English
Spausdinti
El.paštas Į pradžią Svetainės žemelapis
Nemokama anoniminė informavimo telefonu linija „Informuok merą" 8 80077475, I-VII 0-24 val.

Savivaldybė

Statistika
Nuo: 2011-02-11
Iš viso: 6801407
Šiandien: 1832
Dabar: 147
Prisijungti per elektroninės valdžios vartus
Pagalba
Naujienų prenumerata
 
     
           
 
 
 

 

 

 
 


 
 
  
Gyventojams Turistams Verslininkams
.
2016-06-22 Kviečiame

     

>>Naujienos
2016-06-28 
informacija valstybinę žemės ūkio paskirties žemę išsinuomojusiems ūkininkams

                 Padaugėjus skundų ir būgštavimų dėl to, kad nuosavybės teisės atkuriamos į tokius žemės ūkio paskirties valstybinės žemės sklypus, kuriuose ūkininkaujama, juos dirba ūkininkai ir tokiais sklypais žemdirbiai naudojasi pagal ilgalaikes valstybinės žemės nuomos sutartis, Nacionalinė žemės tarnyba pažymi, kad ūkininkai turėtų būti ramūs.

>>
2016-06-28 
Išmokų vaikams įstatyme - naujos išmokų rūšys

            Seimas priėmė Išmokų vaikams įstatymo pakeitimus (projektas Nr. XIIP-3267(2), kuriais nutarta nustatyti naujas išmokų rūšis - išmoką gimus vienu metu daugiau kaip vienam vaikui ir išmoką besimokančio ar studijuojančio asmens vaiko priežiūrai.

>>
2016-06-27 
Gauti šimtuką sunkiau nei tikėtasi

               Pirmąją darbo dieną po Joninių Lietuvos abiturientai sužinojo valstybinio anglų kalbos rezultatus. Lazdijų rajono savivaldybė džiaugiasi pirmuoju šimtu balų, kurį surinko Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos abiturientas Rokas Jančiauskas. Egzaminui mokinį ruošė Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos anglų kalbos mokytoja Ilona Akromienė.

>>
2016-06-27 
Joninių šventė Seirijuose

                 Praėjusį ketvirtadienį Seirijų miesto A.Žmuidzinavičiaus stadiono estradoje vykęs energingais šokiais ir skambiomis dainomis užburianti Joninių šventė džiugino seirijiškius bei miestelio svečius. Susirinkusieji dalyvavo iškilmingose Rasų apeigose ir  mėgavosi koncertu. Visų varduvininkų pasveikinti  atvyko Lazdijų rajono savivaldybės meras Artūras Margelis.

>>
2016-06-27 
Magiška Rasos galia

                Joninių išvakarėse Veisiejų miesto gyventojai ir svečiai skubėjo į Veisiejų dvaro parke vyksiančią Joninių šventę „Magiška Rasos galia“. Saulelei pakrypus vakarop susirinkusiuosius  švęsti trumpiausios metų nakties pasveikino Veisiejų seniūnijos seniūnas Zenonas Sabaliauskas. Lazdijų rajono savivaldybės mero pavaduotojas Gintautas Salatka perskaitė Lazdijų rajono savivaldybės mero Artūro Margelio sveikinimą šventės proga ir įteikė šventės kaltininkams Lazdijų rajono savivaldybės suvenyrus.

>>
2016-06-26 
Būdviečio vardo paminėjimo 427-osios metinėms skirtos iškilmės

              Birželio 24 d. Būdviečio kaime vyko Būdviečio vardo paminėjimo 427-osios metinėms skirtos iškilmės.   Prasidėjusios  šv. Mišiomis Būdviečio Jėzaus Nazaretiečio bažnyčioje jos tęsėsi  šalia bažnyčios esančioje aikštelėje. Čia susirinkę kaimo gyventojai, kraštiečiai ir svečiai dalyvavo paminklinio akmens, įamžinančio  kaimo vardo paminėjimo istoriniuose šaltiniuose datą,  bei koplytstulpio  ,,Medkirtys“, simbolizuojančio Būdviečio kaimo vardo atsiradimą, atidengimo ceremonijoje.

>>
2016-06-22 
Lazdijų rajono atstovai Lietuvos kaimo bendruomenių sąskrydyje

                 Birželio 17-19 dienomis Karklėje vyko Lietuvos kaimo bendruomenių sąjungos sąskrydis. Jame dalyvavo Lazdijų rajono bendruomenių atstovai iš Barčių,  Jukneliškės, Gegutės, Naujosios Kirsnos, Krikštonių, Varnėnų, Salų, Seirijų, Šeštokų, Veisiejų  bendruomenių. Iš viso net 38 aktyvūs Lazdijų rajono bendruomenių atstovai, kuriuos dalyvauti šiame sąskrydyje subūrė Dzūkijos kaimo plėtros partnerių asociacija (Dzūkijos VVG).

>>
2016-06-22 
Unikali proga pamatyti tikrą balinį vėžį

                Metelių regioninis parkas skelbia, jog šią vasarą jo teritorijoje ir aplinkiniuose draustiniuose į natūralią aplinką bus išleidžiama 119 vėžliukų, kurie Lietuvos zoologijos sode gyvena nuo praėjusių metų. Parko darbuotojų teigimu, 18 vėžliukų išauginti iš kiaušinių, o kiti 101 rudenį prieš šalčius buvo paimti iš dėtaviečių ir nuvežti peržiemoti į Lietuvos zoologijos sodą.

>>
2016-06-21 
Ką daryti, kad endoprotezavimo netektų laukti keletą metų

                 Pacientai, kenčiantys skausmus dėl sąnarių pažeidimų, kuriems reikalingos sąnarių keitimo operacijos, gali rinktis gydymo įstaigą, kurioje jie būtų įrašyti į eilę. Svarbu žinoti, kad vienose gydymo įstaigose sąnario endoprotezas paskiriamas per 1 mėnesį, tuo tarpu kitose gali tekti laukti ilgiau nei metus. Valstybinė ligonių kasa ragina žmones nekentėti skausmų ir kreiptis į tą gydymo įstaigą, kurioje dirbtinis sąnarys būtų paskirtas greičiausiai.

>>
2016-06-21 
Kapčiamiestis atšventė 500 metų jubiliejų

                 Tokios gausybės žmonių, kiek buvo susirinkę šį šeštadienį, Kapčiamiestis ko gero dar niekuomet nebuvo regėjęs. Ir kažin, ar greit kita tokia svarbi proga pasitaikys suvesti draugėn tiek vietos gyventojų, čia gimusių ar augusių, čia kažkada dirbusių ar tiesiog šiaip sentimentų šiam kraštui turinčių žmonių. Proga susieiti buvo neeilinė – Kapčiamiestis šventė 500 metų sukaktį.

>>
2016-06-16 
Lazdijiečių delegacija viešėjo Gardine

                 Lazdijuose šurmuliuojant didžiausiai metų šventei Pasienio fiestai 2016, šventinių renginių sūkuryje savo gimtajame mieste sukosi ir kaimyninės Baltarusijos Gardino miesto gyventojai bei svečiai. Čia vyko XI respublikinis nacionalinių kultūrų festivalis. Aplankyti kaimynų bei pasveikinti šventės proga į bendradarbiavimo sutartį su Lazdijų rajono savivaldybe pasirašiusį Gardino miestą  buvo nuvykusi ir mūsų rajono delegacija: savivaldybės administracijos direktorius Audrius Klėjus, mero patarėjas Valdas Petras Mikelionis, tarybos narė Daiva Ambrazevičienė bei Lazdijų ligoninės vyriausiasis gydytojas Vitas Šimkonis.

>>
2016-06-16 
Konkursas „Pasidalink istorija apie tautinį rūbą tremtyje“

                Minint Gedulo ir vilties dienos 75 metų sukaktį, per visą Lietuvą nuvilnijo atminties ir vilties renginiai. Šie trėmimai į nebūtį ir mirtį palietė kas trečią Lietuvos šeimą. Šiuo metu LR Seime veikia Gedulo ir vilties sukakčiai skirtos parodos: moksleivių dailės kūriniai bei tremtį patyrusių liudininkų pasakojimai, iliustruoti nuotraukomis ir laiškais. Dėmesį patraukė tautiniais drabužiais apsirengę moterys ir vyrai. Kyla įvairiausių minčių ir klausimų: iš kur tie drabužiai, audiniai; kas tuos drabužius ir kaip siuvo? Tai aktualu mums visiems sutinkant 2017–uosius Tautinio kostiumo metus.

>>
2016-06-15 
Ką būtina žinoti apie sveikatos draudimą šiemet mokyklas ir studijas baigiantiems jaunuoliams

                Įpusėjus brandos egzaminams mokyklose ir atsiskaitymų sesijoms universitetuose bei kolegijose, Vilniaus teritorinė ligonių kasa (Vilniaus TLK) atkreipia šiemet mokyklas ir nuolatines studijas baigiančių jaunuolių dėmesį į privalomąjį sveikatos draudimą. Jie valstybės lėšomis apdrausti iki šių metų rugpjūčio 31 dienos (imtinai).

>>
2016-06-15 
Gedulo ir vilties dienos paminėjimas Šeštokuose

                  Birželio 14 dieną, minint 75-ąsias Lietuvos gyventojų pirmųjų masinių tremčių ir žudynių metinės, Šeštokuose vyko Gedulo ir vilties dienai skirti renginiai. Minėjimas prasidėjo šventomis mišiomis Švnč. Mergelės Marijos, nuolatinės gelbėtojos, bažnyčioje. Po mišių renginio dalyviai patraukė į šalia Šeštokų geležinkelio stoties esantį skverelį, kur prie Kryžiaus, skirto iš šios geležinkelio stoties 1941 m., 1944–1952 m. ištremtų Lazdijų rajono gyventojams atminti, susirinkusieji padėjo gėlių, uždegė žvakutes. Vėliau minėjimas buvo tęsiamas Šeštokų kultūros namų salėje.

>>
2016-06-14 
Gedulo ir vilties dienai paminėti

Brangūs Lazdijų krašto žmonės,

su didžiuliu skauduliu mūsų tautos žmonių širdy prisimenama 1941 metų vasara, kuomet buvo pradėtos Lietuvos gyventojų pirmosios masinės tremtys ir žudynės. Minėdami Gedulo ir vilties dieną, šių įvykių 75 metų sukaktį, bei Lietuvos okupacijos ir genocido dieną, kiekvienas privalome įvertinti ir suvokti mūsų laisvės ir nepriklausomybės kainą, kurią sumokėjo tūkstančiai Lietuvos žmonių.

Tūkstančiai mūsų šalies, mūsų krašto šeimų, išgyvenę rūsčiomis tremties ir nelaisvės sąlygomis, gali papasakoti skaudžią savo giminės istoriją. Turime pasimokyti iš šių žmonių stiprybės, tikėjimo, vilties ir begalinės meilės Tėvynei.

Šiandien galime didžiuotis gyvendami nepriklausomoje Lietuvoje. Linkiu visiems branginti laisvę, puoselėti šalies istorinę atmintį ir tautos vienybę. Atsakingai vertinkime grėsmes iš Rytų, būkime drąsūs, solidarūs ir sąmoningi savo valstybės piliečiai.

 

 Lazdijų rajono savivaldybės meras                Artūras Margelis

>>
2016-06-14 
Lazdijiečiai dalyvavo Juodojo birželio akcijoje

                  Birželio 13 d. Lazdijų miesto Nepriklausomybės aikštėje vyko Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos inicijuota Juodojo birželio akcija. Jos metu visoje šalyje  20 val. miestuose ir miesteliuose prie paminklų bei memorialų tremtiniams, Laisvės kovotojams ir geležinkelio stotyse iš ilgai degančių žvakelių buvo sudedamas tremtiniams brangiausias žodis – LIETUVA, kad per naktį žvakelių šviesa liudytų ir primintų skaudžią mūsų tautos istorinę praeitį.

>>
2016-06-14 
Renginys kunigui A. Milukui atminti

                 Etnografinėje Prano Dzūko sodyboje, esančioje Šeštokų seniūnijos Delnicos kaime, penktadienį vyko renginys „Po priegloba darbštaus vyro kunigo Miluko...“, skirtas paminėti kunigo, leidėjo, lietuviškos spaudos platintojo Antano Miluko 145-osioms metinėms. Minėjime dalyvavo gausus būrys rašytojų, poetų bei kitų garbių svečių, susirinkusių ne tik iš Lazdijų rajono, bet ir atvykusių iš Kauno, Druskininkų, Vilkaviškio, Šakių, Vilniaus bei Akmenės.

>>
2016-06-13 
Saugus elgesys prie vandens telkinių

               Prasidėjus maudymosi sezonui, Lazdijų rajono savivaldybės administracija kartus su  Vidaus reikalų ministerija (VRM) bei Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentu prie VRM ragina gyventojus saugiai elgtis prie vandens telkinių, kad vis mažiau nelaimių įvyktų  vandenyje.

>>
2016-06-13 
Paskelbtas priemonės "Naujos galimybės LT" kvietimas

                 VšĮ Lietuvos verslo paramos agentūra kartu su Lietuvos Respublikos ūkio ministerija paskelbė kvietimą teikti paraiškas pagal priemonę „Naujos galimybės LT“. Priemonės tikslas – paskatinti įmones kuo daugiau dėmesio skirti naujų užsienio rinkų paieškai ir esamų rinkų plėtrai. Remiama veikla – pavienis MVĮ ir jos produkcijos pristatymas užsienyje vykstančiose tarptautinėse parodose.

>>
2016-06-10 
Veisiejuose ir Lazdijuose laikinai bus nutrauktas karšto vandens tiekimas

                  UAB „Lazdijų šiluma“ informuoja, jog dėl Lazdijų ir Veisiejų miestų katilinių remonto darbų ir šilumos tinklų hidraulinių bandymų atlikimo nuo 2016 m. birželio 13 d. iki 2016 m. birželio 17 d. imtinai vartotojams bus nutrauktas karšto vandens tiekimas. Lazdijų rajono savivaldybės administracijos direktorius įpareigojo UAB „Lazdijų šiluma“ administraciją apie karšto vandens tiekimo nutraukimą vartotojams paskelbė vietinėje spaudoje.

>>
2016-06-10 
Skelbiamas metų medžio konkursas

                Lietuvos Respublikos aplinkos ministerija kviečia dalyvauti Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos kartu su VšĮ Lietuvos arboristikos centru organizuojamame Metų medžio konkurse, kurio nuostatai patvirtinti Lietuvos Respublikos aplinkos ministro 2016 m. gegužės 9 d. įsakymu Nr. D1-333 „Dėl Metų medžio konkurso nuostatų patvirtinimo“.

>>
2016-06-10 
Kviečiame tapti projekto „Mes rūšiuojam“ ambasadoriais

               Aplinkosauginio projekto „Mes rūšiuojam“ organizatoriai kviečia aktyvius, veiklius bendruomenių gyventojus tapti šio projekto ambasadoriais ir kartu kurti atsakingą, aplinką tausojančią visuomenę! Bendradarbiaudami su organizatoriais ne tik tinkamai sutvarkysite elektronikos, nebenaudojamos buitinės technikos, nešiojamų baterijų atliekas, prisidėsite prie jaukesnės ir saugesnės Jūsų bendruomenės aplinkos kūrimo, bet ir už sukauptus taškus įsigysite Jums ir Jūsų bendruomenei reikalingų prekių ir paslaugų, taip pat turėsite galimybę laimėti papildomus projekto partnerių įsteigtus prizus!

>>
2016-06-09 
SPORTO FIESTA Lazdijų sporto centro aikštyne

                Savaitgalį vykusioje PASIENIO FIESTOJE 2016 Lazdijų sporto centro aikštyne praūžė tikra Sporto fiesta. Čia vyko krepšinio 3x3 bei paplūdimio tinklinio varžybos, į kurias susirinko gausus būrys dalyvių. Krepšinio varžybose dalyvavo 24 komandos, paplūdimio tinklinio - net 35 komandos. Varžybose rungėsi ne mūsų rajono gyventojai, bet ir svečiai iš Kauno, Alytaus, Marijampolės. Renginį atidarė bei sveikinimo žodžius Lazdijų rajono savivaldybės mero Artūro Margelio vardu tarė mero pavaduotojas Gintautas Salatka bei Lazdijų sporto centro direktorius Darius Liaukevičius.

>>
2016-06-09 
Įsteigta Šv. Jokūbo kelio savivaldybių asociacija

                 Lietuvoje įsteigta Šv. Jokūbo kelio savivaldybių asociacija, kurios steigėjomis tapo  Lazdijų, Alytaus, Varėnos, Kaišiadorių, Kretingos, Marijampolės rajonų, Kalvarijos bei Kauno ir Panevėžio miestų savivaldybės. Asociacijos steigimo sutartį pasirašė minėtų savivaldybių merai arba vicemerai: Gintautas Salatka, Algirdas Vrubliauskas, Vytenis Tomkus, Vincas Plikaitis, Visvaldas Matijošaitis, Juozas Mažeika,  Povilas Isoda, Rytis Mykolas Račkauskas Ir Giedrius Samulevičius.

>>Archyvas

Renginiai
P A T K Pn Š S
30310102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
27282930010203
Birželis
    2016     

 

 

      

 

 


 
       
 
     
     
     
   
 
LAZDIJŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS ADMINISTRACIJA
Biudžetinė įstaiga, Vilniaus g. 1, 67106 Lazdijai,
tel. (8 318) 66 108, faks. (8 318) 51 351, el.p. info@lazdijai.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188714992
Naudojama Smartweb sistema.