English
Spausdinti
El.paštas Į pradžią Svetainės žemelapis
Nemokama anoniminė informavimo telefonu linija 8 80077475, I-VII 0-24 val.

Savivaldybė

Statistika
Nuo: 2011-02-11
Iš viso: 4856271
Šiandien: 7120
Dabar: 210
Prisijungti per elektroninės valdžios vartus
Pagalba
Naujienų prenumerata
 

 

 

 
 


 
 
  
Gyventojams Turistams Verslininkams
.
Naujienos
2015-11-27 
Kviečia palaikyti smulkųjį verslą

                     Jau šį savaitgalį, lapkričio 27-29 dienomis, visoje Lietuvoje vyks smulkiojo verslo palaikymo akcija „Kiekvienas gali būti didelis“. Kviečiame prisijungti ir mūsų rajono gyventojus.

>>
2015-11-27 
Lazdijų miesto aikštėje pastatyta kalėdinė eglė

                    Lazdijų miesto Nepriklausomybės aikštėje jau prakvipo artėjančiomis Kalėdomis. Čia pastatytas net 25-is metrus siekiantis kėnis. Kaip sakė Lazdijų seniūnė Vaida Gazdziauskienė,  pirmą kartą per penkiolika jos darbo metų tradicinė žaliaskarė sidabrinė eglutė užleido vietą kėniui. Jį miestui padovanojo Onos ir amžinatilsį Vytauto Burčikų šeima iš Aštriosios Kirsnos kaimo. Kurie, vos pasistatę namą, šalia jo pasodino ir du kėnius. Prabėgus trisdešimčiai metų, nors kėniai ir džiugino akis savo įspūdingu dydžiu ir grožiu, vis tik ėmė užstoti saulės šviesą, todėl šeimininkė ir pasiūlė labai gražų spygliuotį padovanoti Lazdijų miestui Kalėdų proga.

>>
2015-11-27 
Jaunieji lazdijiškiai dalyvavo šventėje - konkurse „Etninė kultūra ir tradicijos”

                Šią savaitę keturios Lazdijų rajono moksleivių komandos dalyvavo Lietuvių etninės kultūros draugijos Kauno teritorinio padalinio ir Aleksandro Stulginskio universiteto (ASU) vykdmo projekto „Akademinio jaunimo ir mokinių etnokultūrinės savimonės stiprinimas per Suvalkijos / Sūduvos ir Dzūkijos / Dainavos regionų etninės kultūros pažinimą“  šventėje - konkurse „Etninė kultūra ir tradicijos”. Renginyje mūsų rajonui atstovavo Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos, Šventežerio mokyklos, Lazdijų kultūros centro vaikų folkloro ansamblio “Bitelė” bei Seirijų Antano Žmuidzinavičiaus komandos, o Krosnos mokykla konkursui pristatė projektinį darbą “Gyvybės medis”. Rungtyniauti su ASU studentų bei didžiųjų Dzūkijos ir Suvalkijos miestų mokinių komandomis geriausiai sekėsi seirijiškiams - vyriausiems mūsų rajono moksleivių komandų atstovams. “Protų mūšyje” etninės kultūros ir tradicijų tema jie iškovojo trečią vietą.

>>
2015-11-26 
Prestižiniai apdovanojimai "Auksinis feniksas": "Metų kultūros politiku" pretenduoja tapti meras A. Margelis

                    Lazdijų rajono savivaldybės meras Artūras Margelis pretenduoja gauti svarbiausią ir vieną reikšmingiausių visos šalies apdovanojimų kultūros srityje “Auksinio fenikso” apdovanojimą “Metų kultūros politikas” nominacijoje! Apdovanojimai vyks jau rytoj, lapkričio 27 d., 16 val. Tauragės kultūros centre. Šio apdovanojimo tikslas – pagerbti fizinius ar juridinius asmenis, svariausiai nusipelniusius šalies kultūros kūrimui, plėtrai, perdavimui, saugojimui bei kultūros centrų sistemos vystymuisi, tobulinimui ir viešinimui.

>>
2015-11-26 
Lazdijuose šurmuliuoja Knygų mugė

                      Šiandien Lazdijų viešojoje bibliotekoje jau aštuntąjį kartą šurmuliuoja tradicinis Prozos ruduo 2015 bei Knygų mugė. Čia visą dieną bus galima įsigyti įvairiausių leidyklų knygų, menininkų gaminių, taip pat vyks įvairūs susitikimai su rašytojais. Ir ne tik Lazdijų bibliotekoje, į susitikimus garsūs rašytojai kviečia ir kitose rajono vietose. Štai Veisiejų bibliotekoje Mykolas Sauka pristatys  knygą „Grubiai“, Seirijų bibliotekoje vyks Lauros Sintijos Černiauskaitės ir Renatos Šerelytės naujausios knygos „Hepi fjūčer“ pristatymas, Verstaminų bibliotekoje Aušra Župerkaitė-Karoblienė pristatys knygą „Geras kadras“, Kapčiamiesčio bibliotekoje Tomas Dirgėla - pasaką „Apie raganą Šiokiątokią“. Su skaitytojais taip pat bendraus renginio mecenatas kraštietis Juozas Žitkauskas bei kiti autoriai. Mažųjų Lazdijų viešojoje bibliotekoje laukia kūrybinės dirbtuvės ir pasakos kūrimas su Alytaus lėlių teatru.

>>
2015-11-25 
Meras dalyvavo LSA Sveikatos reikalų komiteto posėdyje

                Trečiadienį Lazdijų rajono savivaldybės meras Artūras Margelis dalyvavo Vilniuje vykusiame Lietuvos savivaldybių asociacijos (LSA) Sveikatos reikalų komiteto posėdyje. Šiam komitetui meras A. Margelis pirmininkauja nuo šių metų rugsėjo 2 dienos, kuomet pirmą kartą susirinkę LSA naujos kadencijos valdybos nariai svarstė savivaldybėms aktualius klausimus žemės ūkio, statybų, sveikatos, kūno kultūros ir sporto srityse ir paskyrė naujuosius LSA komitetų primininkus.

>>
2015-11-25 
Seirijiškės tarp nugalėtojų projekte „DAROM Lietuvai“

                Baigėsi jau trečius metus vykdomas projektas „DAROM Lietuvai“, kurį organizavo Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras kartu su VšĮ „Mes Darom“. Tarp projekto nugalėtojų konkurse „Netikėtas radinys“ - ir Lazdijų r. Seirijų Antano Žmuidzinavičiaus gimnazijos septintokės Elzbieta Svetlauskaitė ir Gabija Griškonytė. Mokinėms pasiruošti konkursui padėjo socialinė pedagogė Jūratė Juodzevičienė. Apdovanojimai  laureatėms buvo įteikti LR Vyriausybėje surengto antrojo Nacionalinio „DAROM“ forumo metu.

>>
2015-11-24 
Lazdijų skola sumažėjo daugiausia

          Lietuvos laisvosios rinkos institutas praėjusią savaitę pateikė savivaldybių indekso tyrimą, kuriame vienas iš kriterijų buvo biudžetai. Lietuvos savivaldybių indekso tyrimo vadovė Aistė Čepukaitė, pasakoja, kad biudžeto kriterijus nėra sudarytas vien iš skolos dydžio. Į jį taip pat įeina skolos pokytis, pradelsti mokėjimai, vertinama, kaip vykdyti viešieji pirkimai.

>>
2015-11-24 
LAZDIJUOSE IR LAZDIJŲ RAJONE BAIGIAMAS ĮGYVENDINTI PROJEKTAS „VANDENS TIEKIMO IR NUOTEKŲ TVARKYMO INFRASTRUKTŪROS PLĖTRA LAZDIJŲ MIESTE IR RAJONE (ŠEŠTOKUOSE IR VEISIEJUOSE)“

               UAB „Lazdijų vanduo“ nuo 2014 m. birželio sėkmingai vykdė ir įgyvendino projektą "Vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo infrastruktūros plėtra Lazdijų mieste ir rajone (Šeštokuose ir Veisiejuose)", Nr. VP3-3.1-AM-01-V-05-026 (toliau – Projektas).

>>
2015-11-24 
Veisiejuose palydėtas ruduo

                      Jau penkioliktąjį kartą smagioje Veisiejų bendruomenės šventėje palydėtas ruduo. Renginio vedėjai Lina Kvedaravičienė ir Saulius Lukošiūnas džiaugėsi gausiai susirinkusiais bendruomenės nariais bei garbiais svečiais, papuošusiais šventinį renginį. „Rudens palydėtuvėse“ dalyvavo Lazdijų rajono savivaldybės mero pavaduotojas Gintautas Salatka, profesorius Juozas Galdikas, Punsko viršaitis Vytautas Liškauskas.

>>
2015-11-23 
Seirijuose vyko jubiliejinis PADĖKOS VAKARAS

                 Šeštadienį Seirijų kultūros namų salėje vyko dešimtasis Seirijų bendruomenės organizuojamas Padėkos vakaras.  Į jubiliejinę šventę, kurios metu tradiciškai buvo įteikti Gerumo obuoliai, susirinko gausus būrys šios seniūnijos gyventojų bei svečių: LR Seimo nariai Kristina Miškinienė ir Vytautas Juozapaitis, Lazdijų r. savivaldybės meras Artūras Margelis bei Tarybos nariai Jūratė Juodzevičienė ir Ričardas Dulskas, Lazdijų dekanato dekanas, Metelių klebonas Vytautas Prajara, profesorius Juozas Galdikas, Seirijų parapijos klebonas Vitas Eidukaitis, Lazdijų savivaldybės administracijos direktorius Audrius Klėjus, Seirijų seniūnijos verslininkai, įmonių bei įstaigų vadovai, seniūnaičiai. Visus atvykusius pasitiko vakaro šeimininkė Seirijų seniūnė ir bendruomenės pirmininkė Česlova Šmulkštienė.

>>
2015-11-23 
Gaisrinės atidarymo šventėje Kapčiamiestyje įteiktas garbingas apdovanojimas merui

                Kapčiamiesčio bei aplinkinių kaimų gyventojai nuo šiol jausis dar saugiau. Penktadienį iškilmingai buvo atidaryta naujoji Lazdijų rajono Kapčiamiesčio ugniagesių komandos gaisrinė. Į atidarymo iškilmes pasveikinti ugniagesių atvyko Lazdijų rajono savivaldybės meras Artūras Margelis, Alytaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos viršininkas vidaus tarnybos pulkininkas Algirdas Bautronis,  Lazdijų rajono priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos vadovas Rimantas Bokmota, Lazdijų rajono tarybos nariai, administracijos darbuotojai, Kapčiamiesčio seniūnijoje esančių įstaigų atstovai bei kiti svečiai. 

>>
2015-11-23 
Veisiejų TVM moksleiviai profesijos paslapčių mokėsi Lenkijoje
 

   Lapkričio pradžioje trys Veisiejų technologijos ir verslo mokyklos mokinės - Gintarė Valentukevičiūtė, Dovilė Muliuolytė ir Vilma Siniauskaitė - sugrįžo iš stažuotės Lenkijoje, Lubske. Merginos mėnesio trukmės stažuotėje dalyvavo  įgyvendinant Erasmus+ programos projektą „Sužinok! Išmok! Tobulėk!“ (projekto nr. 2015-1-LT01-KA102-013287). Stažuotėje taip pat dalyvavo Gabrielė Ščikno, Loreta Sinkevičiūtė ir Indrė Petiulytė iš Varėnos technologijos ir verslo mokyklos ir Viktorija Vasilevskaja, Simona Grigaitė ir Arūnas Indrišiūnas iš Druskininkų amatų mokyklos. Šios mokyklos projekte dalyvauja partnerio teisėmis.

>>
2015-11-23 
Sėmėsi patirties tarptautinėje konferencijoje

             Penktadienį Lazdijų ligoninėje vyko tarptautinė  konferencija „Šiuolaikiniai nervų sistemos ligų diagnostikos ir gydymo principai“, kurioje dalyvavo gydytojai, medicinos specialistai, taip pat Lazdijų rajono savivaldybės meras Artūras Margelis. Sveikinimo kalbą sakęs meras džiaugėsi, kad sėkmingai bendradarbiaudami, įgyvendindami bendrus projektus medikai gali semtis gerosios patirties vieni iš kitų.

>>
2015-11-20 
Konferencija apie nevyriausybines organizacijas ir jaunimą

          Lazdijų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos salėje vyko konferencija „Nevyriausybinės organizacijos (NVO) ir jaunimas: patirtys, iššūkiai ir galimybės“.  Susirinkusius į renginį  pasveikino konferencijos iniciatorė Lazdijų rajono savivaldybės jaunimo reikalų koordinatorė Indrė Jarmalienė. Pristačiusi konferencijos programą, sveikinimo žodį tarti ji pakvietėi Lazdijų rajono savivaldybės merą Artūrą Margelį. Meras pasidžiaugė gražia iniciatyva draugėn suburti  aktyvų ir novatorišką jaunimą su gyvenimiškos patirties turinčiai vyresnio amžiaus žmonėmis, kad būtų pasiektas kuo geresnis rezultatas.

 

>>
2015-11-19 
Paminėta Tarptautinė nerūkymo diena

                 Kiekvienais metais trečiąjį lapkričio ketvirtadienį visame pasaulyje minima Tarptautinė nerūkymo diena.  Norėdami priminti suaugusiems, kaip yra svarbu saugoti savo sveikatą ir atsisakyti žalingų įpročių, Lazdijų mokyklos – darželio „Vyturėlis“ 3 klasės mokiniai, lydimi Lazdijų rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro visuomenės  sveikatos priežiūros specialistės Jadvygos Jarmalienės ir Lazdijų mokyklos – darželio „Vyturėlis“ socialinės pedagogės Laimos Kelmelienės, lankėsi Lazdijų rajono savivaldybėje.

>>
2015-11-19 
Akcija „Antibiotikai: vartok atsakingai“

               2015 metais lapkričio 18 d. Lietuvoje ir visoje Europoje jau aštuntą kartą buvo minima Europos supratimo apie antibiotikus diena. Pasaulio Sveikatos Organizacija (PSO) pirmą kartą šiais metais lapkričio 16-22 d. pažymi Pasaulio supratimo apie antibiotikus savaitę. Akcija „Antibiotikai: vartok atsakingai“ siekiama didinti informuotumą apie visuotiną atsparumą antibiotikams ir skatinti geriausią praktiką tarp plačiosios visuomenės, sveikatos apsaugos darbuotojų ir politikų, kad būtų išvengta tolesnio atsparumo antibiotikams atsiradimo ir plitimo.

>>
2015-11-19 
Seminaras apie korupcijos prevenciją

               Trečiadienį Lazdijų rajono savivaldybės aktų salėje vyko seminaras „Korupcijos prevencija vietos savivaldoje“. Pasiklausyti Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnybos Kauno valdybos Korupcijos prevencijos poskyrio viršininkės Dainos Paštuolienės skaitomo pranešimo susirinko Lazdijų rajono savivaldybės administracija, skyrių vedėjai bei įvairių rajono įstaigų vadovai. Seminaro metu D. Paštuolienė pristatė atliktą tyrimą “Lietuvos korupcijos žemėlapis”, kalbėjo apie labiausiai paplitusias korupcijos formas Lietuvoje bei efektyviausias priemones korupcijai mažinti.

>>
2015-11-19 
Dėl jaunųjų ūkininkų meras A. Margelis kreipėsi į žemės ūkio ministrę

               Lazdijų rajono savivaldybės meras Artūras Margelis kreipėsi į Lietuvos Respublikos Vyriausybės žemės ūkio ministrę Virginiją Baltraitienę dėl jaunųjų ūkininkų įsikūrimo taisyklių pakeitimo. Savo rašte meras A. Margelis išreiškė nuogąstavimą, jog  pagal ministrės 2015 m. spalio 16 d. įsakymu Nr. 3D-783 „Dėl žemės ūkio ministro 2015 m. kovo 24 d. įsakymo Nr. 3D-211 „Dėl Lietuvos kaimo plėtros 2014-2020 metų programos priemonės „Ūkio verslo plėtra“ veiklos srities „Parama jaunųjų ūkininkų įsikūrimui“ įgyvendinimo taisyklių patvirtinimo pakeitimo“ patvirtintas taisykles neliko prioritetinių balų ūkininkaujantiems mažiau palankiose vietovėse, neliko balų už išsilavinimą, atsirado amžiaus diferencijavimas, todėl netenkama prioriteto plėtoti gyvulininkystę mažiau palankiose ūkininkauti vietose.

 

>>
2015-11-18 
Projekto veiklos tęsiamos Turkijoje

 

                    Šią savaitę Erasmus+: Comenius Strateginių partnerysčių projekto Nr. 2014-1-LT01-KA201-000552 „HELP AND BE HELPED“ („Padėk ir gauk pagalbą“) komanda: 10 Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos mokinių ir 6 pedagogai – lankosi Turkijoje, Gebze mieste. Tai atsakomasis projekto komandos vizitas po to, kai Gebze Anatolian vidurinės mokyklos mokiniai bei mokytojai birželio pradžioje lankėsi Lazdijuose.

>>
2015-11-17 
Meras išgirdo pažadą: lėšų viadukui bus

                      Lazdijų rajono savivaldybės meras Margelis Artūras šiandien lankėsi Lietuvos Respublikos susisiekimo ministerijoje, kur susitiko su viceministru Algiu Žvaliausku. Susitikimo metu buvo aptartas ypač  svarbus klausimas dėl  pėsčiųjų viaduko per geležinkelį Šeštokų miestelyje statybos. Taip pat susitikimo metu aptarta rajone esančių kelių būklė. Kaip viceministrui sakė meras A. Margelis, visi parengiamieji darbai bei dokumentai reikalingi viaduko statyboms jau yra paruošti, šiuo metu yra skelbiamas konkursas pėsčiųjų viaduko per geležinkelį Šeštokų miestelyje statybos rangovui parinkti. Susisiekimo ministerijos viceministras A. Žvaliauskas merą A. Margelį užtikrino, kad lėšų šiam projektui įgyvendinti Lazdijų rajono savivaldybei iš 2014-2020 metų Europos Sąjungos fondų bus skirta.

>>
2015-11-17 
Diskusija apie suaugusiųjų mokymosi galimybes

               Lietuvos suaugusiųjų švietimo asociacija ir Lazdijų švietimo centras lapkričio 16–22 d. kviečia švietimo, kultūros, meno, verslo įstaigas, kitas institucijas bei organizacijas ir visus suaugusiuosius jungtis į šešioliktosios suaugusiųjų mokymosi savaitės judėjimą. Šiai savaitei paminėti pirmadienį Lazdijų švietimo centre surengta apskritojo stalo diskusija „Aktyvus mokymasis aktyviam gyvenimui“. Į diskusiją susirinkę įvairių Lazdijų rajono įstaigų vadovai bei darbuotojai aptarė suaugusiųjų mokymosi situaciją ir galimybes Lazdijų rajono savivaldybėje.

>>
2015-11-17 
Būk atsakingas – pasirūpink atliekomis tinkamai!

               2015 m. lapkričio 30 d. Lazdijų rajono savivaldybėje, įgyvendinant Aplinkos ministerijos nustatytus aplinkosauginius reikalavimus, organizuojama  gaminių atliekų surinkimo akcija, kurios metu iš gyventojų, įmonių, įstaigų ir organizacijų nemokamai bus surenkama:

  • Elektros ir elektroninės įrangos atliekos;

  • Nešiojamųjų baterijų ir akumuliatorių atliekos;

  • Alyvų atliekos.

    >>
2015-11-17 
Startuoja konkursas ,,Sveikuolių sveikuoliai 2015“

                    Startuoja mokinių, mokytojų ir visuomenės sveikatos priežiūros specialistų konkursas ,,Sveikuolių sveikuoliai 2015“. Konkurso organizatoriai yra Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerija, Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija, Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras, Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras bei savivaldybės. Konkurso tikslas – ugdyti vaikų ir mokinių gebėjimus saugoti ir stiprinti savo bei kitų sveikatą, skatinti vaikų, mokinių, mokytojų ir visuomenės sveikatos priežiūros specialistų bendradarbiavimą, vertinti savo ir kitų galimą potencialią dirbant komandoje.

>>
2015-11-16 
Šventėje „Netgi vakaruškos“ apdovanotos visos Lazdijų rajono kapelos

               Penktadienį Seirijų kultūros namuose vyko Lazdijų rajono liaudiškos muzikos kapelų šventė-varžytuvės „Netgi vakaruškos 2015“. Dėl šauniausios rajono kapelos titulo varžėsi net devynios Lazdijų kultūros centro kapelos. Kapelų kapelos ir žiūrovų simpatijų titulai bei Lazdijų rajono savivaldybės mero Artūro Margelio pagrindinis prizas 300 eurų bei padėkos raštas atiteko Šeštokų kultūros namų kapelai “Griežlė” (vadovas Vitas Trampas). 

>>Archyvas

Renginiai
P A T K Pn Š S
26272829303101
02030405060708
09101112131415
16171819202122
23242526272829
30010203040506
Lapkritis
    2015     

 

 

      

 

 


 
       
 
     
     
     
 
LAZDIJŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS ADMINISTRACIJA
Biudžetinė įstaiga, Vilniaus g. 1, 67106 Lazdijai,
tel. (8 318) 66 108, faks. (8 318) 51 351, el.p. info@lazdijai.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188714992
Naudojama Smartweb sistema.