English
Spausdinti
El.paštas Į pradžią Svetainės žemelapis
Savivaldybė
Statistika
Nuo: 2011-02-11
Iš viso: 2992008
Šiandien: 5036
Dabar: 24
Prisijungti per elektroninės valdžios vartus
Pagalba
Naujienų prenumerata
 

 

 

 
 


 
 
  
Gyventojams Turistams Verslininkams
.
2015-01-19 Kviečiame

 

>>
2015-01-05 SKELBIAMA PRETENDENTŲ LIETUVOS VALSTYBĖS ATKŪRIMO DIENOS NOMINACIJOMS ATRANKA.
2014-12-22 Gyventojų apklausa

>>Naujienos
2015-01-27 
Trečiojo amžiaus universitetą Seirijuose pasiruošę lankyti beveik 100 žmonių

Trečiadienį  Seirijų miestelio centrą okupavo senjorai -  čia atidarytas trečiojo amžiaus universiteto Seirijų padalinys. Jo iniciatorė, daugiau nei tris metus brandinusi trečiojo amžiaus universiteto idėją – Lazdijų viešosios bibliotekos Seirijų padalinio bibliotekininkė Agnė Bražinskienė pasakojo, jog idėja suburti Seirijų miestelio bei jo apylinkių žmones tobulintis, kartu leisti laisvalaikį, kilo besiklausant vasaromis į biblioteką dažnai užsukančios Linos Sviderskienės, kuri, kilusi iš Seirijų ir čia leidžianti vasaras, gyvena Alytuje, o ten – jau septyneri metai dalyvauja trečiojo amžiaus universiteto darbe. Palaikyti seirijiečių iniciatyvos mokytis ir tobulėti sulaukus garbaus amžiaus į Seirijus atvyko gausus būrys alytiškių – tiek, kiek tilpo autobuse.  Atidarymo metu jie pasakojo, kiek per tuos metus šalių yra apkeliavę, kokių darbų nuveikę... Seirijiečiams visa tai – dar priešaky. Kaip sakė oficialiai Alytaus trečiojo amžiaus universiteto rektorės Janės Ingelevičienės įsakymu dekane paskirta   bibliotekininkė Agnė Bražinskienė, iš viso į trečiojo amžiaus universitetą Seirijuose šiuo metu jau yra užsiregistravę 85 Seirijų ir aplinkinių kaimų, miestelių gyventojai. Dauguma jų – senjorai, bet yra ir jaunimo. Jauniausiam universiteto dalyviui – vos 27 metai, o vyriausiam – jau 84. Pasidalinę į fakultetus, jie ketina dirbti bibliotekos ir neseniai rekonstruotų kultūros namų patalpose.

>>
2015-01-27 
Veisiejų gimnazijoje po renovacijos atidaryta sporto salė

Iškilmingai  atidaryta renovuota Veisiejų gimnazijos sporto salė.

Kaip atidarymo metu sakė šios gimnazijos direktorė Angelė Mizerienė, 2014 metais, bendradarbiaujant su UAB  „SIKC“, buvo parengtas investicinis Sporto salės, valgyklos salės ir prie jų esančios patalpų renovacijos projektas „Veisiejų gimnazijos pastato modernizavimas“. Projekto vertė 425 080 Lt. Savivaldybės įnašas į projektą - 45080 Lt.  Iš Švietimo įstaigų modernizavimo programai įgyvendinti skirtų lėšų, Veisiejų gimnazijai  buvo skirta 380 000 Lt. Įgyvendinant projektą atlikti  Veisiejų gimnazijos pastato dalies korpuso  patalpų (sporto salė ir patalpos prie jos bei valgyklos patalpos) modernizavimo darbai, pasiektas svarbiausias projekto rezultatas - užtikrinama saugios bei sveikos darbo, ugdymo sąlygos gimnazijos darbuotojams ir mokiniams.  Darbus atliko UAB „ Pietų Megrame“.  Už 421 080 Lt rangos darbams skirtą sumą buvo pakeistos durys, atliktas lubų ir sienų remontas, ant langų sporto salėje įrengtas apsauginis tinklas, atliktas elektros instaliacijos remontas ir šviestuvų keitimas, radiatorių keitimas, įrengta rekuperacinė ventiliacija (sporto salėje). Persirengimo patalpose, valgykloje, kabinetuose pakeista grindų danga. Sporto salėje įrengtos naujos grindys su apšiltinimu. Esami sanitariniai mazgai kiek įmanoma praplėsti, kad galėtų naudotis žmonės su negalia, dušinėse įrengtos 4 maudymosi vietos, vandens šildytuvai. Nešildomose patalpose įrengti elektriniai radiatoriai. Atliktas gaisrinės sistemos modernizavimas. Sporto sale, kaip ir aikštynu, bus galima naudotis miestelio bendruomenei.

>>
2015-01-27 
Iškilmės Aštriojoje Kirsnoje: atidaryta renovuota mokykla ir sporto aikštė

Po renovacijos  iškilmingai atidaryti iškart du objektai – Aštriosios Kirsnos mokykla ir šalia jos esanti sporto aikštė.

Į atidarymo iškilmes buvo atvykęs gausus būrys svečių: rajono savivaldybės meras Artūras Margelis, rajono savivaldybės mero padėjėja Renata Škarnulytė, rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Jonas Gudžiauskas, šio skyriaus vyr. specialistė Jūratė Jasiulevičienė, Investicijų skyriaus vyr. specialistė, Dzūkijos kaimo plėtros partnerių asociacijos tarybos pirmininkė Sandra Sinkevičienė, Veisiejų technologijos ir verslo mokyklos direktorius Romualdas Makauskas, Veisiejų technologijos ir verslo mokyklos gimnazijos skyriaus vedėja Danguolė Sušinskienė, projekto konsultantas, UAB „SIKC“ atstovas Gintaras Bleizgys, Būdviečio seniūnijos seniūnas Arūnas Kundrotas, rajono savivaldybės tarybos narė ir buvusi šios mokyklos mokinė Daiva Barkauskienė, moksleiviai bei jų tėvai, šios mokyklos mokytojai bei kiti darbuotojai.

>>
2015-01-27 
Juozo Petrausko vardo premija už nuopelnus kraštotyros srityje

    Jau šeštus metus iš eilės Lazdijų krašto muziejus organizuoja geriausio rajono kraštotyrininko rinkimus Juozo Petrausko vardo premijai gauti. Premijos steigėjas yra Lazdijų rajono Kultūros, meno ir mokslo paramos fondas. Kasmetiniai konkurso informaciniai rėmėjai yra Lazdijų rajono savaitraštis „Lazdijų reklama“ ir portalas www.lzvaigzde.lt. Vasario pradžioje komisija, kurią sudaro Lazdijų rajono Kultūros, meno ir mokslo paramos fondo, Lazdijų krašto muziejaus ir redakcijos atstovai, nuspręs, kuriam pretendentui bus įteikta Juozo Petrausko vardo premija.

>>
2015-01-23 
Savivaldybėje darbavosi net pusšimtis jaunuolių

 Vakar, Veiksmo dieną, Lazdijų rajono savivaldybėje šurmuliavo jaunimas. Nuo pačio ryto net 54 mokiniai iš įvairių Lazdijų rajono mokyklų, susirinko į savivaldybės posėdžių salę. Veiksmo dieną „Jaunimas savivaldybėje” sveikinimu pradėjo Lazdijų rajono savivaldybės meras Artūras Margelis, pristatęs savivaldybės, tarybos darbą. Šio projektu metu, kurio koordinatorės yra Deimantė Savukynaitė bei Indrė Jarmalienė,  mokiniai sužinojo apie skyrių darbą, įgyvendintus ir planuojamus savivaldybės projektus. Svarbiausias savivaldybės pareigas – mero - ėjo Brigita Burbaitė. Visas renginio akimirkas fiksavo fotografė Karolina Kunigiškytė bei video operatorė Margarita Rasiulytė.

>>
2015-01-23 
Lazdijų hipodrome varžysis ir žirgai iš už Atlanto

   Vasario 16-ąją Lazdijų hipodromą sudrebins žirgų kanopų griausmas – čia vyks Tradicinės tarptautinės ristūnų žirgų lenktynės „Lazdijai 2015“. Kaip teigė Lazdijų raj. sav. administracijos Žemės ūkio ir melioracijos skyriaus vedėjas Algimantas Pipiras, laukia išties didelis ir gražus renginys. Mat hipodromo trasoje susirungs daugiau negu trisdešimt žirgų iš Lietuvos, Estijos, Latvijos ir net Švedijos, Kanados bei Suomijos. Juos vadelios patyrę savo srities specialistai, profesionalūs žirgininkai iš Utenos, Ukmergės, Panevėžio, Širvintų ir kitų Lietuvos miestų bei svečiai iš Latvijos ir Estijos.

>>
2015-01-23 
Roko festivalio sostine taps Lazdijai

    Jau šią vasarą Lazdijus sudrebins roko legendų festivalis. Vakar pas Lazdijų rajono savivaldybės merą Artūrą Margelį lankėsi festivalių organizatorius Egidijus Zakarevičius ir lazdijietis, roko mylėtojas Viktoras Safronovas. Čia buvo aptariamas kartu su savivaldybe organizuojamas Žalgirio mūšio paminėjimui skirtas renginys, kuris nuo pat ryto stebins žiūrovus žirgų  varžybomis, o vakarėjant scenoje pasirodys roko žvaigždės net iš tolimosios Amerikos. Festivalyje, kuris šėls visą naktį, taip pat laukiamos tokios garsios grupės kaip  „Poliarizuoti stiklai“, „Žas“ ir net mūsų kraštietis Marijonas Mikutavičius. Susitikimo metu  taip pat buvo aptartos būsimo renginio detalės, apžiūrėtas modernus Lazdijų hipodromas, kuriame, planuojama, ir vyks roko festivalis bei žirgų  varžybos. Susitikime taip pat dalyvavo vicemeras Valdas Mikelionis, Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vadėjo pavaduotoja Rasa Kazlauskienė.

>>
2015-01-22 
Pratęsti daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) terminai

     Vadovaujantis Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2014 12 23 nutarimu Nr. 1505, pakeistos Valstybės paramos daugiabučiams namams atnaujinti (modernizuoti) teikimo ir daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) projektų įgyvendinimo priežiūros taisyklės, kuriose buvo nustatyta, kad daugiabučių gyvenamųjų namų butų ir kitų patalpų savininkams valstybės lėšomis kompensuojama 40 procentų investicijų, tenkančių Programos priede nurodytoms energinį efektyvumą didinančioms priemonėms, jeigu statybos rangos darbų sutartys sudarytos iki 2014 m. gruodžio 31 d., o projektai įgyvendinti iki 2015 m. spalio 1 d. Nuo 2015 m. sausio 1 d. bus kompensuojama 40 procentų investicijų, jeigu statybos rangos darbų sutartys bus sudarytos iki 2015 m. kovo 31 d., o projektai įgyvendinti iki 2016 m. liepos 1 d. Jeigu statybos rangos darbų sutartys bus sudarytos po 2015 m. kovo 31 d., o projektai įgyvendinti po 2016 m. liepos 1 d., parama bus mažinama 5 proc. ir bus jau tiktai 35 proc. nuo projektų vertės. Tokia parama bus teikiama nuo 2015 m. sausio 1 d. iki 2017 m. gruodžio 31 d. Nuo 2018 metų parama bus mažinama dar 5 proc. ir sieks 30 proc. iki 2020 metų įgyvendinamiems projektams.

>>
2015-01-22 
Lemiamoms dvikovoms – aprangos visai komandai

        Aštuntąjį kartą vyksta  Alytaus apskrities bendrojo ugdymo  mokyklų klasių krepšinio varžybos, prie kurių organizavimo prisideda ir Lazdijų rajono savivaldybė.

   Jau pasibaigė pirmasis ir antrasis krepšinio varžybų etapai. Pirmasis varžybų etapas buvo vykdomas bendrojo ugdymo mokyklose, tarpusavio rungtynėse išsiaiškinant stipriausią mokyklos klasę. Antrojo etapo varžybas organizavo Lazdijų rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyrius bei VšĮ Lazdijų sporto centras. Lazdijų rajono savivaldybėje, II varžybų etape, VšĮ Lazdijų sporto centre varžėsi Lazdijų Motiejaus Gustaičio, Seirijų A. Žmuidzinavičiaus ir Veisiejų gimnazijų bei Šeštokų mokyklos stipriausios klasės. Pirmąją vietą ir teisę dalyvauti Alytaus apskrities bendrojo ugdymo mokyklų klasių krepšinio III etapo varžybose iškovojo Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos IV gd klasė.

>>
2015-01-21 
Nubaustas už pažeidimus

           Lazdijų rajono savivaldybė  yra įsipareigojusi uždarajai akcinei bendrovei „Lazdijų autobusų parkas“ kompensuoti vežėjo patiriamas išlaidas (negautas pajamas) dėl keleiviams taikytų važiavimo lengvatų bei nuostolių, susidariusių dėl Lazdijų rajono savivaldybės visuomenei teikiamų keleivinio kelių transporto paslaugų.  Kitaip tariant, Lazdijų rajono savivaldybė, siekiant užtikrinti reguliarų ir nenutrūkstamą keleivinio transporto srautą,  sutartimi yra įsipareigojusi „Lazdijų autobusų parkui“ kompensuoti jų patiriamus nuostolius, jei vietinio reguliaraus susisiekimo autobusų maršrutas yra nuostolingas.  Nenutrūkstamas ir reguliarus keleivinio transporto srautas ypač reikalinga atokesnėse rajono savivaldybės vietose gyvenantiems žmonėms, vyresnio amžiaus gyventojams, taip pat dirbantiems toliau nuo savo namų.

>>
2015-01-20 
Pilietiškumo pamokoje kartu su meru

     Pilietiškumo ir patriotiškumo pamoka – savivaldybės tarybos  posėdžių salėje? Galima ir taip. Veikli ir naujų idėjų niekuomet nestokojanti Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos istorijos mokytoja Audronė Pileckienė savo mokiniams jau antrus metus iš eilės organizuoja ne tradicines pilietiškumo ugdymo pamokas mokyklos suoluose, o tikrų tikriausioje posėdžių salėje, kur priimami rajonui ir jo žmonėms svarbūs sprendimai.

>>
2015-01-20 
Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos mokiniai ir jaunieji šauliai Laisvės gynėjų dienos minėjime LR Seime

     Tas saldus žodis – NEPRIKLAUSOMYBĖ. Bet jis saldus tik tol, kol nereikia už jį kovoti: už žodį, už laisvę, už kiekvieną tautietį.

     Prieš dvidešimt keturis metus Lietuvoje vyko svarbūs ir tragiški įvykiai. Mūsų seneliai,  tėvai, broliai ir seserys  stojo į tikrą kovą. Jie nuogomis rankomis išdrįso stoti prieš ginkluotus karius, prieš į taikius žmones šaudančius tankus.

     Kaip ir kasmet sausio 13 dienos rytą Lietuvos mokyklų languose dešimčiai  minučių sužibo uždegamos atminties žvakutės. Ne išimtis ir mūsų Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazija.

>>
2015-01-20 
Kokio gripo sezono tikimasi šiais metais?

Gripo sezonai yra nenuspėjami ir gali labai skirtis vienas nuo kito. Nors Europoje gripo epidemijos registruojamos kasmet, tačiau jų pradžia, intensyvumas ir trukmė labai skiriasi viena nuo kitos. Lietuvoje gripo epidemijos šiuo metu nėra.

        2015 m. 3 savaitės duomenimis didesnis sergamumas gripu ir ŪVKTI registruotas visose administracinėse teritorijose. Ūmiais viršutinių kvėpavimo takų katarais Lietuvoje sirgo 16 326, o gripu – 53 asmenys. Lazdijų rajono savivaldybėje VKTK – 118, gripu 1 asmuo.

>>
2015-01-16 
Paroda „XIX a. II p.–XX a. pr. Lietuvos valstybės politikos, kultūros, mokslo, visuomenės elitas ir jo aplinka“

   2015 m. sausio 13 – kovo 1 d. Lazdijų krašto muziejuje veikia kilnojamoji stendinė paroda „XIX a. II p.–XX a. pr. Lietuvos valstybės politikos, kultūros, mokslo, visuomenės elitas ir jo aplinka“. Prieš tai ji jau buvo eksponuojama Birštono muziejuje, Gelgaudiškio dvaro rūmuose, Anykščių sakralinio meno centro Anykščių koplyčioje veikiančiame Pasaulio anykštėnų kūrybos centre, Mažosios Lietuvos istorijos muziejuje, Skuodo Pranciškaus Žadeikio gimnazijoje, Lietuvos dailės muziejaus filialo LM ISC LIMIS patalpose, Maironio lietuvių literatūros muziejuje, Kauno miesto muziejuje ir sulaukė didelio lankytojų susidomėjimo.

>>
2015-01-16 
Valdžios kėdes „matuosis“ moksleiviai

       Jau ateinantį ketvirtadienį (sausio 22 d.) savivaldybės darbuotojų kabinetus užplūs iniciatyvūs, entuziastingi ir rimtam darbui pasiruošę rajono ugdymo įstaigų vyresniųjų klasių moksleiviai. Jie „matuosis“ ne tik skyrių specialistų, vedėjų kėdes, bet net turės galimybę „išbandyti“ ir paties Lazdijų rajono savivaldybės mero Artūro Margelio postą.

        Veiksmo diena savivaldybėje – tai jau antrus metus  organizuojamas renginys, kurio tikslas – suteikti galimybę moksleiviams susipažinti su savivaldybės administracijos skyrių darbuotojų veikla bei stiprinti dialogą tarp savivaldos ir moksleivių.

>>
2015-01-16 
Sporto centro aikštynas – ne tik „dzūkų“ gyventojams

         Giedrą trečiadienio popietę Lazdijų rajono savivaldybės administracijos darbuotojai ir kitų Lazdijų miesto įstaigų vadovai bei Sporto centro auklėtiniai susirinko į iškilmingą naujo aikštyno atidarymą. Naujoji sporto erdvė, krepšinio bei tinklinio aikštelės, automobilių aikštelė, šaligatviai įrengti pagal „Lazdijų miesto kompleksinės infrastruktūros veiklos II etapo“ projektą. „Prieš metus čia stūksojo plynas laukas, o dabar turime puikų sporto aikštyną, kuriuo gali džiaugtis ne tik miesto gyventojai, bet ir svečiai”, ‒ džiaugėsi projekto vadovas, savivaldybės administracijos Vietinio ūkio skyriaus vedėjo pavaduotojas Egidijus Maculevičius.

>>
2015-01-15 
SEMINARAS. Elektros linijos - ką verta žinoti?

   Sausio 20 d. 13:30 val. elektros perdavimo sistemos operatorius „Litgrid“ kviečia į nemokamą seminarą „Elektros linijos – ką verta žinoti gyventojams“, kuris vyks savivaldybės didižiojoje salėje. Šis seminaras galėtų būti įdomus visiems besibaiminantiems dėl savo sveikatos ir elektromagnetinių laukų poveikio. Renginyje bus kalbama apie linijų elektromagnetinę spinduliuotę ir saugos užtikrinimą.

>>
2015-01-15 
100 metų sulaukusiam Jonui Miliauskui – savivaldybės mero sveikinimas

     Sausio 15 –ąją Rudaminos miestelio gyventojas Jonas Miliauskas šventė 100 metų sukaktį. Ta proga jis sulaukė būrio svečių – ne tik savo vaikų ir giminaičių iš viso Lietuvos, bet ir rajono savivaldybės atstovų. Rajono savivaldybės mero Artūro Margelio sveikinimą perskaitė bei jo dovanas įteikė Lazdijų rajono savivaldybės tarybos narys Gintautas Mirijauskas ir rajono savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriaus vedėja Lina Margelienė. Senoliui rajono savivaldybės atstovai linkėjo  svarbiausio dalyko gyvenime – sveikatos, taip pat artimųjų meilės, supratimo ir šilumos. 

>>
2015-01-15 
Net grindinys suspindo Neužmirštuolėmis

            Laisvės gynėjų dieną – sausio 13-ąją – jau nuo pat ryto rajono, kaip visos Lietuvos, įstaigų, įmonių languose geso šviesos, o juose žibėjo tik po vieną mažą žvakelę. Taip buvo prisijungiama prie visuotinės akcijos „Atmintis gyva, nes liudija“. Savivaldybės darbuotojai taip pat solidariai dešimčiai minučių užgesino šviesas savo kabinetuose ir pagerbė žuvusiųjų už mūsų laisvę atminimą. Net Nepriklausomybės aikštės grindinys tą rytą sužibo Neužmirštuolėmis – atminties ir pagarbos simboliu – jų skaisčiai mėlyna spalva.

>>
2015-01-15 
Moderni sporto salė - žmonėms

       Penktadienį Verstaminuose duris po rekonstrukcijos atvėrė modernus Lazdijų r. Šventežerio mokyklos Verstaminų universalaus daugiafunkcio centro skyrius – ilgai laukta sporto salė. Šiuo neeiliniu įvykiu atvyko pasidžiaugti daug garbių svečių: Lazdijų rajono savivaldybės meras Artūras Margelis, Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Jonas Gudžiauskas, Lazdijų šv. Onos parapijos klebonas Nerijus Žvirblys bei kiti.

   Atidarymo šventę savo dainomis papuošė Verstaminų kaimo moterys, smuiku griežė Šventežerio mokyklos mokinė Samanta Rimavičiūtė, o mažasis pasakorius Augustas susirinkusius sužavėjo gražia dzūkiška šnekta ir visą salę prajuokinusiomis linksmomis mįslėmis.

>>
2015-01-14 
Svečiavosi pas merą

           Pirmadienį savo darbo kabinete Lazdijų rajono savivaldybės meras Artūras Margelis priėmė iš jubiliejinio konkurso „Aukso vainikas“ sugrįžusias rajono tautodailininkes – Liną Valutkevičienę, Liną Kabelkaitę bei Liną  Žaliauskienę. Moteris atlydėjo Dainavos krašto amatininkų, menininkų ir tautodailininkų asociacijos pirmininkas Juozas Varnelis. Sausio 6-ąją, Trijų karalių dieną, Lietuvos nacionaliniame muziejuje vykusiame iškilmingame jubiliejinio  „Aukso vainiko“ konkurso laureatų apdovanojimo ceremonijoje tautodailininkė, margučių skutinėtoja Lina Valutkevičienė apdovanota specialiuoju diplomu už tobulą meistrystę ir tradicinių ornamentų interpretaciją.

>>
2015-01-14 
KVIEČIAME Į JAUNIMO STOVYKLĄ

    Dzūkijos VVG kviečia Dzūkijos regiono jaunimą nuo 14 iki 30 metų į 7 dienų stovyklą, kuri vyks Turauskų kaimo turizmo sodyboje, Žeimių k., Merkinės sen., Varėnos r. nuo 2015 m. sausio 23 d.

 

   Stovyklų metu vyks edukaciniai kūrybiniai užsiėmimai, kurių metu bus pristatomas etnokultūrinis Dzūkijos regiono savitumas, bus organizuojami praktiniai ir teoriniai amatų mokymai, kuriuose žinias jaunimui perteiks vyresnieji, tradiciniais amatais užsiimantys, bendruomenių nariai. Antroji stovyklų veikla orientuota į jaunimo verslumo skatinimą.

>>Archyvas

Renginiai
P A T K Pn Š S
29303101020304
05060708091011
12131415161718
19202122232425
26272829303101
Sausis
    2015     

 
 


 
       
 
     
     
 
LAZDIJŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS ADMINISTRACIJA
Biudžetinė įstaiga, Vilniaus g. 1, 67106 Lazdijai,
tel. (8 318) 66 108, faks. (8 318) 51 351, el.p. info@lazdijai.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188714992
Naudojama Smartweb sistema.