į vandens telkinį šiek tiek giliau nei su įprastais guminiais.

>>
2015-04-07 
Skelbiamas kvietimas teikti paramos paraiškas pagal Nacionalinės paramos teikimo 2015 metais kaimo bendruomenių veiklai taisykles
 

           Informuojame, kad nuo š. m. kovo 17 d. iki balandžio 17 d. renkamos kaimo bendruomenių paramos paraiškos gauti finansavimą pagal Nacionalinės paramos teikimo 2015 metais kaimo bendruomenių veiklai taisykles, kurios patvirtintos 2015 m. kovo 13 d. žemės ūkio ministro  įsakymu Nr. 3D-171 „Dėl Nacionalinės paramos teikimo 2015 metais kaimo bendruomenių veiklai taisyklių patvirtinimo“.

>>
2015-04-07 
LAZDIJUOSE IR LAZDIJŲ RAJONE ĮGYVENDINAMAS PROJEKTAS „VANDENS TIEKIMO IR NUOTEKŲ TVARKYMO INFRASTRUKTŪROS PLĖTRA LAZDIJŲ MIESTE IR RAJONE (ŠEŠTOKUOSE IR VEISIEJUOSE)“

         2014 m. birželio 30 d. UAB „Lazdijų vanduo“ pasirašė projekto „Vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo infrastruktūros plėtra Lazdijų mieste ir rajone (Šeštokuose ir Veisiejuose)“, projekto kodas Nr. VP3-3.1-AM-01-V-05-026, biudžeto lėšų naudojimo sutartį su Lietuvos Respublikos aplinkos ministerija ir Lietuvos Respublikos Aplinkos projektų valdymo agentūra. Projekto įgyvendinimui Lietuvos Respublikos aplinkos ministro 2014 m. birželio 10 d. įsakymu Nr. D1-515 skirtos Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšos pagal 2014–2020 m. Europos Sąjungos struktūrinių fondų veiksmų programos 5 prioriteto „Aplinkosauga, gamtos išteklių darnus naudojimas ir prisitaikymas prie klimato kaitos“ 5.3.2 konkretų uždavinį „Didinti vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugų prieinamumą ir sistemos efektyvumą“. Bendra projekto vertė – 4,1 mln. Eur, iš jų - 3,8 mln. Eur finansuojama LR valstybės biudžeto lėšomis ir 241,4 tūkst. Eur sudaro UAB „Lazdijų vanduo“ finansavimas. Projektą įgyvendina UAB „Lazdijų vanduo“.

>>
2015-04-07 
Lazdijų rajono savivaldybės administracija organizuoja gaminių atliekų surinkimą iš įmonių, įstaigų ir organizacijų

Gaminių atliekų surinkimas vyks 2015 m. balandžio 15 d., kurio metu iš užsiregistravusių įmonių, įstaigų ir organizacijų:

Nemokamai bus surenkamos:

  • Elektros ir elektroninės įrangos atliekos;

  • Nešiojamųjų baterijų ir akumuliatorių atliekos.

    >>
2015-03-24 
Baigėsi rajono savivaldybės krepšinio pirmenybės

Finalinės kovos prasidėjo "Tritaškių konkursu", kuriame triumfavo Lazdijų M. Gustaičio gimnazijos lyderis Arminas Bučinskas. Toliau sekė "Įgūdžių konkursas". Jame nugalėjo Lazdijų sporto centro auklėtinis Matas Jarmala.

Kovoje dėl trečiosios vietos Veisiejų TVM „Ąžuolas" 91:79 įveikė Lazdijų M. Gustaičio gimnazijos krepšininkus. Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose rungtyniavo 28 taškus pelnęs Giedrius Goberis, 25- Karolis Kubilius, 19 - Darius Stonkus, 14 - Gytis Sušinskas.

>>Archyvas

Renginiai
P A T K Pn Š S
30310102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
27282930010203
Balandis
    2015     

 
 


 
       
 
     
     
 
LAZDIJŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS ADMINISTRACIJA
Biudžetinė įstaiga, Vilniaus g. 1, 67106 Lazdijai,
tel. (8 318) 66 108, faks. (8 318) 51 351, el.p. info@lazdijai.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188714992
Naudojama Smartweb sistema.