English
Spausdinti
El.paštas Į pradžią Svetainės žemelapis
Nemokama anoniminė informavimo telefonu linija 8 80077475, I-VII 0-24 val.

Savivaldybė

Statistika
Nuo: 2011-02-11
Iš viso: 6037792
Šiandien: 2231
Dabar: 24
Prisijungti per elektroninės valdžios vartus
Pagalba
Naujienų prenumerata
 
     
           
 
 
 

 

 

 
 


 
 
  
Gyventojams Turistams Verslininkams
.
Naujienos
2016-05-06 
Kalniškės mūšio 71-ųjų metinių minėjimas
   

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

>>
2016-05-05 
Vyko etninės kultūros varžytuvės "Ritas Rėdos Ratas"

                 Pavasaris gausus tradicinių kalendorinių švenčių, kurias mūsų senoliai išgyveno su džiaugsmu, derama pagarba ir palydėdami prasmingomis apeigomis. Pažinti senųjų švenčių esmę ir prasmę paskutinį balandžio penktadienį į Lazdijų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos salę susirinko įvairių Lazdijų rajono mokyklų mokiniai. Čia  vyko pirmosios etninės kultūros varžytuvės „Ritas Rėdos Ratas“. Jų tema – „Tradicinės pavasario šventės. Velykos. Jurginės. Sekminės“.

>>
2016-05-05 
Memorandumas dėl alkoholio vartojimo mažinimo
2016-05-05 
Dviračių registras“ – kiekvienam, kuriam brangus jų dvirati

                    Dviračio, kaip transporto, sporto ir aktyvaus poilsio priemonės, populiarumas Lietuvoje sparčiai auga, skatindamas aukštos kokybės dviračių kelių-takų ir kitos reikalingos infrastruktūros poreikį. Ne mažiau aktualiomis problemomis tampa saugaus eismo mieste užtikrinimas ir veiksminga piliečių nuosavybės (dviračių) apsauga nuo vis dar dažnų mūsų šalyje vagysčių.

>>
2016-05-05 
Baudų išvengti norintiems automobilių pardavėjams – nemokamos paskaitos

               Gegužę ir birželį „Mes rūšiuojam“ Akademija organizuos nemokamas paskaitas, kuriose naudotų automobilių pardavėjai bus supažindinti su dabar galiojančiais teisės aktais ir konsultuojami, kaip išvengti baudų, kurias gali užtraukti teisės aktų nesilaikymas. Paskaitas organizuoja Gamintojų ir Importuotojų Asociacija (GIA) kartu su Eksploatuoti netinkamų transporto priemonių tvarkytojų asociacija (ENTPTA).

>>
2016-05-04 
2017-ieji - Tautinio kostiumo ir Piliakalnių metai

                  Gegužės 3 d. Lietuvos Respublikos Seimas, įvertindamas tai, kad viena iš svarbiausių Europos Sąjungos regioninės politikos krypčių yra regioninio, istorinio ir kultūrinio savitumo išsaugojimas, pabrėždamas tautinio kostiumo, kaip vieno iš tautos ir valstybės simbolių, etninio tapatumo ir nacionalinės kultūros išraiškos formos svarbą, paskelbia 2017 metus TAUTINIO KOSTIUMO METAIS.

>>
2016-05-04 
Kviečiame dalyvauti bėgime MES UŽ BLAIVIĄ LIETUVĄ
2016-05-03 
Surengtas reidas į socialinės rizikos šeimas

           Lazdijų rajono savivaldybės administracijos Vaiko teisių apsaugos skyriaus (VTAS) vyr. specialistė kartu su Lazdijų policijos pareigūnais balandžio 26 dieną lankė vaikus  auginančias socialinės rizikos šeimas. Reidas buvo surengtas ne darbo valandomis, jo metu lankytasi keliose seniūnijose –  iš viso  aplankyta 13 šeimų.

>>
2016-05-02 
Vyko 16-oji Pirmosios vagos šventė

               Šeštadienį, paskutinę balandžio dieną,  Lazdijų miesto hipodrome vyko 16-oji Pirmosios vagos šventė.  Į šį renginį, puoselėjantį senovines arimo arkliais tradicijas, versti vagas vienkinkiais ir dvikinkiais plūgais atvyko artojai iš Lazdijų, Varėnos, Alytaus, Rokiškio rajonų, Druskininkų bei Pagėgių savivaldybių. Svečio teisėmis nepabūgo pirmąją vagą išarti ir Lazdijų rajono savivaldybės meras Artūras Margelis bei Žemės ūkio viceministras Albinas Ežerskis.

>>
2016-04-29 
„Lietuvos tūkstantmečio vaikai“ finalininkas - Lazdijų M. Gustaičio gimnazijos penktokas

                Beveik dešimtmetį gyvuojantis televizijos projektas „Lietuvos tūkstantmečio vaikai“ prie televizoriaus ekranų prikausto gausybę žiūrovų ne tik iš  Lietuvos, bet ir iš kitų šalių. Čia rungiasi gabiausi šalies vaikai, o viktorinos metu užduodami klausimai priverčia pasukti galvas ne vienam iš mūsų. Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos 5a klasės mokinys Kristupas Kalvaitis, įveikęs LRT Televizijos projekto „Lietuvos tūkstantmečio vaikai“  varžovus, tapo pusfinalio nugalėtoju ir pateko į finalą.

>>
2016-04-27 
Ketvirtoje „Veiksmo dienoje savivaldybėje“ - pusšimtis jaunuolių

                  Balandžio 27 d. Lazdijų rajono savivaldybėje darbuotojų pareigas, nors ir trumpam, užėmė aktyvus jaunimas. Nuo pat darbo pradžios net 51 moksleivis iš įvairių Lazdijų rajono mokyklų dirbo rajono savivaldybės administracijos skyriuose, taip semdamiesi profesinių įgūdžių bei darbo patirties iš savo srities specialistų.

>>
2016-04-27 
Seminaras žemdirbiams ,,Deklaravimo taisyklių 2016 m. naujovės“

2016 m. balandžio 25d. Lazdijų savivaldybės viešojoje bibliotekoje vyko seminaras žemdirbiams ,,Deklaravimo taisyklių 2016 m. naujovės“. Seminarą organizavo NMA ir rajono savivaldybės Žemės ūkio ir melioracijos skyrius. Seminare dalyvavo 47 rajono ūkininkai, savivaldybės žemės ūkio specialistai.

>>
2016-04-26 
Vyks dvyliktasis turistinis dviračių žygis

                 Siekiant paminėti Lietuvos narystės Europos Sąjungoje dvyliktąsias metines ir Europos dieną bei propaguojant aktyvų poilsį, Valstybės sienos apsaugos tarnybos prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos (toliau VSAT) Lazdijų rinktinė 2016 m. balandžio 30 d. organizuoja dvyliktąjį turistinį dviračių žygį.

>>
2016-04-25 
Akcijoje DAROM - per 200 tūkstančius dalyvių

                Nepaisant sinoptikų grėsmingų prognozių, 9-oji DAROM akcija, pasak organizatorių, įvyko sklandžiai. Lazdijiečiai, kaip ir kasmet, buvo aktyvūs. Lazdijų rajono savivaldybės miestų, gyvenviečių ir kitas viešas teritorijas bei vandens telkinius tvarkė apie –   860  talkininkų (mokinių apie 340).Tvarkymo taškų vadovams išdalinta 3150 šiukšlių maišų.

>>
2016-04-22 
Akcija DAROM: Lazdijai tapo dar švaresni

               Šiandien jau devintą kartą lazdijiečiai prisijungė prie visoje Lietuvoje vykdomos visuotinės aplinkos tvarkymo akcijos „Darom“, kurios pagrindinis tikslas - skatinti Lietuvos gyventojų ekologišką mąstymą, pilietiškumą, socialinį aktyvumą bei stiprinti vietines bendruomenes. Kasmet pavasarį vykstanti akcija pritraukia vis daugiau švarios gamtos entuziastų. Džiugu, kad joje aktyviai dalyvauja įvairių organizacijų, įmonių atstovai bei pavieniai gyventojai.

>>
2016-04-21 
Kviečiame į parodos atidarymą

                Lazdijų krašto muziejuje kviečia lazdijiečius bei miesto svečius į balandžio 22 d. 15.00 val. vyksiantį Elės Pasiukecičiūtės floristinių paveikslų parodos atidarymą. Tautodailininkė Elė Pasiukevičiūtė gyvena Lazdijų rajone Barčių kaime. Floristinius paveikslus pradėjo kurti nuo 2005 m. ir yra jų sukūrusi apie 200. Autorės parodos buvo surengtos Lazdijų rajono bibliotekose, muziejuose, kultūros namuose, miško muziejuje "Girios aidas".

>>
2016-04-21 
Orientavimosi žygis „Atrask Lazdijus“

                 Populiarumo vis labiau sulaukia orientaciniai žygiai, todėl trys organizacijos - Lazdijų turizmo centras, Lazdijų krašto muziejus ir Lazdijų sveikatos biuras - pakvietė praėjusį penktadienį lazdijiečius į orientavimosi žygį „Atrask Lazdijus“. Į šį renginį užsiregistravo 11 komandų. Visus susirinkusiuosius pasveikino Lazdijų rajono savivaldybės administracijos direktoriaus Audrius Klėjus,  džiaugdamasis dalyvių aktyvumu.

>>
2016-04-19 
Kviečiame artojus į arimo arkliais varžybas

                Lazdijų rajono savivaldybė šių metų balandžio 30-ąją jau šešioliktąjį kartą organizuoja tradicinę žemdirbių pavasario šventę – tarptautines arimo arkliais varžybas ir Jurgines. Joje kaip ir kasmet bus prisimenamos senovinės arimo arkliais tradicijos, Jurginių papročiai. Šventė vyks Lazdijų hipodrome. Į šią šventę susirenka daug žemdirbių, valdžios ir verslo atstovų bei žiūrovų ne tik iš Dzūkijos krašto, bet ir iš visos Lietuvos bei kaimyninės Lenkijos Respublikos. Tradiciškai joje  žada dalyvauti artojai ir svečiai iš Alytaus rajono, Varėnos rajono, Prienų rajono, Rokiškio rajono, Biržų rajono, Marijampolės, Kalvarijos, Druskininkų ir Pagėgių savivaldybių bei iš kaimyninės Lenkijos Suvalkų ir Punsko valsčių.

>>
2016-04-19 
Vyks gyventojų perspėjimo sistemos patikrinimas

                 Šių metų balandžio 20 d., trečiadienį, vyks gyventojų perspėjimo ir informavimo sistemos patikrinimas, kurio metu bus jungiamos sirenos.Patikrinimo metu gyventojai bus informuojami per Lietuvos nacionalinį radiją ir televiziją, regioninius transliuotojus, o taip pat ir per gyventojų perspėjimo ir informavimo, naudojant viešųjų judriojo telefono ryšio paslaugų teikėjų tinklus, sistemą trumpaisiais pranešimais į mobiliuosius telefonus, jeigu juose yra įjungta korinio transliavimo funkcija.

>>
2016-04-19 
Aptarta partnerystė Interreg V-A Lietuva-Lenkija Bendradarbiavimo programoje

                Pirmadienį Lazdijų rajono savivaldybėje viešėjo svečiai iš kaimyninės Lenkijos. Jų viešnagės tikslas – aptarti partnerystę rengiant bendrus projektus. Susitikti su Lazdijų rajono savivaldybės meru Artūru Margeliu, Investicijų skyriaus specialistais, Lazdijų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos, savivaldybės ugdymo įstaigų vadovais bei kitais galimais projektų partneriais atvyko Seinų valsčiaus viršaitis Darius Adomas Lastauskas, Punsko valsčiaus viršaitis Vytautas Liškauskas su sekretoriumi Jonas Vaičiuliu bei Krasnopolio valsčiaus atstovai.

>>
2016-04-18 
Savivaldybės atstovai - investuotojų apdovanojimuose

                Penktadienį Lazdijų rajono savivaldybės meras dalyvavo didžiausios Lietuvos investuotojus vienijančios asociacijos „Investors‘ Forum“ renginyje, skirtame labiausiai prie investicinio klimato gerinimo 2015 m. prisidėjusioms valstybės institucijoms, verslo įmonėms, švietimo ir žiniasklaidos atstovams. Renginio metu iškilmingoje ceremonijoje jau penktą kartą buvo įteikti apdovanojimai nominacijų „Metų investuotojas“ , „Atsakinga įmonė 2015“, „Metų sprendimas verslo aplinkai gerinti“, „Metų valstybės tarnautojas“, „Metų verslo žurnalistas“ bei „Metų ekonomikos mokytojas“ laureatams.

>>
2016-04-18 
Meras susitiko su Stare Juchy valsčiaus sekretoriumi

            Su oficialiu vizitu į Lazdijų rajono savivaldybę penktadienį buvo atvykęs Lenkijos Respublikos Stare Juchy valsčiaus sekretorius Jaroslav Frančiuk. Jį savo darbo kabinete priėmė Lazdijų rajono savivaldybės meras Artūras Margelis. Susitikimo metu buvo aptartas bendradarbiavimas tarp Lazdijų krašto ir Stare Juchy valsčiaus rengiant bendrus projektus turizmo, kultūros ir švietimo srityse.

>>
2016-04-15 
„Temidės“ konkurse – I vieta

 Balandžio 12 dieną Alytuje, Vidzgirio pagrindinėje mokykloje, vyko teisinių žinių konkurso „Temdė“ III- asis etapas. Konkurso tikslas – ugdyti mokinių teisinį sąmoningumą, supratimą apie teisinę sistemą, skatinti jaunimo pilietiškumą, atsakomybės sampratą, kūrybinius gebėjimus, ugdyti bendravimo kultūrą, skatinti mokinius tinkamai reaguoti į neigiamus reiškinius savo aplinkoje. Konkurse dalyvavo  Alytaus miesto, Alytaus rajono, Prienų rajono, Druskininkų ir Lazdijų rajono moksleivių komandos. Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos komanda pasirodė puikiai ir iškovojo I vietą.

>>
2016-04-15 
Savivaldybei - Darbo biržos padėka

                Balandžio 4-15 d. vyko Europos Sąjungos valstybių užimtumo tarnybų vadovų valdybos iniciuotos Europos darbdavių dienos. Šia proga Alytaus teritorinės darbo biržos Lazdijų skyrius kvietė į renginį "2016 m. Darbo rinkos prognozės ir Įsidarbinimo galimybių barometras". Jo metu buvo aptartos šių metų įsidarbinimo perspektyvas bei pasidžiaugta pernai metais vykdyta įdarbinimo veikla. Lazdijų rajono savivaldybės administracijai buvo įteikta Alytaus teritorinės darbo biržos direktoriau Regimanto Mačiulio padėka „Už partnerystę ir bendradarbiavimą su Alytaus teritorine darbo birža, kuriant tvarų ir patikimą užimtumą Alytaus regione“.

>>
2016-04-14 
Seminaras-diskusija apie neformalųjį suaugusiųjų švietimą

               Lazdijų švietimo centre šią savaitę vyko seminaras-diskusija „Lietuvos neformaliojo suaugusiųjų švietimo įstatymo įgyvendinimas“. Renginyje dalyvavo Lazdijų rajono savivaldybės meras Artūras Margelis, Lazdijų rajono savivaldybės tarybos Kultūros, švietimo ir sporto komiteto nariai,  švietimo ir kultūros įstaigų, Trečiojo amžiaus universiteto, Nevyriausybinių bei verslo organizacijų atstovai.

>>Archyvas

Renginiai
P A T K Pn Š S
25262728293001
02030405060708
09101112131415
16171819202122
23242526272829
30310102030405
Gegužė
    2016     

 

 

      

 

 


 
       
 
     
     
     
   
 
LAZDIJŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS ADMINISTRACIJA
Biudžetinė įstaiga, Vilniaus g. 1, 67106 Lazdijai,
tel. (8 318) 66 108, faks. (8 318) 51 351, el.p. info@lazdijai.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188714992
Naudojama Smartweb sistema.