English
Spausdinti
El.paštas Į pradžią Svetainės žemelapis
Savivaldybė
Statistika
Nuo: 2011-02-11
Iš viso: 3569597
Šiandien: 918
Dabar: 92
Prisijungti per elektroninės valdžios vartus
Pagalba
Naujienų prenumerata
 

 

 

 
 


 
 
  
Gyventojams Turistams Verslininkams
.
2015-05-25 Pasienio Fiesta 2015

 

>>
2015-05-21 Filmas „GYVENU ČIA“

>>
2015-05-20 JUDAM, JUDAM VĖL...

>>Naujienos
2015-05-26 
Spiningavimo varžybos keliasi į Veisiejus

              Tradicinės spiningavimo varžybos Lazdijų rajono savivaldybės mero taurei laimėti šiemet organizuojamos Ančios ežere, prie Veisiejų miesto parke esančios prieplaukos. Šiomis varžybomis jau nuo 7 val. ryto prasidės 12-osios Tarptautinės tradicinės „Pasienio fiestos“ antrosios dienos renginiai Lazdijų krašte.

                      Ančia – ežeras Veisiejų regioniniame parke. Ilgis 9,4 km, plotis iki 1,2 km. Didžioji dalis krantų statūs: vakaruose jų aukštis siekia 20–25 m, kitur 10–12 m. Krantai daugiausia sausi, pietuose apaugę pušynais, tačiau 10 % pakrančių yra supelkėję. Pakrantėse ir litoralėje gausu šaltinių. Iš Šlavantėlio ežero į Ančią įteka Šlavantėlė, iš Vernijo ežero – Rūdupė, o išteka Nemuno intakas Baltoji Ančia. Ančios ežero pakrantės žolynų juosta nevientisa, siaura, joje vyrauja meldai, nendrės, duoniai, asiūkliai, įlankose auga švendrai. Vasarą vandens skaidrumas yra 0,9-1,1 m. Ančios ežere sugaunama 13 žuvų rūšių: karšiai, kuojos, lydekos, ešeriai, lynai, meknės, aukšlės, plakiai, pūgžliai, seliavos, raudės, šamai, unguriai.

>>
2015-05-26 
Atliekų surinkimo mašinoje - trys atskiros surinkimo talpos

 

                    Lazdijų rajono savivaldybę pasiekia gyventojų klausimai ir pastebėjimai, kad jų išrūšiuotos atliekos išvežant pilamos į vieną atliekų surinkimo mašiną. Patikiname gyventojus, kad išrūšiuotos pakuočių, stiklo ir mišrios atliekos nėra suverčiamos į vieną sekciją. Atliekas iš privačių gyventojų renkantis automobilis turi tris skyrius, į kuriuos atskirai ir patenka minėtos atliekos. Nuotraukoje pažymėtu 1-uoju numeriu skyriuje pilamos mišrios atliekos, 2-uoju numeriu – pakuočių, plastiko, popieriaus, atliekos, šoninėje sekcijoje, pažymėtoje numeriu 3, pilamos stiklo atliekos.

                      Vasario pabaigoje bendrovė „Komunalinių įmonių kombinatas“,  kuri atsakinga už atliekų tvarkymą Lazdijų rajone, įsigijo naujas modernias šiukšliavežes, kurių atliekų surinkimo bunkerius sudaro trys atskiros sekcijos, kuriose iš privačių namų surenkamos mišrios, pakuočių ir stiklo atliekos.

>>
2015-05-25 
Įamžintas žuvusių partizanų atminimas

   Šeštadienį Noragėlių sen. buvo atidengtas paminklinis akmuo žuvusiems partizanams. Idėjos autoriai ir iniciatoriai Bronius Kašelionis ir Vitas Janulevičius.

                      Paklaustas, kaip kilo tokia idėja, B. Kašelionis lyg kuklindamasis sako, jog gyvenime vadovaujasi taisykle „jei aš nepadarysiu, gal ir niekas nepadarys“. Tad ir paminklinis akmuo buvo pastatytas turint viltį, kad žmonės susimąstys apie mūsų tautos praeitį, jos istoriją, pradės labiau ją vertinti.

                      Lėšų žuvusių partizanų įamžinimui sumanytojams skyrė Lazdijų rajono savivaldybės meras Artūras Margelis.

>>
2015-05-25 
Išleista pirmoji studentų laida

               Pirmajai Trečiojo amžiaus universiteto laidai praėjęs penktadienis buvo ypač džiugi diena, jiems oficialiai ir iškilmingai įteikti universiteto baigimo diplomai. Šventinį renginį Lazdijų viešosios bibliotekos salėje pradėjo Lazdijų meno mokyklos mokiniai, saksofonais atlikę svajingą The Beatles kūrinį „Yesterday“ (Vakar),  Violeta Šubonytė senjorams padovanojo  Kosto Smorigino dainą „Paukščiai“, tradiciškai tapusią visų išleistuvių himnu.

                      Studentus su jų nueitu keliu sveikino Lazdijų rajono savivaldybės mero pavaduotojas Gintautas Salatka bei Švietimo centro direktorė Eglė Mačionienė.

                      Susirinkusieji, žiūrėdami į ekrane besikeičiančias nuotraukas, su nostalgija taip greitai prabėgusiam laikui prisiminė visas smagiausias tų dviejų metų akimirkas iš paskaitų, susiėjimų, išvykų,  mankštų ir buvimo kartu.

>>
2015-05-22 
Užduok rūpimą klausimą

               Primename rajono gyventojams, kad jiems rūpimą informaciją galima gauti neišėjus iš namų. Lazdijų rajono savivaldybėje įdiegus elektroninės demokratijos priemones, gyventojams sudaryta galimybė jiems aktualų klausimą užduoti Lazdijų rajono savivaldybės tinklapyje www.lazdijai.lt. Tereikia skiltyje Gyventojams pasirinkti grafą „Užduok klausimą“.

      Klausimai, pagal pobūdį aktualūs platesniam bendruomenės ratui, kartu su savivaldybės administracijos darbuotojų atsakymais publikuojami interneto svetainėje.

     Į klausimus, kurie aktualūs mažesniam ratui žmonių, atsakoma tiesiogiai užklausos pateikėjui, atsakymą išsiunčiant nurodytu elektroninio pašto adresu. Labai svarbu, kad klausimą internetinėje svetainėje pateikęs asmuo, nurodytų teisingą ir veikiantį savo elektroninio pašto adresą, kitu atveju asmeniui pateikti atsakymo bus neįmanoma.

>>
2015-05-22 
ASMENŲ APTARNAVIMAS LAZDIJŲ RAJONO SAVIVALDYBĖJE

 

         Lazdijų rajono savivaldybės administracijoje asmenys aptarnaujami (priimami jų prašymai ir pasiūlymai) Vieno langelio kabinete, I savivaldybės pastato aukšte, kasdien nuo 8.00 iki 17.00 val. Penktadieniais – nuo 8.00 iki 15.30 val.  (Pietų pertrauka nuo 12.30 iki 13.00 val.)

          Asmenis aptarnauja Dokumentų ir informacijos skyriaus vyr. specialistė Jurgita Vaitulionienė.Lazdijų rajono savivaldybės vadovai gyventojus priima:

Rajono savivaldybės meras Artūras Margelis – pirmadieniais, 9.00 -12.00 val.

Rajono savivaldybės mero pavaduotojas Gintautas Salatka – ketvirtadieniais, 9.00 – 12.00 val.

Rajono savivaldybės kontrolierius Arūnas Markūnas – trečiadieniais, 9.00 – 12.00 val.

Rajono savivaldybės administracijos direktorius Audrius Klėjus – antradieniais, 9.00-12.00 val.

Rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Justina Greblikaitė – trečiadieniais, 9.00-12.00 val.

>>
2015-05-22 
Kviečia dviratininkų žygis „Per žydinčią Lietuvą“

                                         Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 25 – mečio

                                 ir Lietuvai pagražinti draugijos atkūrimo 20-mečio Garbei

2015m. gegužės mėn. 18-23 dienomis

>>
2015-05-21 
Aptarti aktualūs civilinės ir priešgaisrinės saugos klausimai

               Šiandien Lazdijų rajono savivaldybėje apsilankė Alytaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos viršininkas Algirdas Bautronis bei Lazdijų  priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Rimantas Bokmota, kur susitiko su Lazdijų rajono savivaldybės meru Artūru Margeliu, savivaldybės administracijos direktoriumi Audriumi Klėjumi bei savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja  Justina Greblikaite. Šio susitikimo metu buvo  susipažinta su naujais paskirtais savivaldybės administracijos vadovais bei, dalyvaujant merui, aptarti  aktualūs civilinės ir priešgaisrinės saugos klausimai bei savanorių ugniagesių veiklos organizavimo galimybės.

>>
2015-05-21 
Apklausa parodė – „Vienas langelis“ sulaukia vis daugiau gyventojų simpatijų

         Lazdijų rajono savivaldybė šių metų pradžioje vykdė gyventojų apklausą apie komunikaciją su rajono gyventojais ir gyvenimo kokybę Lazdijų rajono savivaldybėje. Apklausa buvo vykdoma pateikiant anketą (klausimyną) rajono savivaldybės interneto svetainėje www.lazdijai.lt. Apklausa buvo anoniminė. 

        Nors klausimyną internete buvo atsivertęs net 751 asmuo, į anketoje užduotus klausimus atsakė 97 rajono gyventojai.

       Išanalizavus apklausos duomenis, Lazdijų rajono savivaldybės administracijos komunikaciją su rajono gyventojais respondentai vertina 6.8 balo iš 10. Komunikaciją su rajono gyventojais geriausiai vertina 27-65 metų amžiaus grupės, aukštąjį išsilavinimą turintys ir dirbantys respondentai. Prasčiausiai vertina 19-26 m. amžiaus, vidurinį išsilavinimą turintys, moksleiviai (studentai) ir bedarbiai respondentai.

>>
2015-05-20 
Muziejuje naktinėjo ir savivaldybės vadovai

Kasmet Europoje vyksta tarptautinė bendruomenės akcija „Europos muziejų naktis“, į kurią įsitraukė ir Lietuvos muziejai. Šios akcijos tikslas – atverti muziejų duris lankytojams neįprastu metu, supažindinti su muziejų rinkiniais, parodomis ir edukacine veikla. Tai noras atrasti kitokį muziejų, dalyvaujant netradiciniuose, išskirtiniuose muziejų renginiuose.

2015 m. gegužės 15 d. penktadienį Lazdijų krašto muziejuje „Muziejų naktis“ buvo švenčiama jau penktąjį kartą.

>>
2015-05-19 
Senjorų klubas švenčia gimtadienį

                    Pasipuošę ir besišypsantys senjorai rinkosi į tikrų tikriausią šventę Lazdijų viešojoje bibliotekoje. Lazdijų rajono senjorų klubas „Harmonija“ švenčia savo trečiąjį gimtadienį. O koks gimtadienis be svečių, torto ir gausybės gėlių klubo iniciatorei ir vadovei Birutei Gadišauskienei.

                      Gimtadienio šventėje lankėsi Lazdijų rajono savivaldybės mero pavaduotojas Gintautas Salatka, Lazdijų miesto seniūnė Vaida Gazdziauskienė bei senjorų draugai – Alytaus bočių ansamblis „Pavakarys“, Būdviečio laisvalaikio salės kolektyvas „Radastėlė“, senjorai iš Lenkijos – atvežę linksmus ir dainingus pasirodymus.

>>
2015-05-18 
Rajono artojai laurus skynė Rokiškyje

                   Savaitgalį geriausi mūsų rajono artojai dalyvavo Rokiškio rajono „Pirmosios vagos varžytuvėse“. Iš viso šeši rajono atstovai savo plūgo tvirtumą ir vagos tiesumą bandė įrodyti Rokiškyje, tai: Lauras Klimavičius, Rimantas Sujeta, Linas ir Algimantas Macioniai, Bernardas Blažauskas bei Egidijus Katilius.

                      Mūsų krašto artojai Rokiškyje buvo nepralenkiami ir parsivežė gausybę taurių. Pirmąją vietą, aręs poriniais kinkiniais ir didžiausią meistriškumą pademonstravęs, užėmė Bernardas Blažauskas. Antrąją vietą iškovojo L. Klimavičius, L. Macionis, atsilikęs vos trimis taškais, užėmė ketvirtąją vietą, o penktąją – tėvas A. Macionis.

>>
2015-05-18 
Už namų šilumą – padėkos globėjams

          Gegužės 15-ąją – Tarptautinę šeimos dieną – Lazdijų rajono savivaldybės meras Artūras Margelis į susitikimą pakvietė tas šeimas, kurios savo namų šiluma, savo širdies gerumu dalijasi su globojamais vaikais.

          Neabejotina, jog žmonėms visame pasaulyje reikia šeimos. Daugumai žmonių šeima – saugumo ir laimės vieta, tvirtovė, kur randama užuovėja nuo negandų, nesėkmių, dalijamasi džiaugsmais ir rūpesčiais. „Vaikams privalome duoti du dalykus: šaknis ir sparnus. Kiekvienas turi teisę į šeimą, bet ne kiekvienam likimas dovanoja tą galimybę augti savo tėvų šeimose. Galime daug diskutuoti apie vaikų teises, bet negalime nuginčyti pačios svarbiausios jų teisės - augti šeimoje“, ‒ kalbėjo renginio vedėja Lazdijų rajono savivaldybės administracijos Vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja Daiva Gorochovenkienė.

>>
2015-05-18 
SVEIKINIMAS

Brangūs muziejininkai, istorinės atminties puoselėtojai ir saugotojai,

 

šiandien minite savo profesinę šventę – Tarptautinę muziejų dieną. Leiskite Jus nuoširdžiai pasveikinti šios dienos proga bei palinkėti, kad prasminga Jūsų veikla ir toliau suteiktų mums visiems galimybę pažinti dar neatrastus istorijos klodus, prisiliesti prie mūsų krašto etnografinio paveldo, o šviečiamoji veikla uždegtų susidomėjimu visą bendruomenę.

Esate svarbi jėga, kuri kloja tikruosius kultūros, istorijos ir savojo krašto pažinimo pagrindus. Jūsų puoselėjami ir saugomi lobynai ne tik suteikia džiaugsmą akims, bet ir pažinimo pilnatvę sielai.

Branginkite savąją misiją – būti šviesos ir atradimo džiaugsmo šaukliais.

Su švente!

 

 

Lazdijų rajono savivaldybės meras Artūras Margelis

>>
2015-05-16 
Paminėtos 70-osios Kalniškės mūšio metinės

                      Partizanų pagerbimo ir Kalniškės mūšio 70-ies metų jubiliejaus iškilmės sutraukė gausybę žmonių iš visos Lietuvos. Tarp jų tokie garbūs svečiai, kaip Krašto apsaugos ministras Juozas Olekas, Lietuvos Respublikos Seimo nariai Birutė Vėsaitė, Kristina Miškinienė, Orinta Leiputė, Arvydas Vidžiūnas,  Lietuvos kariuomenės Mechanizuotos pėstininkų brigados „Geležinis vilkas“ vadas pulkininkas Raimundas Vaikšnoras, Lazdijų rajono savivaldybės meras Artūras Margelis, administracijos vadovybė bei kiti garbūs svečiai, o svarbiausia – Lietuvos laisvės gynėjai.

>>
2015-05-16 
Pradėti iškilmingi Kalniškės mūšio 70-mečio renginiai

              Šiandien Lazdijų rajone iškilmingai pradedami Partizanų pagerbimo ir Kalniškės mūšio 70-ųjų metinių šventiniai renginiai. Į Nepriklausomybės aikštę lazdijiečius bei miesto svečius sukvietė nekasdieniški reginiai -  Sausumos pajėgų orkestro ir Garbės sargybos kuopos karių parodomosios programos bei įspūdinga karinės technikos bei ginkluotės paroda, sulaukusi daugiausia lazdijiečių susidomėjimo.

>>
2015-05-15 
Vieši Prienų delegacija

                      Šiandien rajono ugdymo įstaigų vadovai, Švietimo, kultūros ir sporto skyrius su vedėju J. Gudžiausku priešakyje priėmė gausią Prienų rajono ugdymo įstaigų delegaciją. Susitikime taip pat dalyvavo Lazdijų rajono savivaldybės meras Artūras Margelis, naujai patvirtintas administracijos direktorius Audrius Klėjus.

                      Meras svečiams pristatė Lazdijų rajono savivaldybės veiklą, įgyvendintus projektus, renovuotas mokyklas, darželius bei atnaujintus sporto aikštynus, padėtį rajono švietimo sistemoje. Kalbėdamas meras pasidžiaugė informacinių sistemų plėtra ir naujovėmis Lazdijų savivaldybėje, kuomet dokumentai pasirašomi elektroniniu parašu, veikia vidinė dokumentų valdymo sistema ir daug kitų modernių naujovių. Kalbėdamas apie ugdymo įstaigų skaičių rajone, meras nedvejodamas sakė „optimalus, orientuotas tiek į mokymo kokybę, tiek į mokinių gerovę ir galimybę mokytis arčiau namų“.

>>
2015-05-14 
Administracijos direktoriaus pavaduotoja tapo J. Greblikaitė

      Į antrąjį posėdį susirinkusi naujai išrinkta aštuntoji Lazdijų rajono savivaldybės taryba patvirtino administracijos direktoriaus pavaduotoją. Ja po slapto balsavimo tapo teisininkė, anksčiau Juridiniame skyriuje dirbusi 27-erių Justina Greblikaitė.

„Už“ J. Greblikaitės skyrimą slaptu balsavimu pasisakė 21 tarybos narys, „prieš“ – 1 narys.

  Politinio (asmeninio) pasitikėjimo pagrindu Lazdijų rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojos pareigas J. Greblikaitė pradės eiti nuo 2015 m. gegužės 16 d., prieš tai ją atleidus iš buvusių pareigų.

>>
2015-05-14 
Vasaros metu bus laikinai stabdomas ikimokyklinių įstaigų darbas

       Lazdijų rajono savivaldybės tarybos nariai pritarė sprendimui laikinai, t. y. vasaros metu, sustabdyti ugdymo procesą  ikimokyklinį ugdymą vykdančiose Lazdijų r. Veisiejų lopšelyje-darželyje „Ąžuoliukas“  (nuo 2015 m. liepos 1 d. iki 2015 m. rugpjūčio 14 d. įskaitytinai), Lazdijų r. Seirijų lopšelyje-darželyje „Žibutė“ (nuo 2015 m. liepos 1 d. iki 2015  m. rugpjūčio 31 d. įskaitytinai), Lazdijų r. Krosnos mokyklos ikimokyklinio ugdymo skyriuje (nuo 2015 m. liepos 1 d. iki 2015 m. rugpjūčio 31 d. įskaitytinai),  Lazdijų mokykloje-darželyje „Kregždutė“ (nuo 2015 m. birželio 15 d. iki 2015 m. liepos 10 d. įskaitytinai), Lazdijų mokykloje-darželyje „Vyturėlis“ (nuo 2015 m. liepos 13 d. iki 2015 m. rugpjūčio 14 d. įskaitytinai), Lazdijų r. Kučiūnų mokykloje (nuo 2015 m. liepos 1 d. iki 2015 m. rugpjūčio 31 d. įskaitytinai), Lazdijų r. Kapčiamiesčio Emilijos Pliaterytės mokykloje (nuo 2015 m. liepos 1 d. iki 2015 m. rugpjūčio 31 d. įskaitytinai).

>>
2015-05-14 
Paskirtas administracijos direktorius

      Lazdijų rajono savivaldybės mero Artūro Margelio siūlymu paskirtas administracijos direktorius. Juo po slapto tarybos narių balsavimo tapo lazdijietis 48-erių Audrius Klėjus.

     Slaptu balsavimu 18 tarybos narių balsavo „už“, 7 - siūlymui A. Klėjų skirti administracijos direktoriumi nepritarė. Naujasis administracijos vadovas pareigas pradėjo eiti nedelsiant, nuo 2015-05-14.

>>
2015-05-14 
Sudaryti komitetai

       Prasidėjus antrajam Lazdijų rajono savivaldybės tarybos posėdžiui, pritarta komitetų sudarymui. Patvirtinti: Kultūros, švietimo ir sporto komitetas, kurį sudarys 5 tarybos nariai, Kaimo reikalų komitetas (4 nariai), Vietinio ūkio ir aplinkosaugos komitetas (5 nariai), Sveikatos apsaugos ir socialinių reikalų komitetas (5 nariai), Finansų ir ekonomikos komitetas (5 nariai). Taip pat pritarta Kontrolės komiteto sudarymui.

     Savivaldybės tarybos komitetai sudaromi savivaldybės tarybai teikiamiems klausimams preliminariai nagrinėti ir išvadoms bei pasiūlymams teikti, kontroliuoti, kaip laikomasi įstatymų ir vykdomi savivaldybės tarybos, mero sprendimai.

>>
2015-05-14 
Nepriklausomybės aikštėje įsikūrė ekomiestelis

                  Šiandien Lazdijų Nepriklausomybės aikštėje šurmuliuoja kūrybiškasis ekomiestelis, kuriame įdomios veiklos ras kiekvienas užėjęs.

                      Gausiai į ekomiestelį susirinkę mokyklinukai gali dalyvauti ekodirbtuvėse ir pasimokyti, kaip nebenaudojamus ar nebereikalingus daiktus prikelti naujam gyvenimui, taip pat rungtis atliekų rūšiavimo varžybose, apžiūrėti iš atliekų padarytų eksponatų parodą. Labiausiai vaikus sudomino pamokėlės, kaip iš atliekų pasigaminti kūrybišką žaislą, o iš senų marškinėlių – puikų krepšį pirkiniams.

>>Archyvas

Renginiai
P A T K Pn Š S
27282930010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Gegužė
    2015     

 
 


 
       
 
     
     
 
LAZDIJŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS ADMINISTRACIJA
Biudžetinė įstaiga, Vilniaus g. 1, 67106 Lazdijai,
tel. (8 318) 66 108, faks. (8 318) 51 351, el.p. info@lazdijai.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188714992
Naudojama Smartweb sistema.